Suchergebnisse

Suchergebnisse 1-20 von insgesamt 910.

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

Përkthyes

Radio Projekt 21

Ndegjo me Internet Explorer

Ndegjo me Firefox

Forumsstruktur

Team

 • Pershendetje kumanovari13

  Pαѕнα_ѕωє™ - - MODERATORËT

  Beitrag

  Fijuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu Gjith ashtu dhe nga une mire se erdhe ne mesin ton...

 • Daja_swe

  Pαѕнα_ѕωє™ - - MODERATORËT

  Beitrag

  A e ndegjut ore si shprehet,Marak i kam pas boll!!! Hmmmmm a spo e shef veten si je ba 100 kg oj Sabile spo ka kush si ta hjek CUCLLEN prej Goje,ani edhe Lyp apet. Hiqe at viron ma se mu ke ba si kta Biggest loser hahahahah Me respetk, me ju gjithmon; Pαѕнα_ѕωє™

 • Çfare Veture keni !

  Pαѕнα_ѕωє™ - - MODERATORËT

  Beitrag

  Une kam Dy vetura: GOLF IV dhe nje AUDI A6 GOLG IV 14sppcm.jpg AUDI/A6 TDI-2.7(181 PS Diezel) 2zs5ra0.jpg

 • 2604h3k.jpg Të gjitha shenjat janë duke treguar për një iPhone 5 më të madh dhe më të hollë. Një video e lëshuar gjatë ditës së premte nga iPhone5Parts.net krahason paraqitjen për iPhone 4 me atë se çfarë mendohet të jetë modeli për gjeneratën e ardhshme të telefonit. I siguruar nga "burime të besueshme", gjëja e parë që mund të vëreni në këtë video është që ekrani i supozuar i iPhone 5 është më i gjatë se sa ekrani i versionit 4S të pajisjes iPhone. Ekrani i pajisjes së ardhshme iPhone është 4.…

 • Marsi i Kuq apo i Vdekur

  Pαѕнα_ѕωє™ - - Lajme VIP

  Beitrag

  2zqhmjc.jpg Marsi duket më shumë si Planeti i Vdekur se sa si Planeti i Kuq, kjo shihet në këtë foto që zbulon sipërfaqen e saj e cila duket që është shterpë. Fotografia është bërë nga NASA, nga roboti 'Curiosity' që i ka dërguar fotot në kontrollin e misionit në Kaliforni-SHBA. Kjo foto është bërë në terrenin shkëmbor Gale, nga anija e cila zbarkoi pas një 350 milion milje udhëtim nga toka javën e kaluar. Nga kjo shohim se ky planet është larg botës së vërtet, pra në këtë planet nuk ka jetë. NE…

 • 2vabgxv.jpg Shofer autobusit është arrestuar të dielën pas 12 orë vozitjeje të pandërprerë të autobusit në autostradën (A2), në St Johan, në rrethin Hartberg të Austrisë. Shoferi i autobusit ka tejkaluar 17 herë kohën e pushimit, pasi që policia e kishte urdhëruar atë dhe udhëtarë për të pushuar deri në mbrëmje në Hartenberg, raportoi orf. Një herë në javë, një autobus nga Kosova ka për destinacion Vjenën. Pasagjerët janë kryesisht nga Vjena, të cilët vizitojnë të afërmit në Kosovë, dhe kosovar…

 • 21b3d6u.jpg Ka vdekur, dhjet vjeqari Idriz Zeneli, i cili kishte nevojë për 60 mijë euro për t'u shëruar. Atij ju duheshin kjo shumë e parave për tu shëruar jashtë vendit, pasi që vuante nga Leukemia. Për shkak të kësaj sëmundje dhe mos-shërimit të saj në mungesë të 60 mijë eurove, vdekja e mori 10 vjeçarin, Idriz Zeneli nga Rezniku i Vushtrrisë, të shtunën. "60 mijë euro ka qenë shërimi, 30 mijë euro me dërguar në fazën e parë dhe 30 mijë euro në fazën e dytë. Mirëpo për 30 mijë euro nuk kam mu…

 • seabnd.jpg Prishtinë, 23 korrik - Mirushe Gashi-Miftarin e dallon diçka nga të gjithë biologët tjerë të botës. Askush nga ta më përpara nuk kishte vërejtur ekzistencën e një proteine tek kurrizorët e ulët dhe te kurrizorët e lartë. Shqiptarja nga Prishtina po. Gashi-Miftari (e lindur në Prishtinë) zbulimin e saj e ka bërë në Norvegji te Universiteti i Bergenit në vitin 2009. Proteina e detektuar është emëruar LL (ose leukolektin). Hulumtuesja e sotme e kompanisë biomjekësore norvegjeze "AquaBiot…

 • 1199lch.jpg Mitrovicë 3 korrik Një person, 28 vjeçar, vdes nga plagët e pranuara nga armë zjarri, gjatë një incidenti të përfshirë, në një kafiteri. Incidenti është raportuar të ketë ndodhur në orët e hershme të mëngjesit së sotëm, rreth orës 03:00, para kafiterisë “Kroni” në rrugën “Ulqinit” në Mitrovicë, ndërsa viktima B. Ademi, 28 vjeçar, ishte plagosur me armë zjarri, me një plumb në anën e majtë të gjoksit. I plagosuri është dërguar në Qendrën Spitalore në Mitrovicë, ndërsa sipas raporteve …

 • ddmbud.jpg 6sgyae.jpg youtube.com/results?search_que…0.0.0.0.265.905.0j4j1.5.0. sherdog.net/forums/f42/besim-k…-champ-dead-35-a-1916195/ Emra shum me fam dhe me vler po e paske harru kapionin BOTROR>BESIM KABASHI Albanian kickboxer fighting out of Munich(GURRAKOC)KOSOVË>Nje nder (WKA Champ) Kickboxing record Kabashi had 36 fights: 35 wins (28 k.o); 1 defeat 1997 WKA German Champion 79 kg 1998 WKA German Champion 83 kg 2001 WIKA German Champion 81 kg 2007 WKA European Champion 95 kg 2008 WKA Euro…

 • 28aqqsn.jpg Stokholm, 25 prill – Moderatori i njohur i radios suedeze, Gert Fylking është suspenduar nga puna, për shkak të cilësimeve që i bëri popullit serb në emisionin “Bota e Gertit. Siç raportojnë mediat, Fylking në ndërkohë kishte kërkuar falje që duke e ndërlidhur popullin serb me vrasësin monstruoz Anders Brejvik, kishte thënë se serbët janë “të retarduar, derra të mallkuar dhe psikopatë”. “Më 17 prill kamë bërë shumë deklarata të pamenduara dhe të pasakta në programin që ishte provokue…

 • Amerikani thot : - Ne i kemi femrat ma tbukra ne Bote ! Italiani thot : - Ne i kemi Hotelet ma t'mir ane Bote ! Gjermani thot : - Ne e kemi ushtrine me te forte ne Bote ! Japonezi thot : - Krejt c'ka behet ne bote shkruhet te libri jone ! SHqiptari thot : - Un i mar femrat e Amerikanit, flej ne hotel te Italianit, me ruan ushtria e Gjermanit dhe nese nuk besoni ,shikoni te libri Japanit - (japonezit)..... :P

 • Përshendetje,i lexova te gjitha komentet dhe mendimet,ishin si qesharake ,do po mase e vertet,as kush ska Lindur i Dieshem me te gjitha po tu shku tu prek e tu vet kemi Ardh ktu ku jemi,UNË PERSONAL,sjam shum aktiv se spo kam as koh prej si ja kam fillu me punu e po du me than se Ju qe jeni ma aktiva i njifni personat se kush jan dhe si bëjn postime e si sillen me USERA,pra mendimi im është ka te shkon SHUMICA. Zeshko qato recetet tuja te "LAKNURAVE E DISA GJERAVE TJERA NA KAN KALL LUKTHIN"hahah…

 • Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Dacic, ka deklaruar se katër policët e Serbisë të arrestuar në Gjilan, të cilët prej dy javësh janë në paraburgim në Prishtinë, janë spiunuar nga serbët që punojnë në “të ashtuquajturat” institucione të Kosovës. Ish zëdhënësi i partisë së Slobodan Milosevicit, Dacic, ka thënë se do të bëj çmos për të liruar katër policët e arrestuar të MUP-it, dhe se e përkrahë tërësisht protestën e kolegëve të tyre në Serbi kundër këtyre arrestimeve. Ai ka thënë …

 • Për të dytën ditë me radhë në Strasburg ka vazhduar takimi ndërparlamentar Kosovë – Parlamenti Evropian. Në seancën e paradites është diskutuar për dialogun Kosovë Serbi, si dhe për zhvillimin ekonomik të Kosovës. Në takimin e sotëm eurodeputetja Ulrike Lunaçek e ka ngritur çështjen e deputetit Azem Syla, i cili po hetohet nga drejtësia në Zvicër për abuzim me sistemin. Lunaçek i bëri thirrje kryeparlamentarit të Kosovës Jakup Krasniqi t’i kërkojë dorëheqjen deputit Azem Syla për shkak të imazhi…

 • Rrjeti i Grupeve të Grave të Kosovës (RrGGK) ka reaguar të enjten për veprimet e zëvendëskryeministres, Edita Tahiri e cila ka keqpërdorur paratë e taksapaguesve në Ditën Ndërkombëtare të Grave, duke kërkuar dorëheqjen e menjëhershme të saj. RrGGK-ja vlerëson se parat e taksapaguesve do të duhej të ishin përdorur për të luftuar për të drejtat e grave e jo për përfitime personale. Dorëheqja e Edita Tahirit, sipas RrGGK-së është kërkuar po ashtu për shkak të këtyre arsyeve “rrënimi i sovranitetit …

 • Bruksel, 2 mars Pikërisht në ditën kur BE-ja u pajtua t’ia japë Serbisë statusin e kandidatit për anëtarësim në Bruksel, u prit në vizitë kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili me zyrtarët e BE-së bisedoi për hapjen e rrugës së afrimit edhe të Kosovës me BE-në. Shumë diplomatë evropianë nuk e shohin si rastësi që Thaçi qëndron në Bruksel pikërisht kur merret vendimi historik për Serbinë. Në BE qëmoti thonë se “kur t’i jepet statusi i kandidatit Serbisë, duhet të japim diçka edhe për Kosovë…

 • downlo10.gif ...versteckter Inhalt...

 • Komisioni qeveritar për manifestimin e “Epopesë së UÇK-së”, ka bërë të gjitha përgatitjet për programin e këtij manifestimi. Kryesuesi i komisionit, ministri i Forcës së Sigurisë, Agim Çeku, tha se më 5, 6 dhe 7 mars do të fillojë me ceremoni ushtarake për të vazhduar me homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz dhe në të gjitha varrezat e dëshmorëve në komunat e vendit. Gjatë këtyre ditëve do të ketë edhe program kulturo-artistik. Manifestimi gjithpopullor në nderim të ”Epopesë së…

 • Në takimin e sotëm të Dialogut për Procesin e Stabilizim Asocimit, në të cilin u diskutua për tregti, industri, dogana dhe tatim, shefi i zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Samuel Zhbogar, ka riafirmuar gatishmërinë e BE-së për mbështetjen e Kosovës në përpjekjet e saj për përmirësimin e marrëdhënieve tregtare me Brukselin. Ministrja e tregtisë dhe industrisë e Kosovës, Mimoza Kusari Lila, që poashtu mori pjesë në këtë takim, ka theksuar se “Kosova ka bërë përparim të dukshëm drejt fillimit …