Suchergebnisse

Suchergebnisse 1-20 von insgesamt 384.

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

Përkthyes

Radio Projekt 21

Ndegjo me Internet Explorer

Ndegjo me Firefox

Forumsstruktur

Team

 • largeanaimmif20mlafwdos.jpg Nuk jam, as nuk isha dëshmitarë në rastin Limaj Ish shefi i Grupit Operativ G2 për Zonën e Shalës, Naimi Miftari ka demantuar raportimet se ai është dëshmitarë në rastin Limaj. Ai nëpërmjet një letre publike drejtuar medieve pohon se kurrë nuk ka qenë as i ftuar dhe as që ka pasur ndonjë tentativë, që ai të jetë dëshmitarët në rastin Limaj, apo “Kleçka”, për të cilin po mbahet në paraburgim deputeti i PDK-së Fatmir Limaj. “Unë i nënshkruari Naim Miftari, shtetas i Rep…

 • Z1m1Z

  Kosovari - - MIKËT

  Beitrag

  Z1m1Z urime edhe nga ana ime shpresoj te mos merzitesh dhe te kalon qaste te mira ne shtepin ton

 • largearrihenbyc0f1x7tim.jpg Sllavomaqedonasit rrahin brutalisht një13 vjeçar shqiptar Në këtë incident të dhunshëm janë lënduar nxënës të shkollave fillore dhe të mesme, të cilët janë goditur me sende të forta dhe grushte nga kriminelët sllavomaqedonas Ramazan Iseni, 13 vjeçar është njëri nga fëmijët që ka pësuar nga kriminelët sllavomaqedonas në Shkup duke pësuar lëndime në kokë. Sllavomaqedonasit brutalisht kanë rrahur shumë të rinj shqiptarë në afërsi të një stacioni urban të autobusëve në Sh…

 • largeaviktorb2r50lyig3d.jpg Prokuroria e përgjithshme e Luzernit vetëm sot pasdite ka dhënë detajet e para në lidhje me Viktor Berishën, shkaktarin e vdekjes së katër personave, përfshirë edhe veten, në tragjedinë e ndodhur të mërkurën në Menznau të Luzernit. Viktor Berisha është i lindur në Kosovë, në vitin 1971, ndërsa në Zvicër ka ardhur si azilkërkues në vitin 1991. Vite më vonë ai ka marrë shtetësinë e Zvicrës. Ai ka qenë i martuar dhe ka pasur tre fëmijë. Një detaj i rëndësishëm që ka dhën…

 • Rita Ora tregon sërish kofshët

  Kosovari - - Lajme VIP

  Beitrag

  largeaptratkempn0yju2s6w.jpg Rita Ora ka treguar sërish hiret e saj. Këngëtarja me origjinë shqiptare, pasi tregoi fundshpinën në Brit Awards, është shfaqur edhe me një fustan tjetër provokues, duke shfaqur kofshët, njësoj si Angelina Jolie. Me një veshje të ngjashme Rita u shfaq edhe pak ditë më parë. ptratkemap9qfns48d.jpg ptratkem2i7fgb4am2s.jpg ptratkem369ypqxmlbc.jpg

 • largeakryesore1oihgf28rz.jpg I vjen fundi diktaturës së klanit binom Thaçi – SHIK-u. Jakup Krasniqi javët në vijim zyrtarisht do ta braktisë PDK-në. Nuk i ka mbetur vend në parti. Ashtu siç ka bërë të ditur javë më parë , nga burime të sigurta, se kryekuvendari Krasniqi ka vendosur për formimin e partisë së tij, tashmë kjo po shndërrohet në një realitet dhe në një proces formal. Krasniqi e ka ndarë mendjen dhe po shqyrton mundësinë të krijoj subjektin e ri politik në Kosovë. Indirekt ka gjetur m…

 • largeavertehe1lc0jh1rwd3.jpg Lajmi se Rita Ora është e dashuruar me një femër, ka habitur shumëkënd. Vetë Rita e quan atë ‘gruaja’ e saj. Bëhet fjalë për modelen britanike Cara Delevingne. Por ditët e fundit ka pasur spekulime të shumta. Cara doli me Rihanna-n një mbrëmje, duke braktisur Rita Orën. Por këngëtarja me origjinë shqiptare ka treguar se është vërtet e dashuruar pas modeles, pasi sot është shfaqur në një shfaqje mode, duke mbajtur veshur një bluzë me foton e Cara Delevingne të stampua…

 • largeamuratjavihywmkd0u.jpg Familja e komandantit legjendar Adem Jashari ndihen të anashkaluar me rastin e pesëvjetorit të pavarësisë së Kosovës nga presidentja Atifete Jahjaga dhe kryeministri Hashim Thaçi. Anashkalimi i parë që iu bë familjes Jashari ishte ai në ceremoninë e ditës së parë të shënimit të pesëvjetorit të pavarësisë. Kryeministri Hashim Thaçi me apo pa dashje “harroi” të përshëndesë Rifat Jasharin në manifestimin që u mbajt në fakultetin Filologjik, edhe pse ai ishte ulur në rres…

 • largeaflorijeturagsy3z0.jpg Motra e Florijes rrëfen se ishin mbi 10 persona që kujdeseshin për 23- vjeçaren në klinikën e rehabilitimit Iridës i është sosur durimi. Më shumë se sa shqetësimi nga telefonat e shumta, duket se i rëndon në shpirt fakti që nuk ka mundur të ruajë të motrën, Florijen. Udhëtoi drejt Austrisë për t’u kujdesur për të, por nuk ka mundur ta shpëtojë nga një tjetër gjëmë, që me sa duket është më e rëndë sa vdekja për familjen Peci. Shtatzënia në rrethana ende të panjohura ku…

 • Ndërtuesi Blerim Thaçi Thaçi po bënte një vit pushtet në pozitën e kryeministrit kur një kompani ndërtimi u shënua në Agjencinë e Regjistrimit të Biznesit në Kosovë (ARBK), më 14 janar 2009. Blerim Thaçi, i vëllai i vogël i Kryeministrit, është hisedar në “Iliria Building” që ka ndërtuar një kompleks milionësh banesor gjatë vitit 2012 në lagjen Mati 1 në Prishtinë. Ai është partner i Milaim Cakiqit, një biznesmeni nga Drenasi. Adresa e kompanisë në certifikatën e biznesit shënohet se është Çagll…

 • largeathacijpi8gq0pd5cl.jpg Një muaj pasi ishte emëruar kryeministër, Hashim Thaçi e kishte lexuar deklaratën e pavarësisë së Kosovës. Që atëherë, ai ka hyrë në vitin e gjashtë në detyrën e shefit të ekzekutivit dhe mbetet politikani më i fuqishëm. Por pushteti i tij dhe vëllezërve tani shtrihet e ndërlidhet edhe në një rrjet të gjerë e të fuqishëm biznesi ndërtimesh, mineralesh, naftës, energjisë e sigurimeve. Sa herë të nxirret nga arkivi xhirimi i deklaratës së pavarësisë së Kosovës - ngjarje…

 • 2eku3kh.jpg Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, para pak ditësh deklaroi se ajo është e dashuruar me një femër, të cilën e quajti grua. Bëhet fjalë për modelen Cara Delevingne. Por ajo është fotografuar duke festuar në Londër pa ‘gruan’ e saj, e cila ka qenë në një festë më Rihanna-n. Ndërkohë Rita është kujdesur të ketë një fustan që ekspozon kofshët, njësoj si Jennifer Lopez dhe Angelina Jolie. 2mplv7m.jpg 14juwdx.jpg aond5d.jpg o7jdc9.jpg 2vb38f5.jpg

 • largeart136109e5k6qhrx08.jpg ritaurimizwiokyvl5h.jpg Festës së gjithë shqiptarëve për pesë vjetorin e pavarësisë së Kosovës i’u ka bashkuar edhe Rita Ora e cila nëpërmjet rrjeteve sociale ka uruar përvjetorin e shtetit të Kosovës. “Urime pesëvjetori i pavarësisë Kosovë!!” ka shkruar Rita në Twitter. Ndonëse ishte përfolur se Rita do të ishte prezente në Prishtinë me rastin e kremtës së përvjetorit të pavarësisë, presidenca e vendit dështoi ta sjellë Ritën në Kosovë.

 • Urime Kosova 5 vjet shtet

  Kosovari - - Tema te Lira

  Beitrag

  flamuri20histl0vd5o32nm.jpg pavaresia20kosq52d0vyfpj.jpg URIME DHE GËZUAR PAVARËSINË E KOSOVËS Më 17.02.2008 duke e parë në parlament duke u shpalosur flamuri i shtetit të Kosovës po i referohem pak të së kaluarës dhe politikës kosovare në lidhje me flamurin. Intelegjenca Kosovare ka qen e vetëdijshme qe flamuri kombëtar apo flamuri i një shteti tjetër nuk mund të përdorët si i njejtë për sibol të një shteti të rii spsh.Kosova.Atëherë është dashtun të mendohej më mirë apo të pajtohej me ata të c…

 • largeaurnnewsmcewbi7xy2.jpg Ai është duke jetuar ëndrrën e tij të paimagjinuar ndonjëherë, gati si në film. Që nga klubi futbollistik i Baselit e deri te Bayerni, Xherdan Shaqiri dita-ditës bëhet akoma më i famshëm. Për momentin ai shihet si një nga meshkujt më seksi në Zvicër e Gjermani, edhe pse gjatësia e tij nuk mund të konsiderohet si ajo e një seks- simboli, por të paktën ka forma të mira trupore. Përkundër profesionit që ushtron, 21-vjeçari nuk e ka gjetur ende shpirtin binjak dhe vazhdon…

 • drivera usb

  Kosovari - - Kërkesa per Programe

  Beitrag

  Zitat von buc: „Tung kerkoj drivera per usb nuk e njeh iphonin kur e shti ne pc usb nuk reagon ndonji shenj windovs 7“ se pari instaloje --itunes-- pastaj provoje

 • Ashtu kam degjuar se ajo ka qen 5 dit jasht klinikes dhe me duket se ka qen te nje familje kosovare

 • largeahakerat10gjuwkci4p.jpg Siç na informon njëri prej hakerëve shqiptarë, anëtarë i “KWG…” sot ia kanë thyer faqen Raiffeisen BanK (Agro), me seli në Beograd, e cila faqe përveç se është hakuar, në të shfaqen imazhe kombëtare shqiptare si flamuri me shqiponjën dykrenore, pastaj flamuri i Kosovës dhe imazhe të tjera. “Ky sulm u bë 2 ditë para se të vij Dita e Pavarësisë së Kosovës”, thotë ky anëtar i hakerëve shqiptarë, i cili për datën 17 shkurt thotë se “do të Sulmojmë me qindra UebFaqe serbe…

 • largealemexhehbd5zqsr6j.jpg Leme Xhema,duket të jetë shumë punëtore. Edhe pse është në arrati, e dënuar për korrupsion në Kosovë si ish-drejtoreshë e PTK-së, po punon. Mendohet se ajo është asistente e kryetarit të Medvegjës, Sllobodan Drashkoviq Leme Xhema nuk është pa punë. Atë nuk po e gjen Interpoli, por e kanë gjetur mediet serbe. Ato raportojne se ish-drejtoresha e Postë Telekomit të Kosovës (PTK), e dënuar për korrupsion në Kosovë tash po punon si asistente e kryetarit të Medvegjës, Sllob…

 • largeagrabovcitm56c7usvl.jpg Adem Grabovci, i cili tha se sapo është kthyer nga një vizitë e një delegacioni kuvendar në SHBA edhe këta i janë bashkuar lutjeve të amerikanëve. Ai tha se për të gjithë është i hapur bashkëpunimi, tha se përzgjedhja nuk është bërë nga Kuvendi i Kosovës, por nga mikëpritësi, amerikanët. Ai tha se të gjitha shtetet kanë pasur dëshirë të jenë nikoqire të luthjeve të mëngjesit dhe kanë bër ftesë, por është pranuar kërkesa e Kosovës, që lutjet e 10 vjetorit të mëngjesit…