Suchergebnisse

Suchergebnisse 1-20 von insgesamt 1.000. Es gibt noch weitere Suchergebnisse, bitte verfeinern Sie Ihre Suche.

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

Përkthyes

Radio Projekt 21

Ndegjo me Internet Explorer

Ndegjo me Firefox

Forumsstruktur

Team

 • Pershendetje kumanovari13

  Ximi_ch - - MODERATORËT

  Beitrag

  Përshëndetje dhe mirë se erdhet në mesin e shqipeve kumanovari13!

 • Me fat Fiter Bajrami!

  Ximi_ch - - Urime

  Beitrag

  xm1h08.jpg E lusim Zotin që agjërimin, namazin, lutjet e sinqerta të na i pranojë, dëshirat dhe aspiratat tona të na i plotësojë dhe në rrugë të drejtë të na udhëzojë. Me fat ju qoftë fitër bajrami juve dhe familjes suajë! Momentet e gëzuara---lavdëroje ALLAHUN Momentet e vështira---lutju ALLAHUT Momentet e qeta---adhuroje ALLAHUN Momentet e dhimbjes---beso ALLAHUN Çdo moment---falënderoje ALLAHUN

 • 2epik3m.jpg Kur në vitin 2000 u ktheva në shtëpinë e djegur nga fqinji Serb, nga inati shkova në tullat e oxhakut të tij dhe urinova që të ia lagu hirin, sepse zjarrin e kishte shuar vet para se të shkoj andej prej nga ka ardhur. Që nga ajo ditë ika për në shpellë të fshehëm, sepse më thanë se, “Po të zuri KFOR-i ke me ia pa sherrin”. Por tani kur dola nga shpella dhe e lexova ligjin për amnisti, u tmerrova, askund nuk e gjeta nenin që amniston veprën e urinimit në oxhakun e Serbit. Por para se…

 • Zitat von laja: „Pavarësisht dorëheqjes nga drejtimi i Partisë Demokratike, dhe shume shpejt largimi nga politika aktive, për shumë shqiptarë, të rinj dhe të moshuar, Sali Berisha është padiskutim lideri i tyre historik.“ Ndoshta unë nuk jam ka i kuptojë gjërat ashtu siq janë,apo ngase ne e kemi në gjak ta përkrahim atë që na duket si engjull dhe nuk arrijmë të i themi gjërat ashtu siq janë. Nëse Sali Berisha ishte i vetmi në europë e më gjerë kur në vitet 1996 apo pak ma para e shkilte marrvesh…

 • in4b2c.jpg Para ndeshjes spektakolare, Yjet e futbollit kanë vizituar varrin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, memorialin e dëshmorëve në Drenicë, si dhe kanë bërë homazhe para përmendores së dëshmorit Zahir Pajaziti Përfaqësuesit e kombëtares së Zvicrës në futboll, Valon Behrami e Granit Xhaka janë ndier krenar që janë pjesë e yjeve të Kosovës në ndeshjen që do të luhet sonte në stadiumin e kryeqytetit në Prishtinë. Ata thanë se do t'iu tregojnë të gjithëve se nga vijnë dhe kënd e promovojnë. …

 • Prishtina rrëzon "Yjet" në tokë

  Ximi_ch - - Futbolli

  Beitrag

  5yb8f7.jpg Në stadiumin e Prishtinës ishin mbledhur rreth 15 mijë shikues për të shikuar spektaklin e madh, ndeshjen në mes të “Yjeve të Kosovës” dhe KF Prishtina. Ndonëse për “Yjet...” kanë luajtur yje të tilla si Cana, Xhaka, Rama, Kuqi, Basha etj., ndeshje e ka fituar Prishtina, me rezultat 3:2. KF Prishtina, e cila këtë vit feston 90 vjetorin e ekzistimit nuk ka lejuar që gëzimi i fitores të dalë nga stadiumi i saj. Ajo ka kaluar në epërsi me golin e Azem Ahmetit në minutën e tetë. Por, pas…

 • Kujdes, nuk këshillohet për njerëz delikat dhe për grupmoshat nën 18-vjeç! Një ngjarje e tmerrshme vjen nga Malajzia ku një nënë rreh barbarisht foshnjën e saj vetëm 8-muajshe. Gruaja nervozohet teksa dëgjon fëmijën e saj të qaj dhe në nerva e sipër gjuan mbi të në mënyrë çnjerëzore. Videoja në fjalë është shpërndarë në “Youtube” ku dhe po bën xhiron e botës, duke u cilësuar si “nëna mostër [media]http://www.youtube.com/watch?v=cebPMy3_qOI&feature=player_embedded[media]

 • 5aidjm.jpg I nderuari kryeministër i Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaçi Jemi të vetëdijshëm për procesin në të cilin po kalon Republika e Kosovës, në veprimtarinë dhe angazhimin e shumëanshëm për ngritjen e shtetit, por edhe në përfaqësimin e Kosovës tonë, në mënyrën sa më të mirë të mundshme, si para opionionit vendor ashtu edhe para atij ndërkombëtar. Aspak nuk dëshirojmë të ndërhyjmë në punën tuaj me anë të kësaj letre, të kritikojmë apo të japim ndonjë vërejtje në lidhje me punën e Qeve…

 • rqvipd.jpg Kuvendi i Shqiptarëve ë Zvicrës reagon ndaj një konference të mbajtur nga shoqata të ndryshme arabe në Gjenevë që bënte paralele në mes të luftës së shqiptarëve dhe krimeve të diktatorëve arabë Në një komunikatë për media, Kuvendit i Shqiptarëve të Zvicrës reagon në lidhje me konferencën e mbajtur në Universitetin e Gjenevës me temën "Trafikimi i organeve dhe armëve kimike në Siri dhe në konflikte tjera luftarake“. Këtë konferencë, KSHZ e ka cilësuar si “përpjekje që luftën e Kosovës…

 • Çlirimtari I Dëshpruar!

  Ximi_ch - - Opinionet - Vështrimet

  Beitrag

  2rqh6zd.jpg Pa diellin që po lindete tutje maleve të Gjallicës dhe Pikëllimës, ju dukë sikur ishte një diell i qetë, ndërsa Kosova po ziente nga ethet e luftës dhe shfarosja nga shovenizmi serbomadh. Po ti Çlirimtar ku shkon? - Ku do dalësh. Iu kujtuan ditët heroike e plotë entuziazëm të nisjes nga Cyrihu. Kur kishte hipur në autobus, kishte dhe vullnetar të tjerë dhe pak nga ata i njihte. I kujtohej se si me ata vullnetarë të lirisë arriti në Kukës, dhe e mbante shpresa për fitorën e UÇK-së. Z…

 • Zitat von ReD-BLaCK: „I pershendes kto qurat me kengen O SA MIR ME QEN TRADHTAR O HEJ O HEJ“ Hahahaha Red,këto qurat po me sherrin e madhë.Ka ana e jonë *Qura* iu themi atyre që janë pakë si të hutuara ....

 • Valla bre Gonipower,i ke gra rafal dhe për fat të keq nuk mundemi me i mohuar këto epitete edhe pse spo na pëlqejnë.Pra unë pajtohem me mendimin tënd për sot ku jemi dhe si jemi bërë por kisha dashur mendimin e juajë për të parët tanë si mendoni a kan qenë më të ndershëm,më fisnik,më besnik dhe shumë më të moralshem se ne? Dhe si mendoni,pse ne kemi devijuar krejtësishtë nga rruga e të parëve kur është fjala kryesishtë te morali ,besa,respekti bile kisha me shtuar me plotë të drejtë edhe rahmet…

 • Zitat von Bukoviku a.k.a. Gjilan: „hahahahahhah qkas nin njeri tek shqipetaret krejt senet nedodhin vetem tek ne fuck fuck“ Hahaha Bukoviku,po thojnë se jemi populli më i vjeter në Ballkan,unë kisha thënë në botë.Jemi nona e vakive....

 • Thenja e Dites !!!!

  Ximi_ch - - Tema te Lira

  Beitrag

  Eshtë e lehtë t'i bësh zemrat gurë, por vështirësia qëndron në shëndërrimin e gurëve në zemra...

 • nzgcae.jpg Kohëve të fundit reagimet e figurave publike në rrjetet sociale janë shndërruar në formën më praktike për të shprehur mendimin e lirë. Derisa gjatë ditës së sotshme nga mediat janë vënë në theks replikat dhe kundër replikat midis hoxhë Shefqet Krasniqit dhe ministres për Integrime Evropiane, Vlora Çitaku, kësaj të fundit, mirëpo edhe hoxhë Irfan Salihut u shkon një “selam” nga publicisti dhe shkrimtari Kim Mehmeti. 2wnmyom.jpg Kosovën njësoj e dëmtojnë edhe deklaratat përçarëse të mi…

 • 2v95ir7.jpg Moderatori i njohur televiziv Ardit Gjebrea, edhe pse nuk duket, ka mbushur plot 50 vjeç. Ai ka vendosur ta festojë “ndërrimin e prefiksit”, siç e quan vetë, në kryeqytetin italian me familjen dhe miq të afërt. Për këtë përvjetor Gjebrea i ka dhuruar vetes një makinë të re, më konkretisht një “BMW X5”,transmeton Bluetooth. “Bye Bye Audi Q7! Kisha 6 vite me atë makinë. Ja ku më erdhi një zoçkë e bardhë, e re, BMW X5. Ia bëra vetes dhuratë për ditëlindje. Zakonisht në raste 50-vjetorë…

 • 2njlg95.jpg E çuditshme, tronditëse, por është më se e vërtetë. Në Shqipëri çdo ditë tre femra operohen për të rikthyer virgjërinë. Këto vajza janë nga 18 deri në 30 vjeç. Ato vendosin që të paraqesin veten si të virgjëra tek mashkulli me të cilin do martohen, duke hedhur pas krahëve marrëdhëniet seksuale të së shkuarës. Operacionet bëhen në mënyrë sekrete. Për 20 minuta, femrat ribëhen të virgjëra. Sipas raportit, kostoja e një operacioni të tilla në klinikat publike është 200 euro, kurse në a…

 • 2qxrdc3.jpg Ky është fitimi më i madh në historinë e SHBA-së, i realizuar nga një person i vetëm. Duke fituar 590 milionë dollarë, një plakë 84 vjeçare nga Florida e SHBA-së ka thyer të gjithë rekordet e fitimeve në historinë e lotarisë ameriane, bëjnë të ditur mediet e atjeshme. Bëhet fjalë për jackpotin e kompanisë së lotarisë Powerball, të cilin gruaja e moshuar e ka qëlluar dy javë më parë por që është identifikuar vetëm tash. Ajo e kishte plotësuar biletën e lotos në një kiosk në qytetin T…

 • 3097dk4.jpg Ai e viziton rregullisht vendin ku është lindur, Kosovën dhe mbështet atje projektet sportive për fëmijë. Pas përfundimit të karrierës si futbollist aktiv, ylli 28 vjeçar i futbollit zviceran, kosovari Valon Behrami dëshiron të kthehet në Zvicër. Ai tashme ka ndërtuar shtëpi në Lugano, thotë futbollisti i rritur në Ticino. Por, edhe me Kosovën, "kantonin e 27-të të Zvicrës, siç thuhet shpesh nga fakti se në Zvicër ka shumë shqiptarë të Kosovës, Behrami ndjehet i lidhur ngushtë. Ai e …

 • 281ylfo.jpg Gjatë operacionit, mjekët përveç shpretkës ia kishin heqë edhe një pjesë të pankreasit dhe veshkën e majtë, e vetmja e shëndoshë. Mjeku u dënua me 10 muaj burg Në repartin e Kirurgjisë të spitalit Cairo Montenotte të Savonës në Itali, një shqiptar 45 vjeçar, B. Meta iu kishte nënshtrua një operacioni për heqjen e shpretkës. Por, gjatë operacionit, kirurgu Andrea Piçardo, ia kishte hekë gabimisht edhe veshkën e vetme të shëndoshë, duk e bërë shqiptarin për dializë. Pas këtij gabimi, B…