Suchergebnisse

Suchergebnisse 1-20 von insgesamt 239.

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

Përkthyes

Radio Projekt 21

Ndegjo me Internet Explorer

Ndegjo me Firefox

Forumsstruktur

Team

 • Zitat: „ Win-8.1 Pro/Office/Project/Visio 2013 x64 VL SP1 AIO fyj3rjb3.png Win-8.1 aktiviert: Zitat: „ JA attachment.php “ Microsoft Office 2013 aktiviert : Zitat: „ JA attachment.php “ Visio Pro aktiviert: Zitat: „ JA attachment.php “ Project aktiviert: Zitat: „ JA attachment.php “ SP1 installiert: Zitat: „ JA attachment.php “ Win-8.1 SP1 Zitat: „ lässt sich ohne Probs installieren ozpvotcv.png Es müssen vorher alle Updates installiert sein. ...versteckter Inhalt... “ “

 • largea_alr1397460187.jpg Aktorja bukuroshe Jessica Alba është shoqëruar nga këngëtarja shqiptare Rita Ora në skenën e MTV Movie Awards për vitin 2014 në Nokia Theatre, gjatë të dielës në Los Angeles, në Kaliforni. Rita Ora dukej e mrekullueshme kësaj radhe, me nëj fustan të gjatë të kaltër të mbylltë, derisa Jessica Alba kishte veshur një fustan të shkurtër të gjelbërt, të kombinuar më një bluzë të shkurtër ndaras të bardhë.

 • largea_hhy1397493776.jpg “Kam jetuar aq gjatë, saqë të gjithë nipat e mijë ka disa vite që kanë vdekur”, ka shpjeguar Murasi. “Me sa duket vdekja me ka harruar…Tani ka mbetur shumë pak shpresë. Shikoni statistikat, askush nuk ka arritur të jetojë më shumë se 150, madje as 170 vjet. Në këtë pikë mund të thuhet se jam i pavdekshëm. Ndoshta duhet të kënaqem me këtë gjë”- kështu shprehet një këpucar nga India veriore. Kjo është historia e Mahashta Murasi, plot 179 vjeç, i cili thotë se ka lindur në …

 • Tring prej 1 Marsit kalon ne MPG4

  kosovari! - - Abonim Digitalb

  Beitrag

  hahahahahahahahah ja ke qellu shokit uteran dhe ifeti !

 • Tring prej 1 Marsit kalon ne MPG4

  kosovari! - - Abonim Digitalb

  Beitrag

  Punon pa Problem! Freq: 11426 POL; V - Fec: 3/4 Sr: 27500

 • fbd810dbe9eba318r5tci6ove.jpg Në një video e cila është duke qarkulluar nëpër rrjetet sociale, shihet qartë ish-kryeministri në ekzil, Bujar Bukoshi teksa qëndronte në Qendrën Stërvitore në Mamurras të Shqipërisë në vitin 1999. Bukoshi aty është nderuar nga ushtarët dhe Tahir Zemaj. “Zotëri kryeministër, Brigada Mërgimi është e rreshtuar për nderin e juaj, raporton kolonel Tahir Zemaj”, shihej në video. ...versteckter Inhalt...

 • Halil Bicaj, ish-shef i Shtabit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes në ish-Qeverinë e Bujar Bukoshit, ka publikuar për herë të parë marrëveshjen e arritur më 2 nëntor 1998, ndërmjet UÇK-së dhe FARK-ut, për krijimin e Shtabit të Përbashkët të UÇK-së. Në bazë të kësaj marrëveshjeje të arritur ndërmjet përfaqësuesve të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Bislim Zyrapi dhe Kadri Veseli, dhe Ministrisë së Mbrojtjes së Republikës së Kosovës, përfaqësuar nga Halil Bicaj dhe Xhafer Jashari, ishte …

 • hahaha me ke bo te qeshëm ne ket mengjes me diell sot faktet flasin vet !! rifat.jpg Baca Rifat Jashari vëllai i komandantit Legjendar Adem Jasharit, thekson ne një përvjetor të heroit ‘Sali Çeku’ se kufirin me Shqipërinë të parët e thyen Sali Çeku e Adem Jashari bashkë me 30 ushtarë tjerë. Ai e çmoi lartë figurën embelatike të Sali Çekut duke vlerësuar lartë sakrificën e këtij burri dhe të gjithë atyre qe ranë për lirinë e Kosovës, të cilët u bënë themel të lirisë dhe shtetit tonë të pavarur. K…

 • 22346780068f55b0e827b8eead86108e_L.jpg dokumente që botohen për herë të parë për Marrëveshjen në mes të FARK-ut dhe UCK-së Flet për herë të parë ministry Halil Bicaj – Presidenti Rugova ka qenë komandant supreme I FARK-ut UCK-ja ka qenë pjesë e Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës FARK EKSKLUZIVE: Si e dëshmoi ministri Halil Bicaj ekzistimin e FARK-ut e Ministrisë së Mbrojtjes së Republiës së Kosovës Pse sipas Bicajt për Forcat e Armatosura të Ministrisë së Mbrojtes kanë qenë të n...j…

 • DFX Audio Enhancer v11.113

  kosovari! - - Programe - English

  Beitrag

  DFX Audio Enhancer v11.113 Englisch // Patch // KeyGen // Skins // 09.04.2014 8d5ij4pg.jpg Home: DFX Audio Enhancer Beschreibung: "DFX Audio Enhancer" kann den Hörgenuss Ihres Musikplayers spürbar aufwerten und Aufnahmen mit niedriger Bitrate vollen Klang verleihen. Mit der Shareware "DFX Audio Enhancer" verleihen Sie Ihren MP3s vollen Klang. Simulieren Sie prallen Bass, Raumschall oder 3D-Surround, selbst wenn das Ausgangsmaterial minderer Qualität ist. Die neue Version 11.x kommt erstmals als…

 • fb724689fdf591b9982252b66ec91f1d_L.jpg [size=small]Halil Bicaj e ka prezantuar për herë të parë marrëveshjen e 2 nëntorit të vitit 1998 ndërmjet UÇK-së dhe FARK-ut. Në emisionin Rubikon të KTV-së, Bicaj, si ministër i Ministrisë së atëhershme të Mbrojtjes së Republikës së Kosovës, i emëruar nga Bujar Bukoshi pas vrasjes së ministrit Ahmet Krasniqi, është njëri nga nënshkruesit e kësaj marrëveshjeje.[/size] [size=small]Me këtë marrëveshje do të krijohej Shtabi i Përbashkët i UÇK-së. Nënshkrues të…

 • Merr fund epoka e Windows XP!

  kosovari! - - Teknologjija

  Beitrag

  largea_xp1396975934.jpg Duke nisur nga dita e sotme, sistemi operativ Windows XP del në pension dhe nuk do të marrë më asnjë lloj përditësimi mbi sigurinë. Lajmi ishte bëri i ditur prej disa kohësh nga gjigandi me qendër në Redmond të Washington-it. Megjithatë, ky sistem është tepër i përhapur në kompjuterat në të gjithë botën, nëpër familje, kompani, banka, administrata publike etj. Ndaj, skandeca e XP-së po shkakton jo pak frikë pasi brenda pak orëve milionë kompjutera do të kthehen totalisht …

 • f0e0e9a5214b4f94ibpl7hywr.jpg Këto janë foto dëshmi se si Bujar Bukoshi e tradhtoi FARK-un. Nëse kjo ushtri, UÇK-ja nuk ishte FARK, atëherë çka ishte, ushtri antishqiptare apo ju sot keni rrjedhur apo kishit rrjedhur edhe me 1999, në janar kur deklaroje se “Nuk ekziston FARK-u, nuk është krijuar”? Pse e mbaje Ministrinë e Mbrojtjes, e kujt ishte ajo? A mos vallë ishte private? Nëse ajo ishte private Qeveria që e drejtoje e kujt ishte? Qeveria juaj obligohej sipas Kushtetutës së Republikës së Ko…

 • E plotësuar - Pavarësisht se të gjitha mediat gjermane raportojnë se rrëmbyesi i aeroplanit Minhen Budapest është shqiptar i Kosovës, Ministria e Jashtme e Kosovës thotë se personi në fjalë NUK është shqiptar fare. I paraqitur si Muslim H. , personi i cili një ditë më parë e ka rrëmbyer aeroplanin e linjes Minhen – Budapest, nuk është nga Kosova. Ai quhet El Halim Muslin. Ky person nuk është kosovar, madje nuk disponon as letërnjoftim të Kosovës. Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës (MPJ)ka k…

 • kjo nuk ka te bej me nje prill urn-newsml-dpa-com-20090101-140401-99-02820-large-4-3.jpg Ein Mann ist auf dem Flug von München nach Budapest in einer Lufthansa-Maschine ausgerastet: Nachdem er mit einer Stewardess in Streit geraten war, zerrte er sie in eine Bord-Toilette, hielt ihr eine Rasierklinge an den Hals. Der Flieger musste umdrehen und landen. In München evakuierte die Polizei den Jet. Am Flughafen München hat sich ein dramatischer Zwischenfall ereignet: In einem Lufthansa-Flugzeug ist …

 • Turp Turp Turp Turp Turp dhe vetem Turp !!!!

 • largea_6-w-993-c-0-1-bild1396370891.jpg Një shqiptar nga Kosova i moshës 28 vjeçare ka sulmuar me një brisk rroje stjuardesat e Aviokompanisë më të njohur gjermane Lufhansa në avionin i cili ishte para nisjes në destinacionin Munih-Budapest. Siç kanë bërë të ditur organet policore të Bavarisë, stjuardesat janë lënduar lehtë kurse aeroporti i Munihut është evakuuar. Sulmuesi shqiptar është arrestuar menjëherë në avion kurse tre stjuardesat gjermane janë lënduar lehtë. Njëra prej tyre ka marrë pre…

 • largea_blerim-demiri1396301696.jpg Blerim Demiri nga Ferizaj, besohet se është shqiptari i parë që ka kryer një sulm vetëvrasës. Sulmin e ka kryer ndaj ushtrisë irakiane muajin e kaluar ku edhe ka vrarë 52 ushtarë irakian dhe ka shkattërruar katër tanke. Lajmin e ka bërë të ditur organizata pjesë e të cilit ishte edhe Demiri, “ISIF” ndërkaq e transmeton emsioni “Interaktiv” i KTV’së. Forumet myslimane në internet e kanë identifikuar këtë person si Blerim Demiri nga Ferizaj. Organizata pjesë e të…

 • Edhe Isuf Kelmendi së bashku më djemtë e tij Shefqetin dhe Rexhepin iu përgjigjen Ali Aliut dhe Enver Xhevukaj, së kurrë nuk do kenë thënë së Elshanet kanë të bënin diç më këtë vrasje, por që përkundrazi ata kishin respekt ndaj plakut, Adem Arif Elshanit si dhe ndaj vëllait të Isuf Elshanit, Shaban Elshanit dhe mbarë farefisit të Elshanve. Ata u përgjigjen edhe, që ai rast do kishte ndodhur në afekt edhe që ata do ishin pajtuar në mes vete si dhe rasti as nuk do kishte të bënte drejtpërdrejtë m…

 • elshani.jpg Familja Elshani për herë të parë ka treguar për media se si ka lindur dhe po vazhdon konflikti me familjen Kelmendi, që të dyja nga Dukagjini. Një nga anëtarët e kësaj familje ka rrëfyer për Indeksonline gjithë historinë e vrasjeve mes dy familjeve të ndodhura pas lufte në Pejë. Indeksonline ju sjell në vazhdime këtë rrëfim të familjes Elshani. (Pjesa e parë) Rrëfim nga familja Elshani Ne mes këtyre dy personave, Rrezon Zekaj dhe Mehmet Sadrijaj, në magjistralen afër lokalit „Peja Ci…