Suchergebnisse

Suchergebnisse 1-20 von insgesamt 398.

Përkthyes

Radio Projekt 21

Ndegjo me Internet Explorer

Ndegjo me Firefox

Forumsstruktur

Team

 • Qka nuk po ndodh sot? Nuk po muj me besu pse po ndodhin keto. Besoj tek Feja dhe jam musmliman, besoj qe XHENETI (PARAJSA) dhe XHENEMI (ku aty digjet njeriu) po mendoj ne Boten tjeter. Mirpo pse bse bejn ket ne ket Bot njeriun ne zjar me djeg. Pse nuk ja len ket ALLAHU XH. SH esht i madh i gjykon gjerat kush esht per zjar e kush per ne parajs. Nuk dij as si komentoj keta njerz qe bejn ksi far pun . Zoti na rujt mendjen dhe zemren e paster vetem ne rug te drejt .Amin

 • Pas disfatës nga Barcelona se ekipi i tij nuk ka dështuar dhe se nuk duhet të bëhet tragjedi, pasi Barcelona fitoi me fat dhe se ekipi i tij është në krye. Gjatë konferencës për shtyp pas ndeshjes, 48 vjeçari ka folur për mënyrën se si katalanasit kaluan në epërsi me golin e dytë të realizuar i cili sipas portugezit ishte fat i pastër, përderisa hodhi poshtë mendimet e njerëzve se ekipi i tij ishte inferior ndaj kundërshtarit. “Fati luan rolin e vet. Pranë rezultatit 1-0, ne është dashur të jemi…

 • Knaqu moxi knaqu hhahahhahaha. po sa ij perket nga ana ime as qe i shikoj lojrat e Spanjes,as Barcelonen e as Getafen , per qeshtje politike ohhhhhhhhh haver qe sa vite shkun edhe dot shkojn e Spanja nuk e njef REPUBLIKEN E KOSOVES si SHTET, e une mja shiku sportin jo haver vetem Gjermanija edhe ata shtete qe e kan njoft me itereson sporti.

 • Zitat: „ youtu.be/_1VteROMPSY“

 • youtube.com/watch?v=EWKTWRn--tQ ...versteckter Inhalt...

 • Si i ka Fitu Real Madrit titujt ?

  Ar.beni - - Tema te Lira

  Beitrag

  Real Madrid është klub profesionist i futbollit që ndodhet në Madrid, Spanjë. Është klubi më i suksesshëm në futbollin spanjoll dhe është votuar nga FIFA si klubi më i suksesshëm i futbollit i shekullit XX, duke fituar një rekord prej 31 tituj të La Liga-s, 18 Kupa të Spanjës "Copa del Rey", 8 Super Kupa të Spanjës, një rekord prej 9 tituj të UEFA Champions League, 2 kupa të UEFA-s, 1 Super Kupë të UEFA-s, dhe 3 Kupa Interkontinentale.

 • oh dertin mos ja bani pc se kabllat une i kam fitu e tash vetem pc po mungon.

 • Javën që lam pas Ardian Krasniqi u kurorëzua me titullin e parë në karrierën e tij, duke fituar titullin e Baden Wurtembergit për grupmoshat e reja në kategorinë deri 60 kg. Nipi i boksierit tonë të madh Luan Krasniqit, Ardiani është duke shkuar gjurmëve të xhaxhait, i cili në 13 meçet e para në boksin amator, ka shënuar të gjitha fitore. 15-vjeçari ka filluar karrierën e tij vitin e kaluar, dhe deri më tani është duke shkëlqyer duke treguar talentin e tij. Për te përkujdeset babai i tij, Agimi …

 • Kush esht kon ma para???

  Ar.beni - - Tema te Lira

  Beitrag

  Dilem nuk esht po sa e dij une esht e para veja.veja e para e me rezet e diedhit me nje koh e pastaj ka dal pula e mes me len pulen pah dashnij edhe nje ve tjeter e del knusi e beh shum ve, e pula.te dyja i kisha zi e kisha pjek.

 • Si e kuptoni respektin?

  Ar.beni - - Tema te Lira

  Beitrag

  Rrespekti mund te vije nga kendveshtrime te ndryshme e njeri prej me te rendesishmeve pa dyshim, eshte interesimi i individit e do apo nuk e do ate rrespekt. Ne baze te asaj se per cka interesohet dhe si e ben ai kete, kuptohet me shume duhet te kete kujdes per personalitetin dhe rrespektin e vet e pastaj te tjerve sepse po nuk e rrespektoi veten nuk mundet ta rrespekton tjetrin. Nuk pajtohem se ajo qe e dallon njeriun prej kafsheve eshte komunikimi.Ketu me shume vjen ne pyetje fakti i mosnjohje…

 • Prej dëmeve të lojave të fatit është shkatrimi I pasurisë.All-llahu xh.sh e ka ndaluar që njeriu me e shkatru pasurinë e tij. Cka thotë njeriu kur lunë sportska, lotot, bixhoz? Unë thotë bëjë cka të dua me për pasurin time e harxhuj ku të dua. Nuk është ashtu se në islam ka thënë pejgamberi a.s.në ditën e kijmetit cdo njeri do të pyetet ku e ka fitu dhe ku e ka harxhu pasurin e tij. Cka ke bë me pasurin që të ka dhënë All-llahu.Kur të kan kërku për xhami a ke dhënë pare.Jo valla skam dhënë.Kur t…

 • Dhe mos e Hani pasurin e njëri tjetrit në mënyrë të pandershme. El bekare 188 Nëpërmjet bixhozit ai që fiton I bën zullum padrejtësi atij që humbë, e hanë pasurin e tij në mënyhrë të padrejtë. Bixhozi sipas islamit është një vepër shum e urejtur dhe reptësishte ndaluar haram dhe sipas mësimeve islame numrohet ndër gjinahet më të mdhaja sepse në të të gjithë pjesëmarsit në lojë mundohen të fitojnë në dëm të tjetrit. Bixhozi është vepër e shejtanit prandaj edhe All-llahu xh.sh thotë: 91. Shejtani …

 • Për fat të keqë lakmia për dunjan e bën, që shum njerëz të mos e shohin mënyrë se si fitojnë dhe si të arrinë te pasuaria . Me rëndësi është që dëshirat tona ti realizojmë pa marë parasyshë se dhe në cfarë rruge arijmnë deri atje, aspak nuk ka rëndësi, vetëm e vetëm që të fitojmë pare . Ka njrëz të cilët thuan:Lenja rininë le ta jetojnë jetën e tyre si të duan,’ se janë të rijë, le të jetojnë të lirë, ndërsa për këtë aspak nuk janë të vetëdijshëm, se kështu I dëmtojnë edhe më shum dhe I shtiejnë…

 • Veshtrimi Islam Mbi Narkomanine

  Ar.beni - - Feja Islame

  Beitrag

  Qendrimi islam ndaj narkomanisë Familja e çekulibruar dhe deformimet e shoqërisë bashkëkohore janë sipas mendimit tonë, dy faktorët dominantë për dukurinë e narkomanisë dhe narkomanëve. Prandaj, feja islame u kushton rëndësi dhe kujdes të veçantë këtyre dy institucioneve edukuese të njeriut. Të fillojmë nga vatra familjare, nga ai vend ku ndizet dhe fiket shkëndia e jetës sonë, dmth, nga vendi ku u lindëm, jetojmë dhe vdesim. A ka, pra, gjë më të rëndësishme që i duhet kushtuar kujdes më të madh…

 • Veshtrimi Islam Mbi Narkomanine

  Ar.beni - - Feja Islame

  Beitrag

  Narkomania është një nga kurthet më të mëdha të epokës sonë që së bashku me siden, alkoolizmin dhe prostitucionin po rëndojnë në këtë fundshekulli mbi qafën e brishtë të popujve. Dukuria e narkomanisë është bërë problem bashkëkohor i çdo nacionaliteti dhe ka përfshirë po thuaj mbarë rruzullin tokësor. Në kohën e sotme integrimeve me Europën, përveç të mirave na vijnë edhe shumë dukuri sociopatologjike si narkomania që zakonisht janë të këqinja, të huaja dhe të dëmshme për shoqëri në tonë. Droga …

 • Ronaldo: do ta mposhti Barcen ne ket sezon

  Ar.beni - - Futbolli

  Beitrag

  Ishalla zeshko se as une nuk po muj mi duru.hahahahhahha mu kan beh hiri gjugjmagjugjat e Barcelones-

 • Ronaldo: do ta mposhti Barcen ne ket sezon

  Ar.beni - - Futbolli

  Beitrag

  Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka deklaruar se ata do ta mposhtin Barcelonën këtë sezon, raporton AS. Reali përfundoi katër pikë prapa Barcës në tabelën e La Liga sezonin e kaluar, ndërsa u eliminua nga katalanasit edhe në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Madrilenët fituan Kupën e Mbretit sezonin e kaluar, ndërsa para fillimit të këtij sezoni u mposhtën në Superkupë. Por, Ronaldo mendon se këtë vit do të jetë një tjetër tregim. “Qetësohu miku im, ne do ta mposhtim Barcelonën kë…

 • E tash paska me gjet pun ky i papusumi behet profesori burgut.Nuk muj ti kuptoj disa persona aq te pah logjikshem qe jan , bej vrasje per vend pune per para e per nje shum te vogel se ne kosov as 350€ profesorat nuk marin pag. Per 350€ vritet drojtori ncncncncn.

 • hhahahaha Daj si rihet Pilotit u msu me fluturu.Ani ky vetetem po ben reklama e njohjet vin pastaj se met vertet ne jemi nje vend i vogel qe ka shtete qe nuk e din as se ku ndodhet Kosova.

 • Kush e gjen se kush ?

  Ar.beni - - Tema te Lira

  Beitrag

  Ket jav esht martu Selimi me Sanin . Selimi 36 vjeqar e Sanija sa i ka mbush 26 vjet. U trashigofshin e ju pelqeft dashnija.