^^^Tiramisu^^^

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • ^^^Tiramisu^^^

   +++++++++++++++++++++++++++++++++   [IMG:http://i29.tinypic.com/wa0nkm.jpg]

   TIRAMISù.

   Per 4 persona, perberesit:

   500 gr maskarpone''(ose majsa e qumeshtit'')

   150 gr biskota pavesini

   4 kokrra veze

   4 luge sheqer

   3 filxhane kafe ekspres te perzier pak me uje per te mos qene e forte

   200 gr kakao

   Pergatitja:

   Marrim te bardhen e vezeve dhe e rrahim per disa min,pastaj e perzijme me te kuqen dhe fillojme te njejten proçes rrahjen.Me pas perziejme maskarponen dhe fillojme ti perziejme per disa min,ne fund hedhim sheqerin i perziejme sa me mire qe kremi te dale i shijshem e pa kokrra.

   Marrim nje tepsi mesatare hedhim kremin,pastaj siper veme biskotat maskarpone te lyera me kafene,pastaj fillojme te njejtin proçes kremin e me pas biskotat....Max deri ne 4 shtresa.Pasi ti kemi vene 4 shtresat ne fund i hedhim kakao dhe e leme per 1 ore min ne frigorifer-   nga:.:Zeshkanja:.