Michael Moore prezanton “Kapitalizmi”

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Michael Moore prezanton “Kapitalizmi”

   [Blockierte Grafik: http://i30.tinypic.com/2nbfy1s.jpg]


   Regjisori Amerikan, Michael Moore, prezantoi në festivalin e Venecias në Itali, dokumentarin e tij më të ri, ‘Kapitalizmi, një histori dashurie’.

   Përpara premierës, Moore i cili njihet për realizimet e tij të cilat krijojnë shumë polemika, zhvilloi një bisedë me publikun duke u shprehur se shpresonte që të mos bashkëpunonte më me kompaninë amerikane filmike Paramount, duke qenë se kishte fituar shumë para nga dokumentarët e tij të mëparshëm dhe se shpërndarjen e prodhimeve të tij tashmë mund ta bënte vetë.

   Në dokumentarin e tij të ri, Michael Moore konfrontohet me institucionet financiare të njohura amerikane dhe me Wall Street, atje ku nisi edhe kriza ekonomike botërore