Van Basten: Kur s'ka investime, s'ka as trofe

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Van Basten: Kur s'ka investime, s'ka as trofe

   Sulmuesi legjendar i Milanit, Marko van Basten (44-vjeç) ka kritikuar krerët e klubit për veprimet e gabuara, të cilat po i bëjnë dhe i ka paralajmëruar se pa investime në përforcime të skuadrës, do të kenë një edicion pa trofe.
   "Si mund të jeni të lumtur pas humbjes 4:0 në derbi lokal? Si mund të jeni konkurrues në momentet kur skuadrat tjera përforcohen, kurse ju nuk blini fare lojtarë", i ka bërë pyetje Van Basten politikës së klubit, e cila gjatë kësaj vere ka shitur futbollistin më të mirë, Kaka, kurse ka blerë Tiago Silvën dhe Klas Jan Huntelarin. "Huntelar është një sulmues i shkëlqyer. Ai është i mirë brenda 16-metërshit dhe personalisht shpresoj se ai do të ketë sukses në Itali. Por, ai është i vetmuar. A e keni vërejtur se sa futbollistë ka transferuar Interi dhe sa Juventusi? Ata kanë investuar shumë më tepër se Milani. Pa investuar nuk ka as sukses, prandaj nëse nuk janë sjellë përforcimet është vështirë të pritet që klubi të kthehet në shtigjet e vjetra të suksesit. Por, nëse do të mungojnë sukseset, assesi nuk bënë të fajësohet trajneri Leonardo. Ai po e bën mirë punën e tij dhe askush nuk guxon ta kritikojë nëse mungojnë fitoret. Ai po punon maksimalisht me ato mundësi që ka", ka përfunduar Van Basten.
   [Blockierte Grafik: http://i50.tinypic.com/2le2wzn.jpg] Mirë se erdhët në Oden Folklor-Shqiptar-Burimor Video, & CD, & Kaseta me Shirit C9000 Vetum të Rambo6!