Ndërroi jetë aktori i Hollivudit, Patrik Svejzi

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Ndërroi jetë aktori i Hollivudit, Patrik Svejzi

   [Blockierte Grafik: http://i29.tinypic.com/w987bk.jpg]
   Ai ishte i njohur edhe për rolet e tij në filmat “Vallëzimi i ndyrë” dhe “Fantazma”


   Aktori i njohur i Hollivudit, Patrik Svejzi, ka vdekur në moshën 57 vjeçare, pas një beteje të gjatë me sëmundjen e kancerit. Një zëdhënëse e tij, tha se ai vdiq, i rrethuar nga familja, pasi për 20 muaj vuajti nga kanceri.
   I ndjeri Svejzi, në mars të vitit 2008 publikisht tregoi se vuan nga kjo sëmundje. Pos tjerash, ai ishte i njohur edhe për rolet e tij në filmat “Vallëzimi i ndyrë” dhe “Fantazma”.