Angepinnt Poezi Humoristike

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Pelitiken e kemi ne gjak...

   Jemi popull me tradita rrojm pa uj edhe pa drita
   Jemi popull i vogel me drejtus te nal
   Nuk bindemi aq leht politiken e kemi ne gjak

   Jemi popull me emer te madh
   E gjith bota ne goj na mban
   Na mban ne goj e na kan zili
   Qe ne kemi 100 parti

   Por te gjith te thon q´te dojn
   Ne politiken nuk e lshojm
   Shum parti jan me te vertet
   Si kemi per ndonje hall po i kemi per qef

   Te gjitha partit rrofshin sa malet
   Qe na i qajn te gjitha hallet

   Truri i popullit,popullit te ngat
   I iken truru ngaqe pa drita jemi qdo nat
   Popullit i iken truri edhe nga papunsia
   Nga krimi i organizuar dhe varferia

   Popullit po i iken truri
   Nga buka qe e merr me list
   Nga qmimet e larta
   Dhe qeshtjes se pasiguris
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Prezantimi

   Prezantohem para jush,
   Me quajn Bledi e jo tush,
   Kam pas shpin n´Barbullush,
   Qa baj une se ban gjithkush.
   Kam shoqni une me Xhorxh Bush.

   Un jam Bledi taksirati,
   mu me rrin 12 Sahati.
   Asnjeher s'me ka lan Takati.
   E kam Baben nga Berati.
   Ca them une e ban Vesh gjati,

   Nder Shqiptar jam ma bark-thati.
   Une jam Bledi teveqeli
   Me del gjumi kur kendon gjeli
   Nder punetor jam ma demeli
   Me pelqen shume ciftateli
   Nder 8 klase 6 here ngeli
   N'trupin tem ma i thelle asht beli.

   Une jam Bledi i parrum
   du me u rru por nuk m'ban shkum
   Me nje gru jam i martum
   Kam tre fmi e m'duken shume
   Edhe nje e kam t'fillum.

   Edhe ne kamb mu m'vjen gjume
   dukem krejt si zog i trum.
   Mu te tan me therrsin AR
   Un kam hapin nje hektar
   E kam vjehrrin katundar

   Prej tij kam une gjithmone zar
   Se me jep me hanger bar
   Te tan thojn se jam qyqar
   Gjuetar jam pa zagare
   I marr klubet mar e mar
   Katundare e qytetare
   Nga kelmendi deri n'Pentare

   Edhe kryt e kam me thinja
   Qa them une e ban partija
   Se ne shkolle m'ka rrah zotnija
   Ku jam une ndodhet trimnija
   mbi detyrat asht bujqesia
   Ne kat t'pest asht njit hardhija
   E ma shum m'pelqen rakija.

   Un pra jam Bledi hareja
   Vesh e njesh me tesha t'reja
   Jam i lindur per beteja
   Per mua asht vec kabareja
   E kam kryt tan neja-neja
   E byftekut i them eja
   Vetem mu nuk m'bjen rrufeja
   Se jam rrit tek P.T.T-ja
   Kam punu n' N.SH.N-ja


   Bled-Ar me thone dynjaja
   e kam shpin te namaz gjaja
   Gjithmone kpucet m prishen te maja
   Kush m'shef mu i hin hataja
   Sepse kam gjyslykt e mdhaja
   Ne pilaf m'ka xan sevdaja

   Zakonisht Bledi m'thojne
   Kam tre fmi por s'm bahet vone
   Kam nje gru por nuk kam prone
   Kam ne shpi une nje kukone
   Kallabllek jena n shpi tone


   Kam kushri ne amerike
   Qe i thosha mos me ik
   E kam mar nusen pa prike
   I kam tlinat pa lastik
   Si kam pas shokt fanatik

   Kam humor une me mimik
   Ne ushqim un ty t'kam fik
   Se un t'ha nja 30 pjata
   Sa ne shpi t'gerset shamata
   Kur filloj une me val t'gjata
   Ty me goj nuk t'flet kunata


   Po e mbyll une kete rralle
   E ma bani ju hallall
   ME kujshi e mahall
   E kur t'keni per mu mall
   Me ndigjoni tjeter rall
   Ju pershendet Bled humori
   Tash po vi kur t'mbaroj
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Une jam person VIP

   Une jam Bledi person VIP
   ne pantallona nuk mbaj rrip
   per humor jam simpatik
   komuniteti nderkombetar
   me qe i dukem njeri i mbar
   ne mbrojtje me ka marr.....

   Specialista prej tan planetit
   do ti kem n sherbim pran vetit
   bukur dine me ba gjithcka
   ja se cilet jane ata:

   Nje vile te bukur ne dergut
   e bukur me te lan pa mend......
   na projektoi inxh. Kinez Je Fe Mut
   dhe ndihmesi i tij Qen bir Qen


   Do ta baje instalimin e ujrave
   sa te filloje fresku
   hidrauliku rumun Tubo Saracinesku
   Installimet elektrike
   do ti baje nje simpatike
   francezja e bukur si perrri
   matmazel Zhytem Terry......

   Ne shtepine time si pastruse
   asht nje vajze nuk asht nuse
   ka dy jave qe po jep prova
   bullgarja Nadja Nushpikova

   Sa per mish nuk do bije ne hall
   une per te nuk vuj hiq
   se kam kasap nje quhet daid kick


   Une jam llups qe ha e te kepus
   e kam barkun te thelle si pus
   kuzhinjer do te kem nje rus
   gatuan paster e me cilesi
   tavarish Rrujboll Pacamurkovski


   M'i sjell pjatat fet e fet,
   e nuk me len me u ba nervoz
   kamarjeri i urte Grek
   Tarabullus Mekos.....

   Pijet m'i ka enda
   do te mi zhgjedh ne te gjith boten
   teknologu nga Hollanda:
   Van Got Broken....

   Nga semundjet nuk trembem asnje
   fije, se do te kem doktor shtepije
   nje turk te pashem alamet
   emri i tij Qok Gjyzel Melek Hyzmet..

   Kam shofer nje djale te ri
   vetem ecen tan shpejtesi
   ka lindur ne Gjeorgji
   eshte i urte e nuk ban naze,

   quhet Rrota Kanalaze...
   Bageti do te kem boll
   e do m'i ruj me kujdes
   Katundari spanjoll ;
   Coban Lopez...

   Keshilltar politik
   do te kem nje Britanik
   per kete pune eshte kampion
   mister Mashton Rrenson...

   Sekretar personal
   do te kem nje Italian
   eshte i urte e eshte i zoti
   sinjor Shamatin Jafutkoti....

   Per zbulime sekrete
   ,dmth. gjithandej me degju..
   se kush flet keq per mu,
   e vrap me ardh me me tregu,
   do te kem nje Gjerman veshur me rroba luksi
   quhet Majer Padit Fuksi...

   Kur te jem ne terezi
   e reomatizen te kem tek shpina
   do te me freskoje per bukuri
   italiania ;Dorbuta Patlina...

   Nuk kam frike maskat me corap
   nuk baj of ,as nuk baj uf ,
   budygard kam nje Arab
   e therras Derman Kukuisuf..

   BLedi oh Bledi
   po me therriste gruja
   cohu prej gjumit
   pse flet fjale te huja..???
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Kali e dhelpra

   Një ditë kali takon dhelprën:
   Rroftë e qoftë dinakëria!
   Me dredhira eshtyn jetën;
   për këtë flet lashtësia...

   Do bësh mirë ta kyçësh gojën,
   kur përmend kohën e vjetër;
   kafsha që e mashtroi Trojën
   ishte kalë e sìshte dhelpër!

   Po,vërtet ishte një kalë,
   që trojanët i gënjeu.
   Porse ky a skishte dalë
   nga një dhelpër,nga Odiseu?
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • E dashur .....kjo leter eshte per ty
   Nje dit prej ditesh pash nje vajz te bukur e cila me nje shikim me tronditi ne zemer
   Buzeqeshja e saj me tronditi e ajo ishe ti ...... Deri ne ate dit isha i vetmuar por ne ate qast ndodhi dicka u dashurova ne ty ate dit dit kuptova qe esht dashurija nE shikim te par deri sot nuk kam arritur qe te them te dua por sot permes nje letre te shprej dashurin me te ngroht dhe me te sinqert qe ndiej ndaj ty e dashur por prap nuk di si ta spjegoj keshtu qe leje krEjt ma mire
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1