Baton kampion i ri në Formula 1

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Baton kampion i ri në Formula 1

   Ngasësi i Braun GP-së, Xhenson Baton është kampion i ri në Formula 1.

   Ngasësi britanik e ka mbyllur në pozitën e pestë garën për Çmimin e Madh të Brazilit, e cila i mjaftoi që një garë para përfundimit të edicionit të sigurojë titullin e kampionit. Garën në Interlagos e fitoi ngasësi i Red Bullit, australiani, Mark Ueber, para polakut Robert Kubica dhe kampionit aktual, Luis Hamilton. Pikë në këtë garë fituan edhe Sebastian Fetel, Kimi Raikonen, Sebastian Buemi dhe Rubens Barriçelo. Krahas Batonit titullin e kampionit e ka siguruar edhe skuadra e tij në konkurrencën e konstruktorëve.
   [Blockierte Grafik: http://i50.tinypic.com/2le2wzn.jpg] Mirë se erdhët në Oden Folklor-Shqiptar-Burimor Video, & CD, & Kaseta me Shirit C9000 Vetum të Rambo6!