Tablet i qëndrueshëm nga Dell

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Tablet i qëndrueshëm nga Dell

   Nga Dell vjen kompjuteri i parë tablet i dedikuar për përdorim në kushte të vështira të punës dhe me vete sjell ekranin prej 12.1 inçësh multi-touch.Pas këtij emri bukur të çuditshëm Dell Latitude XT2 XFR fshihet një kompjuter i fuqishëm. Bëhet fjalë për një tablet i cili vjen me ekran 12.1 inçësh me mundësi multi-touch të paketuar në një shtëpizë shumë të qëndrueshme. Kompjuteri është i dedikuar për përdoruesit të cilët punojnë në kushte të vështira atmosferike. Prodhuesi thekson rezistencën e tij ndaj shiut, ndotjes, dridhjeve, temperaturave të skajshme dhe rënieve nga një metër lartësi. [Blockierte Grafik: http://www.telegrafi.com/data/image/dellxt2.jpg] Specifikat përshijnë procesori Core 2 Duo SU9600 prej 1.6 MHz, në të mund të integrohen deri në 5 gigabajt DDR3 RAM, e për ruajtjen e të dhënave mund të zgjidhet disku klasik prej 160 GB apo ai SSD prej 128 GB. Grafika e integruar është ajo GMA 4500MHD nga Intel, ka lexues të shenjave të gishtërinjve, GPS dhe kamerë uebi. Çmimi fillestar i tabletit në tregun amerikan është 3.600 dollarë, gjersa shitet me sistemin e ri operativ Windows 7 të kompanisë Microsoft.