Apple prezanton Magic Mouse

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Apple prezanton Magic Mouse

   [Blockierte Grafik: http://i35.tinypic.com/2pt2ujo.jpg]
   • Apple ka thyer dekadën e gjatë të projektimit të mous-ëve të tmerrshëm, me modelin e ri “multitouch”, i njohur si Magic Mouse, i cili vjen me lidhje wireless, edhe pse karakteristikat e tij janë disi të kufizuara në funksionalitetin e tij në multitouch. Në qoftë se versionet e mëparshme të mousit të Apple pa tela dhe me Bluetooth ju kanë lënë disi skeptikë për aftësinë e kompanisë për të bërë një mouse të dëshirueshëm, ju mund të befasoheni me Magic Mouse. Nuk ka magji të vërtetë, por pajisja është vetëm një mous me lazer shumë të saktë optik, i cili është i çiftëzuar me një plastikë, sipërfaqe multitouch dhe “Scroll” të qetë, klikim të djathtë, zoom për ekran, dhe dy butona për gishta
   .