Angepinnt Flamuri i Kosoves

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Flamuri i Kosoves

   1. [Blockierte Grafik: http://i38.tinypic.com/35jfa09.jpg]
   2. Flamuri i Kosovës është një flamur i verdhë, i bardhë dhe i kaltër me hartën e Kosovës në mes dhe 6 yje lart që prezantojnë 6 komunitetet në Kosovë. Më 17 shkurt 2008 bashkë me pavarësinë u zgjodh edhe flamuri i Kosovës nga Kuvendi i Kosovës
   3. . Historia Deri më 17 shkurt 2008 në Kosovë u përdor Flamuri i Shqipërisë. Më 2007 në Prishtinë pati një ekspozitë më temën "Flamuri i Kosovës". Për flamurin e Kosovës ka pasur shumë propozime, ndër të tjerë nga LDK-ja dhe Joseph DioGuardi. Diskutimet për flamurin e Kosovës filluan paralelisht me diskutimin për statusin e Kosovës.
   4. Dizajnuesi i flamurit është Muhamer Ibrahimi, që është njëkohësisht dhe ish luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Përshkrimi Flamuri i Kosovës është një flamur i verdhë, i bardhë dhe i kaltër me hartën e Kosovës në mes dhe 6 yje lart që prezentojnë 6 komunitetet në Kosovë. Më 17 shkurt të vitit 2008 bashkë me pavarësinë u zgjodh edhe flamuri i Kosovës nga Parlamenti.
   5. Stema e Kosovës
   6. [Blockierte Grafik: http://i36.tinypic.com/23hsh1y.jpg]
   7. Stema e Kosovës është simbol i Republikës së Kosovës i cili publikisht u paraqit për herë të parë në ditën e shpalljes së pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt të vitit 2008. Gjashtë yje të bardha në hark mbi formën e artë të Kosovës të parë në një hartë të zakonshme, të vendosur në një mburojë në formë të trekëndëshit të rrumbullakët në një fushë të kaltër të rrethuar me të artë.
  • Flamur I Magjupve !

   As pak ndjenje per Ket Flamur !
   Ky osht ni Flamur qe na kan lene te Huajt e e Kan
   pranu kta mutat tone.
   Shkurt e Shqip na kan rras Kepen !
   Deshmoret nuk e kan derdh gjakun per ket Flamur !
   TURP Per Udhehqsit qe po shkelin mbi gjakun e Deshmorve !
  • Illyrian, pajtona plotesisht me ty haver!
   Skenderbeu,heroi i madh i kombit Shqipetar ka luftu per Shqiponje e jo per kete Flamur te Bosnjes!

   Por tash nuk kemi arsy per te u anku, sepse Kryeministri i cilit shumica e popullit ja ka besu voten (Une personalisht jo)!E kryeministri i Kosoves ne at kohe e ka djeg Flamurin te shenjte te Dardanis,une pajtona se as Flamuri nuk ka qene plotesisht sikur Flamuri kombetar,por shuuuuuume me i mire se Flamuri i Republikes se Bosnjes....

   Shpresoj per dy gjera:

   1: Behem plotesisht shtet,shtet komplet me te drejtat e plote ne Kombet e bashkuar,mbajn nje Referendum,dhe ndryshojm Flamurin

   2: Shpresoj ne 5 Vite te ardhshem se do te bashkohem me vellezerit tone, me Nene Shqiperin dhe tani e kemi Flamurin siq na ka lan Amanet,Skenderbeu dhe te tjeret...
   [Blockierte Grafik: http://img5.imageshack.us/img5/1853/1240904116.jpg]
   Falimenderit Nëna ime, qe Pejon me linde <3
  • nuk na duhet ky flamuri,se ne jemi shqiptar krenar me dy krena
   ket na ka dhan amerika neve,se po luajn me shqiptar se edhe turki na kathan para 100 vjete se jemi qoban.
   ashtu edhe amerika ka nith me luajt me shqiptar se jan kosovaret shum te but.

   kemi lind me flamurin kuq e zi dhe do te vdesim me flamurin kuq e zi

   amerika po luajn me muslimaneve po ashtu eshte ,amerika thot ec ec ec
   kosovari thot po okey po okey

   roft flamuri kuq e zi une per vete nuk e pranoj kur ket flamur me gjyra bosne as nji here sa te jam gjal..
  • E trashigofshim ket flamur , ah na ka dhen amerika ah vet kemi dasht ky esht njeher per njeher FLAMURI I RREPUBLIKES KOSOVES qe nxur kuvendi i republikes se Kosoves. po beni kometime e aspak nuk e thuni rrepubliken por vetem Kosova ,Kosova . askund ne Bot dy shtete nuk e kan te njejtin Flamur. Kemi luftuar kemi dhen jet per bashkim kombtar per flamurin kuq e zi , mirpo ne nuk ja arritem qellimit per bashkim por per nje shtet te ri . E shteti i ri e ka flamurin e vet. oh trima po ja bej nje pytje per tu njoft si shtet i ri nje shtet tjeter me shku me flamur kuq e zi si te krahasojn ?
   Njerzit jan te njejt per nga natyra, vepra dhe edukata i ben te dalluar!! :thumbup:
  • E vertet osht Milot, qe Flamuri i Dardanis, te cilin e ka
   propozuar i ndjeri Zotri Ibrahim Rugova ka qen shum ma i
   pershtatshem edhe e ka pasqyrue Identitetin ton.
   Po qfar tbejm o Valla une disa her kam then se Problemi kryesor
   tek ne Shqiptaret osht qe jemi te perqam ndremjeveti.
   Ti e permende djegjen e Flamurit se Dardanis at e ka bere
   vet Shqiptari haverat e Kreministrit sotshum i cili krenohet dhe rreh
   Gjyks qe kan qen pjes e luftes se Fundit ne Kosove e ky osht ai i cili
   osht duke shkel mbi gjakun e atyre te cilet e dhan Jeten per Shqiptarin!
   Kthehem te e perqarja po shiko o vlla Djali i Ibrahim Rugoves
   u hi ni thes me ta. Vetem interesat personale jon duke i Kqyr.
   Deri sa tjeme t`perqar ndrejmjeveti dhe nuk bashkohemi dhe te betohemi
   te punojm vetem e vetem per Interesat e Pupullit shum te vujtur Shqiptar.
   Ne jemi mesuar duke na shkel te huajt por kur tshkel i yti nuk ka ma vshtir.

   DO TA BEJM PRAP SHQIPRIN TE LIR !
  • illyrian schrieb:

   E vertet osht Milot, qe Flamuri i Dardanis, te cilin e ka
   propozuar i ndjeri Zotri Ibrahim Rugova ka qen shum ma i
   pershtatshem edhe e ka pasqyrue Identitetin ton.
   Po qfar tbejm o Valla une disa her kam then se Problemi kryesor
   tek ne Shqiptaret osht qe jemi te perqam ndremjeveti.
   Ti e permende djegjen e Flamurit se Dardanis at e ka bere
   vet Shqiptari haverat e Kreministrit sotshum i cili krenohet dhe rreh
   Gjyks qe kan qen pjes e luftes se Fundit ne Kosove e ky osht ai i cili
   osht duke shkel mbi gjakun e atyre te cilet e dhan Jeten per Shqiptarin!
   Kthehem te e perqarja po shiko o vlla Djali i Ibrahim Rugoves
   u hi ni thes me ta. Vetem interesat personale jon duke i Kqyr.
   Deri sa tjeme t`perqar ndrejmjeveti dhe nuk bashkohemi dhe te betohemi
   te punojm vetem e vetem per Interesat e Pupullit shum te vujtur Shqiptar.
   Ne jemi mesuar duke na shkel te huajt por kur tshkel i yti nuk ka ma vshtir.

   DO TA BEJM PRAP SHQIPRIN TE LIR !


   Pajtohem plotesisht me ty ooo vêlla, Djali i Ibrahim Rugovas na ka zhgenyer....

   Por siq thuhet, parja e qon edhe ujin perpjet...

   Per me perparu Kosova, duhet me ja u ndrru trurin si cillit qytetar te Kosoves..
   [Blockierte Grafik: http://img5.imageshack.us/img5/1853/1240904116.jpg]
   Falimenderit Nëna ime, qe Pejon me linde <3
  • Pik se pari ne nuk e kemi fitu lirin vet pa ndihmen e All-llahut xh.sh pik se pari e pastaj me ndihmen e NATO-s e kshtu qe nuk mujm me vendos vet e ket e dini te gjith ju qe komentoni ju e dini fort mir se ne flamurin e ri te Republikes se Kosoves ka qen e ndaluar ngjyra KUQ e ZI se nuk i doni ju kto 2 ngjyra me shum se Hashim Thaqi se edhe ai ka luftu per kto 2 ngjyra e per flamurin kombetar por keshtu e ke kur te qlirojn te huajt e pastaj duhet me bo qka do qe te thon ata se po te kishim fitu lirin vet pa nderhyrjen e askujt besoni se as Thaqi e askush si kish pyt as Ameriken e as Europen qka me bo po e kishim dit vet se qka do te bejm e qfar flamuri kishim qit e krejt i kishim bo vet po kshtu qe nuk pytet Thaqi e as Ramushi po pytet Amerika e Europa e mos u msoni vetem me akuzu.
   Ishalla don All-llahu xh.sh. e se shpejti do jemi vetem 1 shtet 1 Shqipri qysh ka qen gjithmon me 1 flamur.
   Ju pershendes.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Po harron diqka Maxxi !

   Populli yn e pat nis Rrug dhe ajo ka pas dy Optione !

   VDEKJE A LIRI !

   Dhe ktu nuk vjen un pyetje se a osht shkau, amerikani apo evropa qe na sunun neve.
   Por ne ende Gjall dhe pa LIRI !

   Ktu sundoj un, n`ket shkamb mu voni Zoti dhe kendej sluj sa t`endet Stina e Moti !