Hummer përgatit modelet H4 e H5

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Hummer përgatit modelet H4 e H5

   • [Blockierte Grafik: http://i49.tinypic.com/30vf47n_th.jpg] Skicat e modelit H4 janë përfunduar, derisa po mendohet edhe për modelin edhe më të vogël H5.Prodhuesi Hummer, i cili që një kohë të gjatë është duke u gjendur në telashe të mëdha, do të duhej që nga fillimi i muajit të ardhshëm të kalojë në duar e kompanisë kineze Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery, kur pritet të arrij miratimi nga paria e General Motors dhe nga qeveria kineze.Ende nuk është asgjë e sigurt, pasi që nuk është arritur pajtimi për të gjitha detajet, por nëse çdo gjë do të shkoj në rregull, në sallonet e shitjes do të mund të gjendeshin modelet e reja të kësaj marke.Në fakt, kinezët së shpejti do të pranojnë planet e inxhinierëve për modelin tërësisht të ri të emëruar H4, i cili do të jetë i bazuar në konceptin HX të paraqitur në panairin e vitit të kaluar në Detroit të SHBA-ve. Në këtë rast, “së shpejti” duhet të merret me rezervë të madhe, pasi që fazat përfundimtare të zhvillimit dhe lëshimit në shitje do të mund të zgjasnin deri në tri vjet. Përmendet edhe mundësia e paraqitjes së modelit më të vogël me emrin H5. Ndryshe, GM ka planifikuar që modelet H2 e H3 t’i largojë nga prodhimi deri në fund të vitit 2010.
   • [Blockierte Grafik: http://i49.tinypic.com/xdi1dv.jpg] Aktualisht Hummer është duke përjetuar rënie dramatike të shitjes së automjeteve (vetëm 8.500 automjete) dhe kjo rënie është 64% më e vogël krahasuar me vitin e kaluar.