Fortesa Hoti nderohet me çmimin për kulturë ne SUEDI

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Fortesa Hoti nderohet me çmimin për kulturë ne SUEDI

   Çmimi për kulturë që e ndan bashkësia e qytetit Angered në Göteborg sivjet u ndahet muzicientës Eva Åström Rune, shkrimtarit Jens S jensen dhe aktores Fortesa Hoti.

   Gjithësejt 50 000 kruna do të ndahen të enjten për tre fituesit e çmimit. Ndarja e çmimeve do të zhvillohet në Shtëpinë e Kulturës në Qendër të Angeredit.


   [Blockierte Grafik: http://i48.tinypic.com/25gaqh0.jpg]

   Fortesa Hoti erdhi në Suedi më 1992./shs/sr albanska/.   Çmimi për kluturë i Angeredit ndahet për çdo vit nga administrata e bashkësisë së qytetit në Lärjedalen dhe Gunnared.

   Fortesa Hoti u bë e njohur me rolin e Roxana Nilsson-it në serinë dramatike “Andra Avenyn”. ishte nominuar si aktorja më e mirë për rolin e femrës në çmimin televiziv të Aftonbladet më 2007 dhe më 2008.

   Në qershor të këtij viti Fortesa ka filluar me inçizimet në filmin e dytë ku ajo merr pjesë në “Orion”. Ky film pritet të jetë gadi më 2010.
   [Blockierte Grafik: http://i48.servimg.com/u/f48/12/18/99/21/downlo10.gif]
   JETO SIKUR DO VDESESH NESER DHE MESO SIKUR DO JETOSH GJITHMONË