NAVI, e din dikush cili Navi funksionon Gjermani - Kosove,

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • NAVI, e din dikush cili Navi funksionon Gjermani - Kosove,

   Po du me e ble nje navi qe funksionon prej Gjermanis e deri ne Kosove,jan disa qe e pranon persh Prishtinen ama nuk po funksionon deri atje

   kush e din ,nuk kish bo keq me ma kthy nje pergjigjje

   faliminderit
  • Une te kisha preferu me ble nje Navigacion ose Navigon ose Medion sa i perket Medion ky eshte me i leht te manipulohet per te ardhmen sa i perket Softuerave une per vete posedoj Medion P4445 Softueri Standart GoPAL 5 si dhe 3 Softuera tjere
   1. Navigon 7.43
   2. iGO 8 versionin me te ri
   3. iGO Amigo versionin me te ri
   se shpejti do te del edhe iGo Primo teper Softuer i mire dhe do tja fus edhe kete mbrenda, natyrisht te gjithe Softuerat me Hartat me aktuale ne trege versione 2010.
   Me Medion P4445 nuk gabon asgje vetem TomTom mos blej sepse nuk ke mundesi te manipulosh me te shume je shume i kufizuar.
   Ja nje Link per iGO Primo

   Pershendetje nga Gonipower
  • Une perdori BECKER 7928. dhe deri sot nuk kam pas probleme
   dhe qe 3 vite e perdori prej FREIBURGUT austri slloveni kroaci dhe mal te zi, deri afer kufirit me kosoven nuk e ka gabuar as nje kilometer dhe afer kufirit me kosoven nuk ka rrjet dhe pastaj nuk funksionon.por deri aty nuk kam pas kurr probleme neper mal te zi edhe emrat e rrugeve i tregon.kam perdorur me heret edhe garmin por nuk ka punuar si duhet ne disa raste ne mest te AUTOBANIT lajmrojke se duhet te ktheheni me nje her dhe pastaj e humb sinjalin per nje koh dhe prap vazhdojke me te njejten menyr.
  • Une pasi qe merrem pak me kete pune po ju tregoj Becker perdor te njejtin Softuer si Navigon deri tash kurse tash me Serien Z Becker ka filluar te perdor Softuerin Nav iGO8 keshtu qe Becker nuk ka Softuer te vetin por bashkepunon me Firmen Hungareze NNG Global Services ne bashkpunim me Firmen Clarion.

   I nderuar mund te theme sipas pervojes time merre Medion P4445 dhe nje Kartel SD 8GB e ki shume me lire dhe shume me te mire se Becker mun i perdor cilin do Softuer ne kete drejtim mundet te ju ndihmoj dhe perdore iGO8 edhe ka me te qu deri te dera te Rruga ku ke Shtepin ti i ka po thuaj edhe te gjitha Katundet e Kosoves se leje ma Qytetet. Sa i perket Hartes te kisha than i merr Harten prej NaviTech eshte me e mire se TeleAtlas.
  • Gonipower, une ekam nje Navigon 7310, masi epermene ma heret a kish ba me ja fut IG 08 ose me manipulue naj qysh per me ba ne Kosove?? Se per momentin veq do rruge kryesore bajn edhe ato jo bash mire bile. Pernryshe Navigoni qe kam ban shume mire veq kisha dasht em ba ne Kosove dhe Shqiperi.
  • Gonipower, Falimderit shum per keshillen,je i bindshem !
   por e kam nje pytje.nese une e blej (Medion p4445)pse me duhet SD karte 8 Giga,qka me bo me ate Karte une,Medion i ka te gjitha Shtet e Qytet mbrenda ,apo nuk i ka ,e me duhet vet me i instalu
   a ka mundesi me ma spijegu me gjersisht te lutem
   falimenderit,
  • Gonipower schrieb:

   Une pasi qe merrem pak me kete pune po ju tregoj Becker perdor te njejtin Softuer si Navigon deri tash kurse tash me Serien Z Becker ka filluar te perdor Softuerin Nav iGO8 keshtu qe Becker nuk ka Softuer te vetin por bashkepunon me Firmen Hungareze NNG Global Services ne bashkpunim me Firmen Clarion.

   I nderuar mund te theme sipas pervojes time merre Medion P4445 dhe nje Kartel SD 8GB e ki shume me lire dhe shume me te mire se Becker mun i perdor cilin do Softuer ne kete drejtim mundet te ju ndihmoj dhe perdore iGO8 edhe ka me te qu deri te dera te Rruga ku ke Shtepin ti i ka po thuaj edhe te gjitha Katundet e Kosoves se leje ma Qytetet. Sa i perket Hartes te kisha than i merr Harten prej NaviTech eshte me e mire se TeleAtlas.
   bravo haver...
   un e kam becker z200 esht shum i fort e kam 2gig karten veq esht shum i mir ne vitin 2009 e kam ble 220€.
   virsion 1.0 tash duhet me pas edhe virsiona ma te ri.
   Nesa ka dikush diqka per per Becker 2010 futne ne web..

   Ju flm...
  • gjiniii schrieb:

   Gonipower, Falimderit shum per keshillen,je i bindshem !
   por e kam nje pytje.nese une e blej (Medion p4445)pse me duhet SD karte 8 Giga,qka me bo me ate Karte une,Medion i ka te gjitha Shtet e Qytet mbrenda ,apo nuk i ka ,e me duhet vet me i instalu
   a ka mundesi me ma spijegu me gjersisht te lutem
   falimenderit,

   albanian schrieb:

   Gonipower, une ekam nje Navigon 7310, masi epermene ma heret a kish ba me ja fut IG 08 ose me manipulue naj qysh per me ba ne Kosove?? Se per momentin veq do rruge kryesore bajn edhe ato jo bash mire bile. Pernryshe Navigoni qe kam ban shume mire veq kisha dasht em ba ne Kosove dhe Shqiperi.

   gjiniii schrieb:

   Gonipower, Falimderit shum per keshillen,je i bindshem !
   por e kam nje pytje.nese une e blej (Medion p4445)pse me duhet SD karte 8 Giga,qka me bo me ate Karte une,Medion i ka te gjitha Shtet e Qytet mbrenda ,apo nuk i ka ,e me duhet vet me i instalu
   a ka mundesi me ma spijegu me gjersisht te lutem
   falimenderit,

   I nderuar ty Kartela 8GB te nevoitet nese deshiron ti fusesh 2 apo 3 Softuer tjer ne Navigacion dhe cili te pelqen me perdor me shume siq e kame cek me lart une kame 3 Softuera me nje Navigacion me versionet me te reja si dhe me Hartat me aktuale qe egzistojn.
   Per kete arsye e kame cek Kartelen 8GB perndryshe ti mundesh vetem GoPAL apo Navigon apo iGO8 apo iGO Amigo apo ne Muajin e ardhshem edhe iGO Primo qe do te del qe do te jet shume shume Softuer i sostifikuar dhe modern, qka do te thot qfare ta don Zemra mund te beshe me kete Navigacion.
   Shpresoj te kame ndihmuar be perzgjedhjen tende.

   albanian schrieb:

   Gonipower, une ekam nje Navigon 7310, masi epermene ma heret a kish ba me ja fut IG 08 ose me manipulue naj qysh per me ba ne Kosove?? Se per momentin veq do rruge kryesore bajn edhe ato jo bash mire bile. Pernryshe Navigoni qe kam ban shume mire veq kisha dasht em ba ne Kosove dhe Shqiperi.

   I nderuar te lutem hap Teme ne vete dhe do ti marresh te gjitha udhezimet nga une se perndryshe humb ketu objektivi i Temes nese fillojm ti zgjedhim keto gjera, hap Teme te re te lutem.
  • tigri07 schrieb:

   Gonipower a bajn ato karta qe i ke cek ma lart per ket Navi Medion E3210
   apo ke mundsi me ma gjet ndonji qe asht aktuale .

   I nderuar natyrisht qe bejne edhe per tendin vetem duhesh te te jesh i kjart se per cilin Softuer e ke Fjalen nese mendon per GoPAL qe eshte standart per Medion aktualisht eshte versioni GoPal 5.0 77918 kurse Harta Europa Q2/2009 kurse per Navigon Q1/2010 kurse iGO8 i ka me te reja, qka do te thot krejt mvaret qfare Softueri deshiron te perdoresh.
  • gjiniii schrieb:

   Gonipower,
   Navi Blaupnkt 3.4 qe e ka edhe Osteuropa ne ket rast Serbien qe aty jane edhe disa qytete te Ks,
   Pytje ? a funksionon ky Blaupunkt, Deutschland Kosove.
   Ose nese dikush tjeter e din,per veq Gonipower
   faliminderit,

   Edhe ky funksionon Gjermani-Kosove per fat te keq Kosova sa i perket Hartave ende llogaritet nen Serbi por Blaupunkt eshte koxha i dobet sidomos sa i perket aktualizimeve te Hartave ne te ardhmen si dhe aktualja koxha e vjeter eshte.
   Sa i perket manipulimeve Blaupunkt eshte koxha i komplikuar keshtu qe heq dore definitivisht nga Blaupunkt nese mendon dhe kerkon te jeshe me Navigacionin tende edhe ne te ardhmen sa me aktual.

   Pershendetje nga Gonipower
  • Gonipower,Navi Becker trafic asistent Z116,thjesht po me pelqen,edhe e kishna ble me qef,por para se me ble deshta me te pyt edhe nje her ty,a ja vlen a po jo,edhe ai duhet me funsionu patjeter Gjermani Kosove,se me te than te drejten nuk e di rrugen me shku ne ks,nuk eshte naj problem i madh per rrug se nashta edhe e gjej,ama kur ka mundesi me Navi pse jo,
   qfar propozimi ke thjesht,me ble a po mos me ble
   faliminderit,
  • ahhahahaha sa qesharak jeni edhe ju ..

   Njeri humb neper rruget e Kosoves ,, e mos te flasim me per Navi ,,
   Une personalisht kam provuar shum Navi , si Tom Tom , Becker ; navigon etj , asnje nuk ka pas funkcion ,, leje ne kosove , po prej kroacis e tutje , ska efekt

   tung
  • Gonipower schrieb:

   tigri07 schrieb:

   Gonipower a bajn ato karta qe i ke cek ma lart per ket Navi Medion E3210
   apo ke mundsi me ma gjet ndonji qe asht aktuale .

   I nderuar natyrisht qe bejne edhe per tendin vetem duhesh te te jesh i kjart se per cilin Softuer e ke Fjalen nese mendon per GoPAL qe eshte standart per Medion aktualisht eshte versioni GoPal 5.0 77918 kurse Harta Europa Q2/2009 kurse per Navigon Q1/2010 kurse iGO8 i ka me te reja, qka do te thot krejt mvaret qfare Softueri deshiron te perdoresh.


   Gonipower po se di vlla cili asht ma i mir qka ta merr mendja ty se cili softver se un nuk merrna shkurt skam
   njohuri me navigacione e kshtu qe qfare te kish qe ta merr mendja qe bon qata ja kisha ngjit.
  • AlbRock hmmmm ndoshta nuk ke bere konfigurimin mire te Softuerave se Navigon edhe iGO8 deri ne Rozhaj te qon pa problem edhe prej Peje e andej ne Kosove perjashtim Autostrades prej Splitit deri ne Dubrovnik pasi qe eshte duke u shtruar ende Autostrada dhe nuk eshte ende Hart sa i perket neper Serbi e Kosove perfekt funksionon Shokit edhe ne Shqipri funksionon perfekt perjashtin Autostrades.

   Tigri77 merre ti ate Modelin qe kame cek me lart Medion P4445 edhe shtremo Kapuqin si thojn Pleqt te ne te kisha preferu me ja marre edhe nje Kartel 8 GB edhe meja fut 2 Softuerat edhe tamam me shtremu Kapuqin.
  • Gonipower schrieb:   Tigri07 merre ti ate Modelin qe kame cek me lart Medion P4445 edhe shtremo Kapuqin si thojn Pleqt te ne te kisha preferu me ja marre edhe nje Kartel 8 GB edhe meja fut 2 Softuerat edhe tamam me shtremu Kapuqin.


   Gonipower po un navigacion kam Medion GoPal E3210 po pytja ke se a bajn qato karta qe i ke shkru ma lart
   per ket navi tem dhe se a kie mundsi me i gjet apo mi postue ketu apo naj kart tjeter qe e din qe asht aktuale
   dhe qe bon per ket navi qe po e ceku .