Dashuria ska kufij....

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Dashuria ska kufij....

   Dashuria..eh dashuria
   e hap kete teme tek dashuria sepse dashuria sic e dini miqte e mij eshte e madhe e ska kufij.Dashurine se kemi vetem per te dashurin ose te dashuren,dashuri skemi vetem per te fejuarin ose te fejuaren,dashuri skemi vetem per burrin ose gruan.....ka shume lloje dashurish qe permblidhen me nje fjale te vetme te madhen Dashuri.
   Dashuri per prinderit ,dashuri per femijet,dashuri per te afermit apo dhe nje mik ose mikeshe te shtrejte .Ne kete teme ,mund te shprehni dashurine tuaj ,me fjale ,melodi,kenge ose imazhe per te dashurit e zemres
   Nuk shprehem dot me fjale po flasin lot vet se sa e dua.... ne dashuri

   -Nëse ke zemer ndaje bashk me mua,
   nëse ke fjalë, më thuaj të dua!!

   -Dy zogjë jemi një shpirt e kemi,
   më vjen shumë keq i dashur që afer s’jemi.

   - Shiko sytë e mi dhe do të gjesh dashurin.
  • Fjalt e tua jan shum te embla qa kam me thon e me shkru me shum veq me thur nje poezi te vockel edhe un...... :P   per dashurin jam dro te vdes
   esht e bukur e embel e kem qef
   esht diqka qe pikon nga zemra
   e kem mall por ka shum emra


   nese met vertet dashuron
   bej gjithqka qe ti at dashuri ta fiton
   mes u sill verdall naper kojshi
   para te dashurit qe te sheh me sy
   i jep kuptim maspari vetes
   se qfar deshiron fillimi yt i jetes...   per dashurin mund te flas shum me net e dit pa ber pik gjum,e kam brenda dhe jam krenar qe dashuroj e dikuj zemren po du mja fal....

   dashuria esht hyjnore gjithqka e embel qfar njeh kjo jet, fjala vet dashuri mi hap syt kurr nuk ndihem se jam vet..........


   merr dashurin time nese din te dashurosh
   merr zemren time nese din te jetosh
   merr merr gjithqka nga un nese ja vlen per ty
   se ne syt e mi ti je dashuri..... :love:
   kur e vej doren ne zemer dhe mendoj per ty
   gjithqka qa kam per rreth shuhet ne pafundesi
   ne harres bie krejt ne at moment veq zerin tend dua te degjoj
   dua qe ta dish se per ty vajz un egzistojj....


   nuk njeh kufij dashuria ime se zoti ate mu ma ka fal
   qe nje dit nje vajze si je ti
   ti jap te bukuren timen dashuri.........
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • ja kam lypur fundin po spo mund te ja gjej dot
   dashuria met vertet nuk njeh kufij
   ate dua ta ndaj me ty o zot

   ti je diqka ne zemren time qe ngjall shpres dhe jap gezim
   ti je ber pjes e jetes sime zemra ime per ty qdo her e ma shum po rren
   si ka mundsi te dua diqka qe ende kurr se kam prek me dor
   si esht e mundur gjithqka per te te boj
   qfar dallimi esht ky nuk jam ka e njoh
   pse dua ne jeten time un at shpirt ta shoh

   sa i embel duhet te jet momenti me ken me ty tash
   puthjet e saj ti ndjej me shpirt buzt ti bashkojm bashk
   sa esht e madhe kjo deshir te jesh ketu me mu
   esht pothuajse enderr por un dua me realizu.......


   ohh zoti jem i madh veq ti njeh ket dallim kur shpirti don dikend dhe nuk gjen strehim
   si tja bej kur gjithqka nga un ate ne emer e therret
   nuk muj te vazhdoj kshu nuk dua te rri vet
   qdo te mir ne jet e kam pas ne sy
   por kjo vajz e bukur nderton ne mua nje krejt tjeter mbreteri
   e dua pa dallim dhe dua ti fal jeten
   te bej qmos ne zemren time te mes zej vend dikush tjeter...
   per te te qaj per te te qesh per mua te jet e vetmja mbretresh.....
   dhe kur kam nevoj per te
   te jet me mua duke fle
   mmhhhh sa qenka kjo ndjenje e madhe e ki qef me shtrengu edhe pse se ke afer trupi esht tuj tranu
   kur njeri dashuron leshon egjujt e vet pej zemre
   te gjitha rrugt ja hap asaj femre
   ne qdo der te trocket si musafir
   dhe kurr mes te dal jasht se per mua do te jesh nje ylll
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥

   Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von *Syri-Embel* ()

  • mhmm ehmm........ met tregu drejt ndoshta sem beson se diqka te till kam dasht te baj.. :P po esht nje histori e gjat e kam len ..........
   amo jo liber ................
   fjalet e bukura mi dhuron zoti
   ti shprehi ato ti ndaj para se te dal loti
   shpirtin me to ta qetsoj
   qe zemra te rreh si duhet e te mos vajtoj


   jeta esht e till dhe un jam pjes e saj
   qe qdo dit e me shum dashuria me tranoj.......


   esht diqka e bukur e embel ohhhhh thjesht veq fjal
   por per ata qe duhen dhe jetojn per ta kjo i mban te gjall
   shpirt e zemer naj prek naj ben te qesh te jemi mir
   sepse ne ket jet kush endrrron dashurin nga zemra se largon.......


   trupi kur erqethet e te sheh moj ty
   zeri me nuk leshon dot nuk leshon fjali
   syt qet shikojn pa nderpre o gjan
   e kan nje kuptim ne zemer thell te mbajn   e kur te them te dua e them se smuj pa ty
   sepse ksaj dashurie i duhet nje njeri
   te kam zgjedhur ty e vetem ty do te dua sepse ti je oj vajz fati im qe esht shkruar per mua
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • Dashurija ska kufi por ka dhe dhimbje deri en pafunsij
   ka pritje dhe merzi lot e lot per gjdo qast
   ksaj i thon dashuri pa kufi ............ nje dashuri deri ne pafundsij
   :love:
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • Dashurija snjeh kufij
   dashurija vazhdon edhe nese vdes
   aj njeri mbetet ne zemrat tona
   me kujtime por dashuria ndaj tij kurr nuk vdes....   Dashuria nuk njeh kufij perderi sa je i gatshem te dhurosh dashni.......

   dashuria esht nje fenomen qe na mban te gjall dikush dhuron pak dikush shum dikush e hap zemren fort e jeton sikur ne prall........

   dashuria ska kufij
   e nuk do te ket kurr
   dikush vdes dikush jeton per ty
   dikuj i fal jet e vazhdon te jap per ty dashni

   dashnia esht realitet
   fjal mat embel nuk gjan ne ket jet
   kjo esht gjithqka
   qe na vyn
   per me mbajt veten gjall
   si individ........


   dashurija nuk njeh kufij
   edhe ateher kur gjithqkah humbet
   dikush tjeter ta zgat doren
   dhe ty apo mu te mbeshtet

   kjo esht dashuri diqka qe na e ka fal zoti
   me dhuru sa ma shum
   edhe ateher kur na pikon loti.......
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • .:zєѕнкαηנα™:. schrieb:


   Me ba me ja vu kufirin ,spo jet Dashuri po Merdar Hahahahahhahaah
   Mir e ke hehe
   dashuria kufij ska me pas kurr e ata qe i vnojn kufij dashuris nuk kan jete sepse jet pa dashuri nuk mundesh me qu
   ne dashuri ka trishtime tmerr dhe gjera qe duhet njeri nganjeher ti perballoj veq dashuria nuk humbet eshte aty gjithnje do te mbijetoj.......
   LOve of Romantic
   Love & Peace 4 Evryone