Hamiltoni po më kopjon

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Hamiltoni po më kopjon

   "Hamiltonin do ta ndaj anash për t'i shpjeguar se nuk është duke më kopjuar mirë, pasi po matet me mua, ai po nget sikur një femër", ka deklaruar Schumacher [Blockierte Grafik: http://i39.tinypic.com/2ijnc6f.jpg]
   Kampioni i shtatëfishtë në Formula 1, piloti i Mercedes GP, Michael Schumacher, ka kritikuar Lewis Hamiltonin e McLaren-Mercedesit për mënyrën që ka zgjidhur të bëhet pilot i madh, shkruajnë të hënën mediumet e huaja.
   Schumacheri ka thënë se britaniku është duke e kopjuar atë, por jo si duhet.
   "Hamiltonin do ta ndaj anash për t'i shpjeguar se nuk është duke më kopjuar mirë, pasi po matet me mua, ai po nget sikur një femër", ka deklaruar Schumacher.
   Piloti gjerman i është kthyer botës së Formula 1 pas një pushimi prej tre vjetësh. Ai këtë edicion ka fituar vetëm dhjetë pikë dhe aktualisht renditet në pozitën e dhjetë.
   Ndërkohë, kolegu i tij nga Mercedesi, Nico Rosberg, ka 40 pikë më shumë se kampioni se ai. "Kjo është shumë lehtë e shpjegueshme.
   Nico ka kohë të gjatë që është me këtë bolid, tashmë ai është përshtatur me të", është shprehur Schumi. "Kam pritur të shënoj ndonjë fitore, por gjërat nuk janë aq të lehta siç duken.
   Kur futem në bolidin, atëherë pritet shumë nga unë". Aktualisht në renditjen e pilotëve prin kampioni në fuqi Jenson Button me 60 pikë të mbledhura, duke lënë pas vetes Nico Rosbergun (50), Fernando Alonson (49) e Lewis Hamiltonin (49).
   •°º◊ (¯`¤ىhQ!ρjĂ ŃUk ŃJعH kUf! ¤´¯) ◊º°•.