Ministri Haziri themelon çmimin “Bekim Fehmiu”

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Ministri Haziri themelon çmimin “Bekim Fehmiu”

   [Blockierte Grafik: http://i50.tinypic.com/29xhmxk.jpg]

   Prishtinë, 23 qershor - Me të përfunduar koncerti homazh për Bekim Fehmiun, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Lutfi Haziri, shfrytëzoi rastin për të bërë publik themelimin e çmimit që mban emrin e aktorit. “Dëshiroj që publikisht të shpall çmimin ‘Bekim Fehmiu’, pllakati i artë për Bekim Fehmiun, që do të ndahet për veprën më të mirë kinematografike në Kosovë”, ka thënë Haziri.
   Haziri ka zbërthyer edhe disa detaje të këtij çmimi. “Do të ndahet për filmin më të mirë. Do të punohet ende rreth tij me Qendrën Kinematografike, për çmimin e themeluar sot që do t’i jepet veprës më të madhe kinematografike dhe do të mundohemi ta bëjmë edhe konkurrencë më të madhe se kombëtare”, ka shpjeguar Haziri.
   [Blockierte Grafik: http://i40.tinypic.com/35k7tk3.gif]
   Në jetë tri gjëra duhësh ti mendosh dy herë para se ti bësh :
   - Një Zemër para se ta thyesh...
   - Një Derë para se ta mbyllësh...dhe,
   - Një Fjalë para se ta thuash...