Horoskopi javor (14 – 20 gusht)

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Horoskopi javor (14 – 20 gusht)   Dashi 21/3 - 20/4

   Ka mundësi të vendosni për një bashkëpunim të ri, i cili do t’i zgjerojë më shumë mundësitë tuaja në lidhje me punën dhe bashkëpunimet. Shumë mirë në jetën në çift nëse do të tregoni kujdesin e duhur.


   Demi 21/4 - 20/5

   Ka ardhur momenti të mendoni për ndryshime, të cilat me sa duket do t’ju favorizohen, duke marrë parasysh që ju presin ditë të vështira në të ardhmen.


   Binjakët 21/5 - 21/6

   Duhet të dilni dhe të argëtoheni më shumë gjatë kësaj jave pasi me sa duket më vone do t’ju duhet ta merrni më seriozisht jetën sentimentale.


   Gaforrja 22/6 - 22/7

   Do të angazhoheni më shumë me çështje familjare. Pranoni ndryshimet apo diskutimet familjare, pasi do ta keni më vështirë më vonë që të vendosni se çfarë duhet të bëni dhe si të silleni me njerëzit e afërt.


   Luani 27/7 - 23/8

   Me sa duket argëtimi dhe shoqëria nuk do të mbeten mbas dore duke ju bërë edhe një herë qendrën e diskutimeve apo planeve. E vërteta është se do të ndjeheni shumë mirë.


   Virgjëresha 24/8 - 22/9

   Do të ndjeni dëshirën për të qëndruar vetëm apo për të bërë ndryshime në lidhje me veten tuaj, pasi e keni të vështirë të pranoni disa gabime. Në rastin më të keq do të qëndroni të vetmuar pa bërë asgjë dhe kjo do t’ju rëndoj nga ana psikike.


   Peshorja 23/9 - 22/10

   Ka ardhur momenti që të mendoni mënyra dhe bashkëpunime të reja, si dhe të merrni ju vetë nismat pa u mbështetur detyrimisht te dikush tjetër. Favorizoni udhëtimet.


   Akrepi 23/10 - 22/11

   Do të keni shumë ide dhe madje edhe fantazi e cila në shumicën e rasteve do t’ju mundoj pa arritur të bëhet realitet. Romantizmi luan rol kyç, edhe pse ju duhet të jeni praktik.


   Shigjetari 23/11 - 21/12
   Miqtë dhe shokët nuk do të mungojnë dhe ndoshta ka ardhur koha për njohje të reja si edhe për fillime të reja në lidhje me ta. Qëllimet nuk do të mungojnë, ashtu edhe dëshira për t’i realizuar.


   Bricjapi 22/12 - 20/1

   Duhet të keni shumë kujdes në lidhje me diskutimet me eprorët apo njerëz të rëndësishëm që lidhen me punën tuaj, si edhe me ndryshimet që do të ndodhin rreth jush.


   Ujori 21/1 - 20/2

   Mund të planifikoni udhëtime të largëta. Gjithashtu, do të përfshihen edhe çështje pune, ligjore apo kontakte me të huaj apo shoqëri të huaja me të cilat do të donit të bënit bashkëpunime apo marrëveshje të ndryshme.


   Peshqit 21/2 - 20/3

   Do të keni mundësi të gjeni një burim të re të ardhurash. Kjo do të shënojë fillimin e një periudhe të rëndësishme, e cila do t’i paraprijë një situate të vështirë në planin ekonomik, i cili do të jetë disi i penguar në ditët dhe muajt e ardhshëm.


   Në jetë tri gjëra duhësh ti mendosh dy herë para se ti bësh :
   - Një Zemër para se ta thyesh...
   - Një Derë para se ta mbyllësh...dhe,
   - Një Fjalë para se ta thuash...