Sushi me perime

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Sushi me perime


   [Blockierte Grafik: http://i54.tinypic.com/o9jtzn.jpg]

   Për 2 persona:
   * 3 speca te kuq
   * disa flete sallate jeshile
   * 1 kastravec i grirë ne kuba të vegjël ose në rende
   * 1 karotë e grirë në kuba të vegjël
   * 1 spec jeshil i prerë hollë
   * 5 qepë të njoma të grira hollë
   * 100 gr oriz
   * 30 gr lëng soje
   * 3 luge vaj ulliri
   * pak kripe, piper i zi, shafran

   Përgatitja:

   Karotat, specin jeshil, specin e kuq i zijmë përpara. Po ashtu dhe orizin. Në orizin e zier shtojmë të gjitha erëzat si dhe lëngun e sojës dhe vajin e ullirit.

   Më pas shtojmë dhe perimet dhe e përziejmë masën e krijuar. I mbushim me këtë masë specat dhe fletët e sallatës jeshile. Mund të përdorni dhe shkopinj (stikadenti) për të fiksuar gjethet e sallatës.

   Gjatë shërbimit mund t’i spërkasni sërish me lëng soje.
  • Për 2 persona: shum mir e paski zvoglu se kater jan kan teper tash pres at dit kur thu per 1 person ahah qaty em bahet qefi... hemm wie leckerrrrr hihhi.. me qka shtjellet mer ky sushiiiii ????? mos me naj flet bungu hahaha


   flm zeshkane veq vazhdo e posto e darken na e maro hehehe :P hajd per te mir niher .....
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥