Mesele / Anekdota

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

Përkthyes

Radio Projekt 21

Ndegjo me Internet Explorer

Ndegjo me Firefox

Forumsstruktur

Team

• ISHTE 10 VJEÇ Një goxha djalë, ca me vonesë, por më në fund kishte vendosur të martohej. Me këtë rast ai kishte ftuar shumë shokë e miq se do të bënte një dasmë të madhe. - Ç’të bëjmë, -po e pyet Bardhi një shokun e vet nëpërmjet telefonit, - do të shkojmë në dasmë, apo jo? - Ti, bëj si të duash, miku im, por unë jo! - iu përgjigj tjetri.
      HERE YOU GET WHAT YOU NEED
    • SHTËPIA NË LETËR Mixha Ndrecë kishte ndër mend ta ndërtonte një shtëpi. Po i thotë mjeshtrit: “A s’ma bën një plan, sa të mos kalojë 1o mijë euro?” Mjeshtri i lloi llogarinë: mat e çmat e nuk po i përputhet materiali i duhur me shumën e parave. Dikur po i thotë mixhës Ndrecë: - Po e lëshojmë pak më të madhe, të shkojnë ca para më shumë, por s’ke ç’i bën. - Jo, jo, - po i thotë Ndreca, -asnjë cent më shumë! - Mirë pra, -po i thotë mjeshtri, -po ti baca Ndresë, a i ke ato para të gatshme për ta blerë materialin e shtëpisë? - Jo! -ia ktheu Ndreca. - Po materialin ndërtimor a e ke të gatshëm?- po e pyet prapë mjeshtri. - Jo besa, as materialin nuk e kam! – u përgjigj Ndreca. - E, pra, kështu vetëm në letër, ta lëshoj unë shtëpinë sa të duash e si të duash, axha Ndrecë!...
      HERE YOU GET WHAT YOU NEED