Mesele / Anekdota

Përkthyes

Radio Projekt 21

Ndegjo me Internet Explorer

Ndegjo me Firefox

Forumsstruktur

Team

• ISHTE 10 VJEÇ Një goxha djalë, ca me vonesë, por më në fund kishte vendosur të martohej. Me këtë rast ai kishte ftuar shumë shokë e miq se do të bënte një dasmë të madhe. - Ç’të bëjmë, -po e pyet Bardhi një shokun e vet nëpërmjet telefonit, - do të shkojmë në dasmë, apo jo? - Ti, bëj si të duash, miku im, por unë jo! - iu përgjigj tjetri.
      HERE YOU GET WHAT YOU NEED
    • SHTËPIA NË LETËR Mixha Ndrecë kishte ndër mend ta ndërtonte një shtëpi. Po i thotë mjeshtrit: “A s’ma bën një plan, sa të mos kalojë 1o mijë euro?” Mjeshtri i lloi llogarinë: mat e çmat e nuk po i përputhet materiali i duhur me shumën e parave. Dikur po i thotë mixhës Ndrecë: - Po e lëshojmë pak më të madhe, të shkojnë ca para më shumë, por s’ke ç’i bën. - Jo, jo, - po i thotë Ndreca, -asnjë cent më shumë! - Mirë pra, -po i thotë mjeshtri, -po ti baca Ndresë, a i ke ato para të gatshme për ta blerë materialin e shtëpisë? - Jo! -ia ktheu Ndreca. - Po materialin ndërtimor a e ke të gatshëm?- po e pyet prapë mjeshtri. - Jo besa, as materialin nuk e kam! – u përgjigj Ndreca. - E, pra, kështu vetëm në letër, ta lëshoj unë shtëpinë sa të duash e si të duash, axha Ndrecë!...
      HERE YOU GET WHAT YOU NEED