Endrroj per ty

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • je për mu e jam për ty
   du met pa gjithmon me sy
   e dashura jem për ty zemra o kam dhemb
   shqip e shkurt po te them po du me u qmend
   trupi mu për ty me dridhet
   esht ka don ne qaf tet hidhet
   asgje spo muj kuptoj
   zemren teme jam ka e degjoj
   te don ty si asgje tjeter
   për ty e fal edhe jeten
   shpirti jem je madheshtor
   për ty zemer gjithqka boj
   kojshin un për ty e tranoj
   sepse zemra me ban për ty spoj
   spoj e flak esht kam qet
   trupi krejt me esht erqeth
   syt spo muj i le nga ti
   dua te kem sonte ne shpi
   te preku trupin ta ledhatoj
   ne shtrat me duar te dergoj
   embel ty te te puth
   gjoksit te posht spo du meu ngut
   krejt i dua un nga ti
   flok e gishta bark e sy
   dua gjithqka te provoj dua ne gjum un ty te vnoj
   momentet me ty kan mem knaq shum
   do te me lejn me net e dit pa gjum
   si shotani shoten qe e shkund
   une ty kam met te tund uffaaa
   kam met kap e shtrengoj mir
   zemer si met lidh për mu me singjir
   dua zjarri te me shuhet
   ti je ajo qe mu me duhet
   gjithqka po jep kuptim
   je e dashuar e shpirtit tim
   asgje me shum ne ket bot sme vle
   veq syt e tu zemra jem kur ti sheh
   fjalet tek ne skan shum randsi
   dua te knaqna te rri me ty
   gjithqka me guh e dhom du me kerku
   se ti je e ber e lindur për mu
   je shpirti im binjak
   un kte zdu ma shum me zgat
   hajde ti dej te un
   le te knaqen zemrat shum
   natë e dit tuj bertit
   tim e flak ato tuj qit
   u tranun u kallen krejt
   zemrat tona u bashkun shpejt
   offaa uffa ato po bajn
   kon tjeter mrena ato se lajn
   syt lot jan tuj na qit
   si se njohem njeri tjetrin me perpara oj shpirt
   po du mu djeg qe ste kam ktu po du mu kall se sje me mu
   gjithqka qe deshiroj je ti
   e imja vetme dashuri
   gjithqka un për ty do boj trup zemer e shpirt do ti dhuroj
   zdu me shkru me asnje fjali du meu knaq veq me ty
   deren un me qels pe msheli sun e qel as drita as terri
   je hi brenda e pergjithmon
   kur pej zemres ski mem dal
   te dua oj zemer te dua shum
   do te dua sa te jem gjall pergjithmon......   :love: :love: :love: :love: :love: :love:
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥

   Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von °LoVely° ()

  • Endrroja te kem nje fillim te ri
   endrroja ta kem ate me ty
   enddroja dhe kesh gati botes ti tregoj
   endrroja qe te gjith ta din se zemrat na rrehin njesoj


   nje enderr qe veq e veq me prune hidhrim
   zdu ta kem at fat nuk ishe per shpirtin tim
   nje enderr qe se kupton dot qa du
   ajo nuk esht e ber per mu


   endrra ime ke ti
   ajo qe me sjelli ne ca momente
   perplot energji
   me bente te jem o zot i sheruar
   kur e ndjeja se jam dashuruar


   gjithqka morre me vete
   edhe zemren sma le
   at e fundose nen detin me te thell qe kjo tok njeh


   endrren e realitet te dyja bashk i prishe
   desha veq njeher tek shpija jem tek vishe


   nuk te kam faj nese sod pej zemres sate dal
   nuk dua me nuk muj se shpirti esht kam le

   e dua qetsin si dhe lumturin
   ate do mundohem ti kem pa ty
   do mundohem ti hap prap keta dy sy


   gjithqka qe dua esht qe te flej rahat
   zemres sate i deshiroj nje tjeter fat
   e gjithmon vetem te jet mir
   veq le te kujtoj se zemra ime me ty esht ngrir
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥

   Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von °LoVely° ()

  • Endrroj te hec mbi hapat e tu te vie gjithnje pas

   endrroj te buka e furres met taku me hanger ne dark bashk

   endrroj me ty sonte ne sefyr mu qu e met puth ne ball


   endrroj me ty me shetit me shku se flaka po don mem dal

   endrroj te jem ne qdo moment afer shum tek ti

   endrroj te them se po me qmend te puthi ata sy

   endrroj te marr pak ne perqafim e flas me ty per jet

   endrroj te kap per floksh e te puth hajkuku mes vet

   endrroj te prek buzen me duar tej fshi lotet nga ti

   endrroj te kem ty gjithnje tek un brenda ne shtepi

   endrroj njeher buza te dridhet e te knaqet shum

   endrroj qdo gje me ty te zgjidhet se te dua pa fund
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • Nen hijen e list jam ulur po te therras
   era fryen leht thash te kem pak ngat
   zogjt kendojn e ndjej nje harmonie te mir
   dua te puth ne ate moment buzet ta shuaj ket deshir


   pranvera e bukur e paq si loti
   shihe mej gjan se qka ka falur zoti
   aj edhe mu e ty na krijoj
   nese do i madhi zot keto dy zemra do naj bashkoj


   nen hije te lisit ende qendroj sa afer te kam
   spo mund syt nga ti ti ndaj
   te prek faqet leht syve ju bie me dor
   floket e gjata nga fetyra jote i largoj


   sa shkelqejn syt e mi kur te verej ty
   si yje ata ndriqojn
   sa me bejn te ndihem mir
   zemren pesh jan ka ma qojn

   nga prekjet e lehta
   vien pa nderpre puthjet e nxehta
   ledhatime pa kufi
   qe te vnojn ne gjum
   te ndihesh e lumtun si te jesh femij


   i embel esht gjithnje momenti kur rrie me ty
   te embla jan puthjet e buzet tua qe mi dhuroon ti
   ohh zot ti e din shum mir skam nevoj te flas
   qe e dua ate shpirt per nje jete te gjat...
   gjithqka jam ne gjendje ti dhuroj
   dashuria ime per te esht e vertet nuk esht ndonji loj :love:
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • A jepet shpirti i gjall a falet nje tradhti
   a jan fjal te kota qe prej teje smuj mu ngi

   qfar kam un ohh zot pse e ndih veten kaq te tmerruar
   pse me lotojn syt pse me le mu meu dashurua

   cili esht shkaku qe e shtine shpirtin tim
   te vuaj kaq shum nga zemra po me del veq tim

   as flak spo qet po edhe mu shkim dot nuk po shkimet
   digjet ngadal zemra po me dhimet


   o zoti jem ty te lutem shum te mi ndash keto dhimbje
   se nuk jam ka muj bej gjum

   me lot ne sy e duart ngritur ne nalsi
   e therras emrin tend
   ky mall qe kam brenda meje esht ka don mem qmend


   te gjitha lutjet ty oh zot ti dergoj
   nga kjo dhimbje e pafund te me shpetoj
   boten me spo mund ta kuptoj
   te miren e te keqen spo mund me e dalloj


   me jan ajur syt me net nuk kam fjet mir
   asgje spo mund te ha
   edhe me pij me vjen vshtir


   e mbuloj dhimbjen shum me mahi
   e mbuloj ate i rujta syt e mi

   por koha po kalon e spo ka sherim
   gjithqka qe ndjej esht veq dhimbje qe po e shpon shpirtin tim   e rujta zot zemren boll per mes mu vra
   por thell brenda shpirti esht tuj djeg e qa


   ah zemer e vetmuar loti te sheron
   qaj qaj per mua qaj per shpirtin ton


   mes ke gajle e mes te vjen shum keq
   zemra nuk ka tjeter rrugdalje nese dashuron me sinqeritet


   shpirti i omel thon vun gjithmon
   nganjeher pak e nganjeher shum


   oh zoti jem tu kam lut qdoher e te jam besimtar
   me fal nje shpres nga kjo rrug e keqe qe kam hyr te dal


   qdo minut me rrehn zemra si te jam me ty
   qdo sekond me shkon mendja si me kan aty
   qdo dit ne mbremje i kam syt me lot
   veten e urroj por skam qa bej un te dua fort   skam marr kohen te e shkruaj nje poezi
   te vjedhi ket nga shum fjali
   se kam marr kohen me lyp naper internet
   mej gjet fjalet qe te shtin me flejt


   nuk jam as poet qe shkruaj shum poezi
   kto fjal dalin veq nga malli i shumt qe kam per ty


   ahh zoti jem madheshtor je i fuqishem shum
   nese do ti me le me vujt pafund

   por tu kisha lut ta beje nje te mir
   te ma hjekesh kte dhimbje nga shpirti gjith ket erresir


   me bej te fluturoj per nje qast me vete mes te bertas
   spo muj e kap me gjyksin me grusht
   kam frik se diqka nxjerri dhe qes nga mu perjasht


   e bukur ishte koha e qastet ishin te embla
   por kur te pava ne realitet un per ty u qmenda

   e qe ma kthen shpinen ne kete menyr
   se ka ditur zemra ime qe lun bisht e me ftyr


   nje gje e kam te keqe ngrohtesin qe jau dhuroj
   por do behem i ftoht e veq akull do le te pikoj

   boll kam derdh lot e kam tepru edhe vet
   se zemra qe dikur me dojke tash pa shpirtin tem ajo jet

   ska ma falje ska ma qetsi
   zdo ket ne mua njeher per neher nje tjeter dashuri


   e gjitha ke ti qe doja ne jet e gjitha ke ti ky realitet
   nuk pres me gjat nuk muj me kshtu
   nuk muj me lujt nuk le me lujt me mu


   sjam ka jetoj ne filem po ne realitet
   e jeta nuk esht e gjat nuk muj pres gjersa te vdes

   te gjitha ne dor i ke mundsi e qellim
   nese zemra jote do ti kerko shpetim


   Mes e ler te ngrihet e behet akullnaj
   se ateher do te jet do jet teper von   e dua jeten endrren qe kam par e kisha ne sy
   e deshta ate ta fal gjith ket lumturi ta ndaj bashk me ty mmmmmm
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • endrrova shum gjera
   por jo me lot endrrova
   te jem jotja sot dhe pergjithmon
   gjdo nat endrroja me zemer
   tet prek endrroja pa rrena
   dhe me sinqeritet zemren e coptuar
   ne dy pjes e pata kur te takova
   ty ne endrr e bashkova
   isha e lumtur qe me ne fund
   fitova luftova lotin dhe zemren sherova
   u drejtova nga zoti shum flm i thash
   i kerkova qe nga ty kurr te mos em ndaj
   gjithqka ishte e bukru gjithqka e doja me ty
   por ti lujte pasha keta dy sy
   ishe mesu em thy zemra ishe mesu me veten mu krenu
   se kuptove se nje zemer e pate thy dy fish
   kur do ta kuptosh sdo te ket per ty falje
   sdo te ket endrra qe dikur i pate
   sa shum fjali du met then por sme ben zemra
   te ti dedikoj sepse veten ke ul dhe ke mashtru
   un dot largohem shum larg nga ty
   por zoti eshten i madh gjdo enderr q eun pata
   ty ska per te ta fal do te mallkoj sa te jem gjall
   per keqkuptimin tend per lotet qe derdha
   se su gezova kurr
   enderr e kam vetem urrejtjen per ty
   do te doja qe kurr njet dashuri te mos kesh
   te kesh lot dhe endrra qe tet makkojn
   te uresh veten per diten qe me mua je taku


   ;( ;( ;( ;(
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • Edhe njeher te te shoh endrroj
   edhe njeher syt te ti puth
   edhe njeher doren te mbaj ne grusht

   edhe njeher floket ti frye leht
   edhe njeher zemren ta qetsoj
   edhe njeher duart te me dridhen
   e fjal nga goja mes te leshoj


   vetem edhe njeher buzes afer ti qendroj
   tej them se sa e sa esht e vleshme per mu
   tej jap ate qe meriton ta kupton se shum e du   vetem edhe njeher nje qast nje shikim
   nje sy qe te vren me dashuri
   nje e ardhme qe qmos do bente te te ket afer ty


   vetem njeher dua tet endrroj
   se si te kap e perthokoj
   mallin e zemres ta harroj
   dashurin ta bashkoj
   lumturin me ty ta gezoj


   sa e dua ket enderr qet jet realitet per mu
   oh zot qka nuk kisha jep te te prek e ledhatu
   sa me rren zemra per at njer te veqant
   e shpirti i saj mu pom len pa mend


   eshten vetem nje enderr qe jetoja per te
   doja ta beja realitet por shpirtin mu esht ka ma vret


   po prap shpirti e don shum e ka me dasht siq e ka dasht perher
   asgje nuk ndryshon tek un e mbaj fjalen pergjithmon......


   esht lendu o zot e mall ka shum ne jet
   ndihmoj oh zot ta njeh te vetmin realitet


   Endrra eshte e bukur kur e endrrojm ate bashk
   asgje mua sme vyn nese ste afrohem ngat


   je e embel o shpirt mes mendo se e dua bukurin tende
   e dua shpirtin qe me grin te bukuren zemren qe me qmende
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • Kuj ti them un shpirt
   qe me dhemb kjo zemer
   kuj ti them e embel
   qe sme ze gjumi ty pa te permendur
   kuj ti drejtohem e them te dua
   kur sje afer pran me mu


   kuj tja fali syt e mi
   kur nuk je ti kerkund aty


   kuj ti them gjan
   qe shpirti me vlon   kuj ti jep buzqeshje
   qe zemra te qetsohet e rri ne heshtje


   kuj tja afroj doren e marr ne perqafim
   pasha ty mej lum veq ty ska tjeter ne shpirtin tim


   kuj ti them mes qaj shpirti per ty ka mall
   kuj ti them lumturi kur ste kam ne shpi


   kuj tja hapi diellin e syt te mi shikoj
   kur afer zemres ty mej nuk te kam


   kuj ti jap endrrat qe i kam palu kot
   kuj tja dhuroj tja fali o zot   kuj e kush esht ajo qe e dua shum
   do te jet numer nje ne zemer pergjithmon
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • kush e kush po fol per mu e per ty
   kush e kush te flet mej ne zemer ty
   kush e kush te don si shpirtin ton
   kush e kush tranohet harron harron
   kush e kush qan sod si femij
   kush e kush derdh lot pa kufij
   kush e kush ne emer ty te theret
   kush e kush mej zemer ti fali ty krejt
   kush e kush dit e nat zbon gjum
   kush e kush me mend sod per ty po lun
   kush e kush e don jeten me ty
   kushe kush oj engjull ti fali ata sy
   kush e kush dridhet e mundon veten
   kush e kush per ty humbi edhe shpresen
   kush e kush gjithqka o ka ban
   kush e kush endrrat per ty i endrron
   kush e kan ato se lajn sod te qet

   Te kam un ne zemer ste harroj perjet
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • kur ta drejtoj fjalen te dua
   e nxjerri pej shpirti e zemre
   skam nevoj te kopjoj dike
   e te rrnoj me thashetheme

   e kam zemren explosive
   e ber e bukur eshte per ty
   e kam nje brenda saj
   me plot endrra e fantazi

   ti je nje dhe e vertet
   shpirt i embel perrallor
   ti je ajo qe me gzoj ne jet
   ti o drit je madheshtor

   zdo mundohem kurr oj lum
   te te kam oj llokum
   do te le gjithnje te qet
   nese ti me do me te vertet
   i kthehesh shpirtit qe qan per ty
   i jep frymarrje e ngjall perseri
   ate qe e kishim ne te dy


   se mohoj kurr se nuk te dua
   nuk mohoj asgje por me zemer time mes luaj
   preket leht por ka dashuri te vertet

   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • nese ty me nuk te dua as un zdua te jem

   nese zemra sesht per ty per kerkend nuk do te jet

   nese shpirti ndjen dashni gjithqka qa ndjeh, ndjeh veq per ty

   nese zemres diqka i mungon i mungon shum ti

   nese syt fillojn te dridhen je ti qe nuk te shoh

   nese fjalet mu me pshtillen skam faj se me mungo

   nese diqka kam ne zemer je ti nuk mbaj ke tjeter

   nese nuk te dua ty zoti le te me marr jeten
   nese vazhdoj rrugen e kujtimet mbesin mos mendo se te kam harruar
   ti je gjithnje ne zemren time e gjithmon kam per te dashuruar..
   ti je nje e un zdi ndryshe te du dikend
   ti je ajo qe pas saj shpirti me eshte qmend.....
   .
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • Fol me sy e fol me duar
   spo di ka mja nis
   me leshu za nuk muj
   se mu mir ma ke qenis

   me ka humbur zani menxi po perbina
   buzet po ti shikoj ah mer zot kurr su ngina


   qa me ba mer kshu eh kuku mes vet
   dua te te kap fort se uhaa teper fort nxeht


   hajd ta ngjes e pshteti per veti
   te ledhatoj trupin ta ngjeshi
   me sy e dur prap te flas
   se guha me ka ik permas


   hajmedet e hajkuku je mej ti tum tranu
   vjen e shkon e shkon e vjen
   po prap zemra jem rahat ste len

   ouu tranu per ty oj doli flaka
   trup e shpirt jan hallakat
   zemrat qe kerkojn shpetim
   njana tjetren jan tuj e zarabat

   veq njeher o shpirti im buzen ty me ta puth
   maje mend se qa pot thom
   kam me ti la edhe kamt hahaha

   e di e di do ta bej edhe shpesh
   sepse ti do te jesh ajo qe do te dua per jet
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • enddroj per nje gje tet kem pran dhe tjeter askend
   endrroj tet besoj dhe kurr mso tet harroj
   endroj per ty e syte tu
   endrrroj per kohen qe te njha ty
   endrroj dhe du te harroj
   ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • E kisha nje enderr
   nje vizion
   nje bashkim familjar

   nje jet me ty
   te mes jem kurr nga ti i ndar


   e kisha ket enderr
   qe realitet ish ne syt e mi
   e kisha ket enderr qe sun ma dhurove ti

   gjithsin e hapa shpirt e frym per ty lash
   krejt qka morra nga ti
   dhimbje e fjal qe i ndjej edhe tash

   e pafund duhet te jet dashuria
   me dhimbje e merzi

   te shumta ken netet
   qe prita mu be mir me ty

   asgje nuk shkoj mir
   veq me keqkuptime pa mbarim
   nuk mundem me kshu te vazhdoj
   sje per shpirtin tim

   o jalla jam nje
   qe ne zemer esht thy
   po keshtu esht me mir
   se copa copa ne shpirt mu gri

   mmm kurr nga syt nuk do ta harroj momentin
   kur te pash un ty
   gjithnje do te kujtoj e mbaj ne zemer
   te humbur krejt nuk te le mej pasha keta dy sy

   je e dashun dhe zemren e ke te mir
   krejt qka deshta ishe ti
   fati qe me sjellte drit ne errsir


   te deshta per veten time
   te zgjodha nje nga nje milion
   desha gjithqka qa kisha mundesi ty te kemba te ta afroj


   an e mban botes nese shkoj ti prap do me kujtohesh
   ngadoqe te shkoj
   ti nuk do te harrohesh
   so me randsi
   veq po te tregoj
   qe shpirti
   momentet me ty
   shum i gezoj
   i mban mend sod e nje jet te gjat
   endrrat qej kishim bashk

   i mbaj fjalet nje dit te dua kur te thash...
   i mbaj mend syt kur i shikova dhe pa mend ti mu e un ty te lash....

   qdo te mir ne jet
   e shum dashuri
   te them te drejten
   fort e kam pas qef ta kem at me ty
   se ke iden se sa kam qen i dashuruar
   se ke iden se qka je kan ti per mua
   se ke iden se gjithqka ishe ne syt e mi
   se ke iden se ishe jeta qe me vlonte per mu pa kufi......

   fat e nje te ardhme me bueqeshje e lumturi te deshiroj ne kto momente ty....
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥

  • ti je ai qe ma leviz gjdo qeliz
   keto fjal jan per ty ta kom bo surpiz
   ti je ai qe shoh enderr gjdo nat
   kur jam me ty shkoj en qielline shtat
   mesazhet e tua i ruj nuk i fshij
   i lexoj gjithmon kur jam ne vetmij
   para syve kam nje fotografi
   e puth sa her em merr malli per ty
   nga qielli bijen yjet ja thash deshiren vetes
   te jetoj me ty se je kuptim i jeets
   syt i kam mbyllur imazhin tend kujtoj
   ne heshtje te dua se je i vetmi per mua

   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • sa do doja te thoja mirmnegjes
   ne kto momente ty
   te te prek pak leht faqe buz e sy
   ne ball te dhuroj puthje ty

   mmmmmmmmmmmmmm...
   ich bin zu verzweifelt klar zu sehn
   augenblicklicher weisse kan ich nichts verstehn
   die liebe im herzen is immer noch da
   sie verschwindet nich so einfach das weisst du auch

   koha me ty ishte si ne enderr per mua
   weil ich des engel gefunden hatte
   qe i thoja qdo mbremje te du
   du warst die eine die ich in mein leben brauch
   ajo qe zemra ime ne jet e do


   warum fühlt es sich innen drin so schwer
   mein herz is von alles anderem doch leer
   por perseri si me pas nje ton
   qe mbaj ngat veti kjo dhimt nuk esht kam lshon


   ich würde sowas von gern dir in die augen schaun
   momentet me ty qej endrrova dhe ti perjetoj
   mit dir die zeit zu genissen
   nuk dua kurr te te baj vermissen

   ja das würd ich gern vom ganzen herzen
   por siguria ne zemer mendon qe po ben scherzen
   mm je si yll per mua qe ne nacht himmel ndriqon
   du bist das mond meine licht qe ne mbremje ende afer vetes nuk e kam...
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥