Endrroj per ty

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Endrroj per ty   [Blockierte Grafik: https://ruc0vq.blu.livefilestore.com/y1m6STP4NfLgEEg0zEmk0FsUrXk9dFJUE1vTQXxlPoXpKeiGN6Mwz-akjBT4LtqHC0pwBOJsHnBElamSiw8aMb6rvwaTkK2NTrkHZmNbn87OwQGodng-c0SsDHpZ391yWt3GHPWFcfW1Go/002-052dKUu.jpg]   endrroj te jem me ty
   endrroj te shoh ne sy
   endrroj te prek e ledhatoj
   endrroj shpirtin ta puth e perqafoj
   endrroj te mos shoh gjo tjeter
   endrroj te te kem gjithmon pran vetes
   endrroj per ty per ty gjithmon endrroj,
   endrroj buzet ti shijoj endrroj floket nga fetyra te ti largoj
   endrroj se si rrahin zemrat njesoj endrroj kur un ty te perthokoj
   endrroj ngrohtsin tande qe me tranoj
   endrroj zerin e embel qe shum deshiroj
   endrroj te kem perher ketu endrroj
   ,endrroj buzqeshjen tende lumturin qe ma ki dhon
   endrroj shpirtin endrroj zemren endrroj fatin endrroj femnen
   endrroj at qe un e du endrroj shpresen qe gjall me mban mu
   endrroj ty e vetem ty te endrroj se pa ty skam ku te shkoj
   ti je nje e gjithqka per mu ti je universi kjo gjithsi qe un e du....

   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • Ja Remi ishalla te del gjumi se prej qetyne andrrave
   ki mu ba qull se hmmmm shumë të rrezikshme hahahah...
   xixë poet te kokshe...po edhe i dashurun deri në vesh...
   ...shumë nice ndjenjë a.....
   Në jetë tri gjëra duhësh ti mendosh dy herë para se ti bësh :
   - Një Zemër para se ta thyesh...
   - Një Derë para se ta mbyllësh...dhe,
   - Një Fjalë para se ta thuash...

  • Disa herë në ëndërr trupin të kam puthur

   Mëngjesi mëka gjetur për ty duke u lutur

   Do të kisha jetuar lumturin e kësaj bote

   Veç te di a jam unë ëndra jote??
   Remi kjo poezi nuk shkon për ty vllaqko hahahah...
   po shkon për një përson që zë vend të
   posaçëm në zemrën time
   ..e din vet përsoni se për kë kam fjalën...
   Në jetë tri gjëra duhësh ti mendosh dy herë para se ti bësh :
   - Një Zemër para se ta thyesh...
   - Një Derë para se ta mbyllësh...dhe,
   - Një Fjalë para se ta thuash...
  • Disa her ne enderr trupin ta kam puthur
   mengjesi me ka zen per ty duke u lutur
   Do ta jetoj lumturin e ksaj bote
   se e di un mir qe jam endrra jote

   e pres me mall at nat te shejt
   kur un pran teje bie me flejt
   do te ti fal te gjitha nje nga je
   qka kam ne trup e syri yt qka sheh


   ne enderr shpesh her me flet
   sa dua te te kap tet puth
   zgjohem un apet
   sa do te deshiroja te flej njeher i qet
   por tashme e di kte zdo mund ta bej kurr vet


   per te qen i lumtur me duhesh ti
   per te ber pakez gjum me duhen ata sy
   sod si dje te dua e do te dua shum e me shum
   se ti je endrra ime qe do te endrroj pergjithmon
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥

   Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von °LoVely° ()

  • Bossi™ schrieb:


   Disa herë në ëndërr trupin të kam puthur

   Mëngjesi mëka gjetur për ty duke u lutur

   Do të kisha jetuar lumturin e kësaj bote

   Veç te di a jam unë ëndra jote??
   Remi kjo poezi nuk shkon për ty vllaqko hahahah...
   po shkon për një përson që zë vend të
   posaçëm në zemrën time
   ..e din vet përsoni se për kë kam fjalën...   Qka tka RRok Bossi edhe ty Grippi aa Kuku hallakatu edhe ti prej Zemres Si Falke Hahahahahaah

   Hyni Dashruija Ne Sistem haahhh po i Hallakati HAVERAT e Spo ju Le Vend
   Bossi kujt ja ke Shkru poezin Ajt ta dim Bree Vllaqkoo se me bo me Dek zhig me jet Hhaahhahahahha
   oo Me ja nis un qysh Hahahahahaa
   Danke Falke per Poezit e Bukura Ashti dhe ty Bossi vetem vazhdoni Tranohuni Hahahahaha me Mass
  • me rroku fati me rrokuu dashnija
   me rroku ngrohtsia kur i preke buzt e mia

   me rroku knaqsia me erdh lumturia
   me rroku hidhrimi po prap me erdh gezimi

   me rroku malli po prap zemra ime e kalli
   me rroke me perqafove at shpirt ma dhurove

   me bere nje per nje qellim
   sa tjet kjo jet je brenda shpirtit tim   ti je nje e e vertet
   ti je gjumi kur te bie me fjet
   ti je endrra e shpirtit tim
   ti me jep gjithnje guxim

   ti je ajo qe ket jet e kam pranu
   qe me ty du me jetu
   ti je e bukura e zemres sime
   dhe dashnin e meriton
   ti je gzimi e lumturia
   qe ky shpirt kurr se harron


   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥

   Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von °LoVely° ()

  • nata bie dhe nga gjumi zgjohem
   a jam ne enderr a pergjumshem qohem
   te shoh me sy po met prek nuk guxoj
   nuk esht e mundshme kur kam per ty aq shum nevoj

   te jet e vertet kjo qe shoh nat per nat un pa fjet
   kjo so enderr as realitet per mu
   kur kam kaq mall e sa shum te dua
   ste kisha lan nje hap pa te perthoku

   nuk muj qel syt te shoh at drit
   qfar endrre esht kjo qe shpirtin ma merzit
   dua te kem pran teje t'jem
   ngrohtsin tende gjithmon ta ndjej

   ah zot zot qfar jete esht kjo
   kur se ke at afer qe shpirti e deshiro
   nga malli qe kam e shtrengoj shum veten
   nuk la ven kund pa e permend te shkreten
   sa me mundon kjo qe se kam pran
   me blun ne shpirt e zemra me dhemb


   kur vjen mengjesi zgjohem si mes me pa fjet hiq
   nga endrrat e kqija me jan ajur syt
   mendohem e mendohem dhe i thom vetes
   kjo spo jep kuptim,qme ka gjetur qe endrroj ashu per shpirtin tim
   s'esht e drejt qe jeta te kaloj kshu kot
   pa e puthuar e shtrenguar at shpirt qe e du fort
   LOve of Romantic
   Love & Peace 4 Evryone
  • qfar kam ber ne jet gabim

   qe shpirti zemren po ma prehn

   pse po me torturon kot

   pse me ben te derdh nga keta dy sy vetem lot

   ku esht drejtsia ku esht fati

   ku esht shpirti qe me dhuroj zoti

   ku jan fjalet qe me mungojn

   ku esht zemra qe bum bum me bon

   o zoti jem nga ti kerkoj shpetim

   mes bej te jetoj me gjat pa te dashuren e at gzim

   ajo esht gjithqka per mu

   syri buzqeshja fati knaqsia lumturia...   me jep shpres qe te mund te vazhdoj

   te jetoj se shpirti brenda me vloj

   ska dallim qe me mungon si askush tjeter

   sepse e dua ja dua syt per te jap jeten

   shum shum shum e dua

   e kam per ta dasht perjet

   shpirti e zemra tjeter gje nuk don me dit
   LOve of Romantic
   Love & Peace 4 Evryone
  • te kujtohet ora zero zero
   ka qen gzim i madh per mu
   me mi pas fal zoti do krah
   menjeher tek ti kisha fluturu

   te kujtohet se qfar te kam then
   e qfar kam shkru
   jan qaste qe per jet skam mi harru


   a te kujtohet zeri im ne qdo moment
   kur te kendojsha poezi
   kam qen i gatshem te bej qmos pel ty

   o shpirti im nese te kujtohen te gjitha
   do te bie ndermend
   qe te kam prit e jam tranu
   pa ty jam kan tuj u qmend


   kujto kohen oj lumq e kem kalu bashk
   jemi kemi qen si ne enderr e tash poj le pas
   nuk do te them me kurr se te dua
   nese terhiqesh ti sod e me sme shikon
   nuk dua te me thuash me kurr te dua
   je e humbur pergjithmon

   do mundohem ta kem lumturin e ksaj bote
   veq nje gje e di ble mir se pel ty jam e kam qen
   gjithnje endrra jote
   nuk kam per te te lenduar as me par kurr se kam be
   do te te le te shksh nje jet si ke qef ti te jetosh
   kto lot qe me kan piku ndoshta dhe jan mesim
   per te ardhmen qe te me si besoj qdo njeri
   do te jem i ftoht si aklli ket ma mesove ti o shpirti im
   LOve of Romantic
   Love & Peace 4 Evryone
  • endrroj te isha jotja deri en vdekje
   bera beh se nusja jot dot jem un
   e endrruam te dy ket histori
   e pritem te behet realitet
   e endrruam me lot ne sy luftuam
   per ater te dashuris
   ajo enderr shum shpejt u ndal
   nuk e dij qka ndodhi sikur
   zoti fatin te na kish ndal
   un perserij endrroj si per gjdo dit
   kam frik te zgjohem se dhimbjen
   perjetoj sdua ne vend te ujit
   edhe ma lott du te qesh si gjdo
   femer ne ket jet te jem elumtur me enderr
   te bukur ,,,, zemer nje enderr na pret
   ti je ai qe duhet ta fitosh ta marresh
   e ta prekesh me dor ta shtrengosh
   dhe te luftosh ater ajo enderr
   dot jetoj pergjithmon un nuse dhe ti dhanderr
   :love: :love: :love:
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • [Blockierte Grafik: http://i19.tinypic.com/62ss7dk.gif]   spo muj me te endrroj
   tash ty veq te kujtoj
   qdo nat e dit pa fjet
   duart trupi me dridhen krejt


   fjal te embla sod me dhurove
   e me fale shum ngrohtesi
   pak nga pak ti me tranove
   fort te dua une ty

   nuk kam endrra edhe ashtu vet dua te rri pa gjum
   te kujtoj zerin tend te embel
   qe mua si termet po me tund


   sa te bukura do te jen momentet me ty
   se je nje dhe e vetme
   per mua qdo gje esht me pafundsi
   ti do jesh e perjetshme

   Te Dua
   :love: :love:

   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • [Blockierte Grafik: http://farm3.static.flickr.com/2561/4093311303_d592d1a26a.jpg]

   Endrroj te kem nje jete te lumtun
   te jetoj ate me ty
   endrroj te jem me ty sod bashk
   e te shoh gjithnje me sy

   endrroj te shoh e perqafoj
   trupin tend sod ta shtrengoj
   endrroj zerin e embel
   qe mua krejt me tranoj

   endrroj te shoh duke buzeqesh e te puth pak leht ne sy
   endrroj te rrahin zemrat tona deri ne pafundsi

   endrroj qastin kur te thash se per mu ti je nji
   endrroj gjithqka qe ka te bej qe ka te bej me ty


   te dua lum me shpirt e zemer
   trupin ma erqeth
   te dua syt per qdo sekond
   zdua te le kurr me vet

   shpirt i dashun je madheshtore
   me zemren tende nuk baj hajgare

   te dua me shum se gjithqka tjeter
   je e imja per gjithe jeten


   :love: :love: :love:
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • endrroj për ty se me nxeh trupin kur te shikoj
   endrroj për ty se je gjithqka qe kerkoj
   endrroj zerin e embel qdo nat ta degjoj
   endrroj shpirt për ty shum endrroj
   endrroj buzeqeshjen tende te degjoj
   endrroj un si si zemrat na rrahin njesoj
   endrroj bukurin tende syrin qe me shikon
   oh zot un për ty veq për ty endrroj
   endrroj momentet qe rrija me ty
   endrroj oj zemer endrroj gjithqka qe benim ne te dy


   endrroj puthjet e lehta ledhatimet pa kufi
   endrroj si si e preknim njeri tjetrin une ti
   endrroj frymarrjen tende qe thoje me një fjal
   ti je bota ime do te dua sa te jem gjall

   endrroj te mbaj doren perseri një dit
   endrroj te dal me ty ne shi me shetit
   endrroj ti jap fund njeher ksaj andrre
   te behet realitet për mu
   endrroj oj lum endrroj sepse une ty shum te du
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • Te puth ne ball te puth ne sy


   te puthi duart e kembet ty


   te puth ne mbremje e qdo mengjes


   te puth moj shpirt gjersa te vdes   te puthi faqet e vetllat shum


   se me qmende oj llokum
   te puth buzet me plot mall


   ta shuaj ket zjarr qe po me kall
   te puth leht te ledhatoj zemren time ta qetsoj


   te puth mej gjan gjithkund un ty me puth ti mua si un ty
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • endrroja te kem nje jet me ty
   nje martes me shum femij
   nje jet perrallore oh pasha syt e mij
   ajo enderr nuk shkoj gjat mbeti
   ne zemer si shigjet u thy ne dy pjes
   ne cole therime un dot qendroj
   ne heshtje do luftoj
   dhe zi do mbaj per dashurin time
   qe ishte e shpejt do te rij si hije ne
   gjdo nat te enrrave do te rij ne dritare
   dhe mesazhe nga larg do te qoj
   do te them o zot
   ai atje eun ketu me zemer te larget
   un ate pershendes endroj tjesh
   ti i lumtur se je lind dhe rrit
   per nje jet me surpris
   un jam kjo e soqmja dhe dot mbes kshu
   me zemer e me dhimje me lot te pa terur
   jeten me kujtime do jetoj dhe nga larg
   ty si gjdo her me endrra dot kujtoj
   :love: :love: :love: :love: :love: :love:
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • [Blockierte Grafik: http://imalbum.aufeminin.com/album/D20080926/469683_7L8FF4GSSQC6U6L1LC71AJ5TAPFX8Z_traeume_H194310_L.jpg]
   Endrroj pse endrroj un
   pse me shfaqesh ne endrra
   e me len pa gjum
   pse me ben me trup e sy
   te qkrihem e sun e lshoj asnje fjali
   qfar kam un qe endrroj per ty
   qfar me ben tet shoh gjithnje ne enderr ty
   cilat jan deshirat qe i deshiroj
   qfar ndjej un fjalen te dua kur ta drejtoj


   sje tuj vre me sy se si qan zemra per ty
   a sje tuj e pa lotin qe pikon
   se si shpirti mu me mundon
   me hjek gjith at force qe kam
   me len len ne kujtime
   per ket po vun shum zemra ime


   dy fjal qe un ty ti thash si harroj kurr
   se brenda trupit tim i lash
   si largoj
   se te deshiroj
   per ty ne zemer gjithnje i mbaj   kam shum shum deshira
   qe presin mu realizu
   qdo njera nga to esht e bukur
   e embel e veqant
   e ka nje kuptim
   por deshira ma e madhe je ti
   qe mej ben ti harroj te gjitha
   ne at moment kur te kujtoj ty
   te tjerat skan me permu randesi


   endrroj pra te te kem afer vetes
   ti jap kuptim jetes
   endrroj qe shpirti te me le
   nese i puth njeher buzet e tua
   te rrij gjithmon me ty
   endrroj se zemra jem
   nje dit do te te perqafon
   e sheh me keta dy sy...

   endrroj aq shum aq gjat
   nganjeher i thom vetes mes me zgjo me li rahat
   kshu jam mir e ndihem plotesisht
   i knaqur me jeten
   nuk dua te leviz dot se jam
   ne endrren
   qej jap kuptim vetes   endrroj te te kem njeher
   tet qafff oh zot e shoh drejt ne sy
   te ti puth ato buz e mes te lshoj fjali
   te te shtrengoj fort
   ta ndjej qe jam me ty
   se me shkatrroj ky mall
   e dashuri qe kam une per ty


   TE DUA :love:
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥