Gullash me mish viçi

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Gullash me mish viçi

   Gullash me mish viçi
   [Blockierte Grafik: http://i53.tinypic.com/33p65g3.jpg]

   500gr mish viçi
   4 speca
   3 qepe
   1 doze domate e grirë
   2 lugë gjelle salcë e kuqe
   Kripë, piper i zi, rigon sipas dëshirës
   400 gr kërpudha
   3 karota

   Përgatitja:
   Presim mishin ne kutija të vogla. Presim qepet, specat, karotat dhe kërpudhat në copa të vogla. Marrim tenxheren dhe vendosim pak gjalpë që mos na ngjiten perimët. Skuqim mishin qepet e grira, pastaj shtojmë specat, karotat dhe kërpudhat i leme te skuqen
   pak. Hedhim dozën e domates ose 3-4 domate të grira në rende, salcën dhe erëzat piper, rigin, kripë. I leme deri sa mishi të na duket i zierë. Bëjmë pure patatesh dhe e shoqërojmë.

   Ju befte mire!