Gullash me mish viçi

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Gullash me mish viçi

   Gullash me mish viçi
   [IMG:http://i53.tinypic.com/33p65g3.jpg]

   500gr mish viçi
   4 speca
   3 qepe
   1 doze domate e grirë
   2 lugë gjelle salcë e kuqe
   Kripë, piper i zi, rigon sipas dëshirës
   400 gr kërpudha
   3 karota

   Përgatitja:
   Presim mishin ne kutija të vogla. Presim qepet, specat, karotat dhe kërpudhat në copa të vogla. Marrim tenxheren dhe vendosim pak gjalpë që mos na ngjiten perimët. Skuqim mishin qepet e grira, pastaj shtojmë specat, karotat dhe kërpudhat i leme te skuqen
   pak. Hedhim dozën e domates ose 3-4 domate të grira në rende, salcën dhe erëzat piper, rigin, kripë. I leme deri sa mishi të na duket i zierë. Bëjmë pure patatesh dhe e shoqërojmë.

   Ju befte mire!