Mish qengji i pjekur

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

Përkthyes

Radio Projekt 21

Ndegjo me Internet Explorer

Ndegjo me Firefox

Forumsstruktur

Team

• Mish qengji i pjekur

Mish qengji i pjekur

[IMG:http://i55.tinypic.com/345fnfm.jpg]
      Marrim mishin e qengjit, e vendosim në një tepsi ku poshtë kemi vendosur alumin kartë (letër kristali kuzhine).

Bëjmë në një enë të vogël një përzierje kripe. Pak pipër të zi, pak pipër të kuq dhe pak vegetë.

I përziejmë të gjitha bashkë. E lyejmë mishin në çdo vend, pastaj e spërkatim mishin me vaj ulliri.

Tepsinë e mbulojmë me letër alumini ku nuk ka asnjë hapësirë për të marrë ajër.

Vendosim mishin në furrë rreth 20min ne 280gr.

Pas 20min ja ulim temperaturën furrës në 170gr dhe e lëmë mishin të piqet 1 orë e 30 deri në 2 orë.
    • Pergjigjëje prej nji Atdhetari

Më vjenë shumë keqë se si po shkruajnë ,Atdhetarët në Forumin e Internetitë, si duket kanë ikur nga Atëdheu pa e kryer as Skollë Fillore. Më vjenë shumë keqë sa që po që se do ta shikoninë Rilindasit tanë se si po perlyejnë këtë gjuhë të ëmbël; shum persona pa përgjegjësi atëher do të ngritëshinë prej Varritë e do të Protestoninë, ju peshendesë dhe ju lutemë blejeni edhe nji herë Abetaren e ju lutem që ta lexoni mus të je vijë turpë, se më mirë vonë se kurrë, ta Artikuloni këtë gjuhë të Ëmbël .
    • hazeha schrieb:

Më vjenë shumë keqë se si po shkruajnë ,Atdhetarët në Forumin e Internetitë, si duket kanë ikur nga Atëdheu pa e kryer as Skollë Fillore. Më vjenë shumë keqë sa që po që se do ta shikoninë Rilindasit tanë se si po perlyejnë këtë gjuhë të ëmbël; shum persona pa përgjegjësi atëher do të ngritëshinë prej Varritë e do të Protestoninë, ju peshendesë dhe ju lutemë blejeni edhe nji herë Abetaren e ju lutem që ta lexoni mus të je vijë turpë, se më mirë vonë se kurrë, ta Artikuloni këtë gjuhë të Ëmbël .
      Edhe është për të të ardhur keq i nderuar por nëse ke dëshirën që dikush të
      pasuroj dhe të ketë shprehje dhe shkrim më të lëvërdishëm dhe më intelektual
      duhët që duke filluar nga vetëvetja të japësh shembull konkret në shkrim dhe shprehje
      e jo në këtë mënyrë të gjuash kritika dhe në një far mënyre të "lëshosh" poshtë dikënd,
      se tek e fundit ke edhe ti këtu në këtë shkrim mjaft për të korigjuar...
      ...me gjithë respektin i nderuar...
      Sidoçoftë falënderojm Zeshkanën për këtë reçetë të bukur sepse edhe kemi hy
      në diskusion në një temë që si përket postit..të përshëndes...
      Në jetë tri gjëra duhësh ti mendosh dy herë para se ti bësh :
      - Një Zemër para se ta thyesh...
      - Një Derë para se ta mbyllësh...dhe,
      - Një Fjalë para se ta thuash...
    • hazeha schrieb:

duhet mespari me mendu thell thell shum e pastaj me dhan naj kritik nese ja vlen per te jap ndonje kritik...dikush dikush eshte lind jasht vendit dhe pothuajse atje shkollen e ka kry,krejt qka din nuk e ka nga librat shkolla po nga e degjuara se si flet baba e nana.....

mes harxhit rrym perbadihava se pot denon keku ej hahaha
      shiqyr zoti jem qe e paske kuptu se qfar kem shkru se thash a din mes po harxhooj me ta qu naj far perkthysi e po bahem kahre hahahaha

un shkruj thjesht alla katunarqe ashtu siq di e jam msu kush don me dit ma mir e mendon qe e flet gjuhen me paster hallal i koft e rujt zoti e qoft ne rrug te hajrit e kush nuk din aj msohet

ti haver vensi me korrigju naj gabim apo me jep shpres me ndihmu nese ke zemer te mir me fol si njeri po qet shtosa pej kojshive ktu haha hajde mer ikk ikk hahaa

lexo edhe njeher themen e pastaj mendo se ku qka ke shkru........

pershendetje
      E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
    • hazeha schrieb:

I nderuar me duket se ne enderr ke hy ketu dhe ke shpreh mendimin
      Te preferoj qe te shkosh njeher tek mjeku i syve mandje hade ketu e komento
      Gjuha e nenes eshte e Embel po ka lloj lloj Papaka si ti e ta ithojn gjdo gje

Kalooo dredht i nderuar :thumbup: