Poezi e Veqant

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Poezi e Veqant


   E GJITHE BOTA JEMI DY

   Kur te hap syte neser dua te shoh ty Yeah
   je gjithcka per mua ,gjithe bota jemi dy Yeah
   [Blockierte Grafik: http://i25.tinypic.com/2pt5qon.jpg]

   I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
   I hap syte kerkoj te te gjej une ty, je engjell me jep jete
   Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
   Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

   Jane mijera fjale, kujtime qe me mua jetojne,
   zgjedh nje album te vjeter dhe nje photo shikoj,
   dy fjale te dedikoj, nje puthje te dergoj
   nje mesazh nga shpirti im: "Ti e di njesoj vazhdoj,
   ne te njejtet vende rri dhe te njejten pije pi,
   ku je ti, jam une, ku jam une, je ti"
   dhe ditet dhe netet e kane tani nje kuptim
   "Jeto diten"-me the; Eshte bere motivi i shpirtit tim
   qe vazhdon, vazhdon yo....dhe me ploteson,
   me jep force, me forcon, Shpirt, ti ekziston!
   Ne sekondat, minutat dhe oret qe jam me ty,
   ne ditet, javet, muajt, viti qe jam me ty.....
   Dhe kur asgje nuk me ndodh, une shpirt jam me Ty,
   dhe kur gjithcka e bukur ndodh, une shpirt jam me ty,
   le te ndodhe cfare te ndodhe, une shpirt jam me Ty......
   Gjithe Bota Je per Mua.Gjithe Bota Jemi Dy....   I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
   I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
   Se qenia jote flet, gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
   Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

   [Blockierte Grafik: http://i29.tinypic.com/ndk5zk.jpg]

   Yo,jemi prape bashke ne nje tren qe do na coje,
   neper stacionet tona nuk e di ku do ndaloje,
   nuk e di ku do mbaroje misioni qe kam nisur,
   nje shenim:” Jeto diten” lexova ne letren e grisur
   qe me sjell prane vetes time,vetja ime me mungon,
   me sjell nje shenim kaq te thjeshte qe ekziston,
   me nje jete qe jetoj njesoj sikur te jesh (thjesht mendoj per ty se ke nevoje qe te ndjesh)
   Shpirti im ti e di, ti me sheh, ti me mbron,
   ekziston, me ploteson ,njesoj eshte, njesoj vazhdon.
   Jetoje- sic the-,jeto diten qe pason (Shpirti im une me ty gjithmone vazhdoj)
   Momentet tona nga e verteta jone me vijne,
   nuk kam me ndjenje te forte, vazhdojme bashke te rrime
   Jam me shume se i lumtur se ne prape jemi te dy.
   Gjithe bota je per mua, e gjithe bota jemi dy

   [Blockierte Grafik: http://i30.tinypic.com/2cdx5xd.jpg]

   Sa here malli me merr, une jetoj me ty, te ndjej ty si perhere
   ti me shikon, ti me degjon, mendoj per ty,
   te dua shpirti im, jemi te dy

   I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
   I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
   Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
   Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy
   [Blockierte Grafik: http://i25.tinypic.com/2pt5qon.jpg]

   I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
   I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
   Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
   Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

   I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
   I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
   Je engjell me jep jete, je engjell me jep jete, je engjell me jep jete
  • mmm shum pi perget ni kange qe kam ndegju dikund kjo poezi :D pol e mil qummm mmmm mjammmm hahaha :P
   kur hap syt nese sje pran meje kurr nuk dua tet shoh me
   ke gjithqka per mua ne boten time ishe nje
   si mbyll syt me dot se ndjej at dashuri
   nga un mes kerko tash diqka te ngjashme dhe te fal ngrohtsi

   jan mijra fjal e kujtime qe me bejn ty te kujtojn
   e kujtoj te kaluaren dhe ato kujtime mu ne zemer me shpojn
   asnje fjal me zdua ta degjoj se me bejn te kputem me shpirt e pom del zjem
   ti ke ajo zemer qe me trenoj nga dashuria,por tash per ty un skam me vend
   as ditet as netet me spo kan per mu kuptim
   i mbyll syt dhe degjoj nje ze larg meje qe me thrret shpirti im
   e kot esht gjithqka dua veq e veq te harroj
   se dua dashurin e dikuj qe ka per dike tjeter me shum se per mu nevoj
   doj jap forc vetes qe gjithnje tet harroj
   doj jap forc qe me ty kurr te mes te kujtoj
   e kam veq nje deshir te mos shoh me me sy
   gjithqka qe deshta ishte te jem i lumtun me nje shpirt si ti....


   asgje me nuk esht e njejt edhe gurt pej veni kan lujt
   dashurin qe pata per ty si termet te tund
   dua veq nje gje e at e meritoj
   te mes derdh me nga keta dy sy lot por nje buzqeshje dikuj tjeter tja dhuroj......
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • Ah kjo Zemra ime
   sa shum që të don
   nga malli për ty
   e shef si po eksplodon

   Pse kjo Zemra ime
   kërkon dashuri prej teje?
   të lutem kthehu përsëri
   dhe rri përgjithmon pran meje!

   Te dashuroj une ty
   pa ty sun ri llokum
   me ben te qmendem gjdo qast
   kur degjoja zerin tend
   gjithe trupin me dridhej,
   Per ty o shpirti im
   Te Dua te dua ket ti mir e din .
  • [Blockierte Grafik: http://i53.tinypic.com/16lg1n7.png]


   Pse te dua ty

   edhe pse e ndjej

   mos me thuaj

   ty ne zemer do te mbaj

   vetem mua ti

   nuk do me genjeje

   une ty te pekas

   Pse te dua tyyy…

   Dua te rizgjohem

   me ty diku larg

   oho ok vetem degjo

   me jo nuk do kthehem

   do jet vone degjo

   ku asnje s’na sheh dot bashk

   vetem nuk ka njerez

   vetem nje melodi

   gjithcka qe kerkoj

   por zemer s’te kam pran

   si mund te jem pa ty

   s’dua ta mendojjj…   Pse te dua

   pse te dua ty

   edhe pse e ndjej

   mos me thuaj

   ty ne zemer do te mbaj

   vetem mua ti

   nuk do me genjeje

   une ty te perkas

   Dua te rizgjohem

   me ty diku larg

   oho ok vetem degjo

   me jo nuk do kthehem

   do jet vone degjo

   ku asnje s’na sheh dot bashk

   vetem nuk ka njerez

   vetem nje melodi

   gjithcka qe kerkoj

   por zemer s’te kam pran

   si mund te jem pa ty

   s’dua ta mendojjj…
   [Blockierte Grafik: http://i53.tinypic.com/16lg1n7.png]

   Pse te dua tyyy…
  • me gjith zemer edhe shpirt
   sod jam zgjuar duke bertit
   e kur e pash se pran ste kam
   koha per mu aty ndaloj   edhe ne enderr spo te shoh me
   me largohesh nga kujtimet
   po qaj brenda e me ze


   qfar malli qe kam per ty
   me dhembin syt e kta mushkri
   frym mir spo muj me marr
   nuk dua nga jeta ime te te largoj


   qa malli kam e qa ndjej per ty
   nje zot esht i madh dhe aj e di
   se je per mu nje person i vetem
   qe deshta te ma zbardhesh jeten


   ner jargon kur bie me fjet
   rrotullohem e nuk mund te ndihem hiq i qet
   brenga qe sje me mu krejt trupin esht tu ma shkatrru


   duart qe me dridhen kerkojn met prek
   dojn faqevet tet ledhatojn leht
   buzen me buz ta bashkoj
   te them se je per mu e vetmja person i gjall

   sa trishtuse mem pa keshtu
   spo mund te besoj as vet
   se qfar po me nodh mua
   qe ste kam afer ky sosht realitet


   deshira endrra ime esht
   njeher tet puth doren ty
   tet shoh nelt perpjet
   te ti puthe edhe ata sy

   ohh gjan nga malli jam permallu shum
   te ti prek buzet e embla
   te marr ne krah o llokum

   qfar te bej qfar te thom se qfar ndjej ti spe kupton
   qfar me shkru per me lexu qe ty jeten me ta ndryshu
   si tja bej met prek njeher te mes shoh nga syt veq terr


   se di qe qa me bje jeta por ti ti je ajo qe une deshta.............
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • e veqant esht poezia
   se pe shkruaj me fjalt e mia
   e veqant je ti
   qe me ben poet tej hy vargjev te shkruaj poezi
   i veqant esht momenti
   kur syt nuk levizin dot
   presin nje puthje nje buzqeshje nga ti ohh zot
   aty kur gjithqka ndalon per nje moment te humb vedija
   aty kur syt e mi deshirojn tet shohin nat e dit te shpija haha
   ohh malli ehh kuku be zemren ma kallli
   sme shliron asgje ne ket bot
   nese nuk muj te kap me kto duart e mia te ndjej per trupin tim oh zot
   sa me rreh zemra o pushk brenda meje po qet
   rrahjet e saj me qmendin mua krejt

   jan e kan dallim se nuk jan te kota
   rrahin e shkretoj per ty
   qe ende zemren tende se rroka

   te veqanta jan fjalet qe njeri i shkrun me lot
   kur zemra e don dikend brenda smuj i run esht e kot


   nje gje don te kuptoj e te jet e qet
   te tranohet sonte me at shpirt qe sjam ka muj me gjet off off haha
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • skam besu se eshten aq veshtir
   tash je tret ne nje bot ma te mir
   a thu dot shoh perserij si dikur te jem em ty
   e mbaj emnd fillimin kur jem njoftu
   skam pas qejf kurr me na perdor askush en ekt bot
   kurr skemi pas fjal te keqija zemer ne te dyt
   interesi te ty ska egzistu se me do serjozisht
   ashtu sikur un ty ;(
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • __________♥_______________Te dua, a me don,
   ________♥__________♥______une per ty e jap jeten
   ______♥__♥_______♥________e ti per mua qmendon?!
   ____♥_____♥____♥__________dhe me trego sa me don
   __♥________♥____♥__♥_____
   ____________♥____♥_____♥_O Zot i vertet
   _____________♥____♥__♥_mos me le te vuaj
   ______________♥____♥___mos ma largo te dashuren
   _______________♥_____te behet e huaj.
   ________________♥____

   ___♥♥♥_______Te mendoj ne vete
   ___♥___♥_____te mendoj me drite
   ___♥_____♥___ te dua me Zemer
   ___♥______♥__te dua me shpirt
   ___♥______♥__
   ___♥_____♥___Te kam dashur
   ___♥___♥____dhe shum te dua
   ___♥♥♥______por te lutem ty
   _____________mos mem tradhtua
   __♥_____♥___
   __♥_____♥___Te dua do te them
   __♥_____♥___dhe ashtu do te mbes
   __♥_____♥___te dua do te them
   __♥_____♥___gjersa une te vdes
   __♥_____♥___
   __♥_____♥___Oj Dashuri e mallkuar
   __♥♥♥♥♥____pse sme le te qet
   ____________po me ben te vuaj
   __♥__________gjithnje ne ket jete
   __♥_♥________
   __♥__♥_______Asgje me te bukur
   __♥____♥_____ska ne kete jete
   __♥♥♥♥♥♥____se dashurija e vertet
   __♥______♥___asgje me te bukur
   __♥_______♥_ska per mua
   __♥________♥_ sesa ti e dashur te me thuash TE DUA
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • e veqant esht gjithqka
   qfar del nga shpirti
   qfar ndjeh kjo zemer
   qfar syt dojn
   e zeri e therret nje emer


   e veqant esht qdo fjal
   por veq nese don pej shpirti ajo me dal.....   zemer a e di se si ndihem qe jam pa ty
   a ke ide se qa je ne syt e mi
   a e dins e te gjitha endrrat i preku me dor
   veq ate ma te madhen spo muj e plotesoj

   tek ty gjeta ngrohtsin e jetes
   diqka qe nuk pershhkruhet dot
   tek ty gjeta fjalen me te embel
   qe e them edhe sod

   Te duaa
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • Ti je...

   Ti je Hena qe ndriqon
   Ti je Dielli qe rrezon
   Ti je femra qe un dua
   Ti je gjithqka per mua

   Ti je endrra qe endrroj
   Ti je Tola ku qendroj
   Ti je fryma qe marr un
   Ti je ajo qe dua shum

   Ti je gjaku ne trupin tim
   Ti je per mua shpetim
   Ti je endrra dhe shpresa ime
   Ti je thell ne zemren time

   Ti je engjull,ti je drit
   Ti je zemer,ti je shpirt
   Ti je shum e mir per mua
   Ti je gjithqka qe un dua
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Dikur

   Edhe pse sjemi bashk un ty tdu hala
   Syri lot pikon e zemra mu ka nda
   Ti se din se nuk me ke kuptu
   Ti je e vetmja vajz qe msove mu me dashuru

   Endrrat qe i kisha me ty i realizova
   Harrova te kaluaren dhe me ty u dashurova
   Gjithmon te kam dashur dhe prap do te dua
   Edhe pse ti me nuk je me mua

   Keshtu ti deshte dhe keshtu do te mbetet
   Por dashuria qe kam per ty kurr sdo te tretet
   Kjo dashuri qe ndjej per ty
   Kurr sdo te shuhet deri sa tme mbyllen kta sy

   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • GJDO DHIMEJ DURIM KA
   GJDO LOT PER TY FIKSIM TE KA
   SA MENDOJ DHE SA RENKOJ
   QE KJO PUSTO ZEMER TE KERKON
   SA MENDOJ DHE PERGJIGJE NUK GJEJ
   SI TE TA THEM POR INATI SUM LEN
   SA DO DUROJ KETE DOT SE DIJ
   NJE PERGJIGJE TE SAKT NGA TY
   SUN MBERRIJ DURIMIN DO KEM
   ZEME RPER TY EDHE ME VITE DOT PRES
   POR NEJ GJE DIJE SE ME ZEMER DHE SHPIRT
   TE DUA PERJET
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love: