Dietat e pasuksesshme

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

Përkthyes

Radio Projekt 21

Ndegjo me Internet Explorer

Ndegjo me Firefox

Forumsstruktur

Team

• Dietat e pasuksesshme

Rezultatet e hulumtimit të ri britanik tregojnë se çdo grua posedon katër madhësi të ndryshme të fustaneve dhe pesë madhësi të ndryshme të recipetave gjatë jetës së saj. Studimi zbulon se ky fakt është pasojë e dietave të pasuksesshme jo-jo. Anketa është bërë mbi dy mijë gra dhe zbulon se ndryshimi drastik i peshës së trupit, ndikon theksueshëm mbi pamjen dhe gjendjen e trupit. Humbja e shpejtë apo fitimi i shpejtë i kilogramëve është arsyeja pse shumica e grave kërkojnë shpëtimin tek kirurgjia plastike. Gjithnjë dhe më shumë rritet trendi i korrigjimeve estetike dhe tretmanëve për dobësim. Më të famshmit dhe më të kërkuarit janë tretmanët për korrigjimin e shenjave dhe tërheqjen e lëkurës së lëshuar, të shkaktuara nga ndryshimi i shpejtë i peshës së trupit. Ekzistojnë shumë dieta që garantojnë dobësim të shpejtë. Çështje më vete është sa janë ato efikase dhe deri në cilën shkallë e rrezikojnë seriozisht shëndetin? Dietat e pasuksesshme rezultojnë me probleme shumë të mëdha, theksojnë ekspertët. Ata nxjerrin përfundimin se dietat e shpejta nuk kontribuojnë që gratë të ndihen mirë dhe bukur, por çekatriçet, lëkura e lëshuar, pamja e keqe e gjoksit dhe humbja e elasticitetit të lëkurës do të kontribuojnë në humbjen e mëtejshme të vetëbesimit.

Në jetë tri gjëra duhësh ti mendosh dy herë para se ti bësh :
      - Një Zemër para se ta thyesh...
      - Një Derë para se ta mbyllësh...dhe,
      - Një Fjalë para se ta thuash...