Dimitrenku kunder Luan Krasniqit me Flamur te Serbis ????????

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Dimitrenku kunder Luan Krasniqit me Flamur te Serbis ????????

   Alexander Dimitrenko do të luftoj kundër Luan Krasniqit nën flamurin e Serbisë. Këtë e konfirmoi vet Dimitrenko për redaksinë elektronike të sportit - SerbijaSport.com.

   Dimitrenko edhe më parë ka kërkuar nga klubi Universum Box Promotion të luftoj nën flamurin serb por është refuzuar nga klubi i cili ka të dy boksieret nën patronat të tyre dhe nuk dëshiron rrëmuj por as ndarësi. Përgjigjja nga Universum ka qenë se edhe Krasniqi është Shqiptar nga Kosova dhe bokson për Gjermaninë dhe kjo do të ndikoj keq në imazhin e Gjermanisë dhe këtë nuk do të lejoj klubi më i madh Gjerman.

   Krasniqi ende nuk është përgjigjur në fyerjen apo kërcnimin nga Dimitrenko, dhe tash për tash duket i qetë dhe nuk besojmë që këto deklarata të Dimitrenkos do të ndikojnë negativisht në përgaditjen e radhës me 15 Nëntor. Kjo deklaratë nga Dimitrenko duket të jetë provokim nga ai por Krasniqi me intelegjencën që ka nuk ka reaguar akoma.

   Dimitrenko insiston se do të boksoj për Serbinë !
   Paraqesim disa përgjigje nga Dimitrenko për SerbiaSport.com :

   S.S :Pse të pëlqen Serbija ?
   A.D: Dua t`a shoh Serbinë më të bukur në botë. Dua që të popullarizoj këtë shtet. Nuk mund të besoj se shteti që ka shumë talenta dhe sportistë të mirë nuk ka pasur kurrë një kampion bote në boks. Do t`a z`madhoj fotografinë e Serbisë. Ky popull i mirë e merriton të ketë një kampion bote.

   Arsyja pse Dimitrenko do të luftoj për Serbinë, sepse është martuar me manikenën nga Serbija, Vanja Dobriç. Dimitrenko është njoftuar me të në Hamburg të Gjermanisë.

   Me kane si Luani e kisha marre Flamurin e Shqiprise Kuq e Zi ose skisha Boxu hiq ne kete menyre idiotizmi dhe fyerje !!!

   Qka mendoni ju?
  • sipas mendimit tem kishte qen mir qe luani te bart flamurin shqopetar edhe at gjerman edhe ne ti hi boksa atina qenit edhe ne te fiton meqin edhe ne te ju tregon gjith botes se shkavi gjethmon ka hup edhe ka me hup edhe ata gjeth me boksa hunve suksese ihalla luan ishalla fiton.
   [Blockierte Grafik: http://i42.tinypic.com/2ytwkrd.gif] [Blockierte Grafik: http://i39.tinypic.com/14blxk9.jpg]


   ***Une ec ngadale, por asnjher nuk bej hapa prapa***