Në fokus: Mercedes-Benz CLS 2011, FOTO dhe VIDEO

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Në fokus: Mercedes-Benz CLS 2011, FOTO dhe VIDEO


   [IMG:http://i52.tinypic.com/2a5b0py.jpg]

   Meqenëse veturat luksoze po bëhen gjithnjë e më të ndërlikuara për t’i përshkruar të gjitha ato që mund t’i ofrohen një blerësi potencial, dizajni gjithnjë e më shumë po shndërrohet në një prioritet, si për prodhuesin, ashtu edhe për blerësin.

   Dhe si dëshmi për këtë, është edhe angazhimi maksimal nga Mercedes për pamjen e modelit të ri CLS, një veturë për të cilën qysh tani mund të thuhet se ka nisur një revolucion në tregun e veturave. Rafinimi i një S-Class me një siluetë më sportive, e bën këtë veturë jashtëzakonisht atraktive për syrin e secilit.

   Pjesa e jashtme e pagabuar

   CLS i ri është bindës – nga jashtë dhe brenda. Dizajni i tij i shtrenjtë, kombinon atletikën dhe elegancën në mënyrë të paimitueshme. Forma të qarta dhe bashkëveprim i linjave dhe kthesave, përfaqësojnë projektimin e lartë artistik dhe estetikë të pastër. Një risi është edhe dizajni i dritave, ku tani janë aplikuar drita LED në formën e shkronjës C. Kështu, CLS i ri është joshës edhe gjatë natës.


   Një brendi me vlera

   Falë punës së shkëlqyeshme të dizajnerëve, edhe pjesa e brendshme ka një dizajn perfekt, që reflekton edhe bukurinë e jashtme të CLS-s edhe në brendi. Tërë interieri mishëron shumë detaje dhe materiale me cilësi të lartë Premium. Elemente dekorative ekskluzive në nuancë argjendi, të kombinuara me ekranin e madh TFT dhe analogun e orës, krijon një ambient klasik dhe jashtëzakonisht tërheqës.

   Po ashtu, të gjitha elementet e kontrollit, janë të vendosura në mënyrë të përkryer në kabinë, ndërsa ekrani Multi-funksion, mundëson që të gjitha parametrat të rregullohen me lehtësi, duke i mundësuar shoferit të përqendrohet tërësisht në rrugë. Pasagjerët në pjesën e pasme, kanë një nivel të lartë të rehatisë, ndërsa për sigurinë përkujdeset sistemi i airbag-ve PRE-Safe.

   Pakoja Plus “Assistance Opsional Driver”, përdor sistemin Blind Spot Active, që përmes sensorëve monitoron shpejtësinë midis 30 dhe 250 km / h në zonën në të majtë dhe të djathtë dhe pas makinave.
   [media]http://www.youtube.com/watch?v=Y6wvpQz1oss&feature=player_embedded[media]   Gjithë ç'jemi Shqipëtarë,
   Jemi një fis e një farë,
   Kemi të tërë një shpresë,
   Një gjak, një gjuhë, një Besë.