PC me 3D pa syze nga Fujitsu

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • PC me 3D pa syze nga Fujitsu

   [IMG:http://i53.tinypic.com/110ycmw.jpg]

   Fujitsu ka bërë të ditur se do të plasojë desktop kompjuterin e parë me mundësi të paraqitjes së pamjes 3D pa pasur nevojë për syze të posaçme.
   Sistemi quhet Fujitsu Esprimo FH99/CM dhe bazohet në konceptin “all-in-one”, përkatësisht i tërë kompjuteri është i integruar në monitorin me diagonale 23 inçë me rezolucion 1920x1080. Vihet në lëvizje nga procesori i Intelit Core i7-2630QM, ndërsa ka edhe 4 GB memorie RAM, hard disk me kapacitet 2 TB, grafikë të integruar të Intelit, pranues TV dhe drajv optik blu-ray. Karakteristikat e tjera përfshijnë Ethernet, WiFi 802.11b/g/n, Web kamerë, sllot për kartelë SD, dy porte USB 3.0 dhe HDMI.
   Tani për tani nuk ka informata për çmimet, ndërsa në tregun japonez pritet prej 25 shkurtit.