Me birrë kundër mbipeshës

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Me birrë kundër mbipeshës

   Konsumimi i një gote birrë në ditë mund të mundësojë zvogëlimin e rrezikshmërisë nga tensioni i lartë i gjakut dhe diabetit, treguan rezultatet e një hulumtimi të botuar në gazetën “Telegraf”. Shkencëtarët, po ashtu, konstatuan se një gotë birrë në ditë bashkë me mënyrën mesdhetare të ushqimit dhe aktivitetin fizik përveç pengimit të shfaqjes së tensionit të lartë të gjakut dhe diabetit ndikon edhe në uljen e peshës trupore, shkruajnë mediet franceze. Ata konstatuan, se konsumimi i matur i birrës do të mund të kishte efekte pozitive ushqimore dhe shëndetësore dhe preferojnë kuzhinën mesdhetare.
   Në jetë tri gjëra duhësh ti mendosh dy herë para se ti bësh :
   - Një Zemër para se ta thyesh...
   - Një Derë para se ta mbyllësh...dhe,
   - Një Fjalë para se ta thuash...