Red Bull Zbulon Veturen Per Sezonin 2011

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

Përkthyes

Radio Projekt 21

Ndegjo me Internet Explorer

Ndegjo me Firefox

Forumsstruktur

Team

• Red Bull Zbulon Veturen Per Sezonin 2011

Skuadra e Formula 1, Red Bull, ka zbuluar veturën e re RB7, të cilën çdo ekip i këtij sporti do të synojë ta mposhtë.Gjermani Sebastian Vettel, kampioni më i ri i këtij sporti, 23-vjeçar, dhe shoku i tij i skuadrës, australiani Mark Webber, kanë hequr batanijet për të prezantuar veturën e re para seancës së parë provuese në qarkun e Valencias.
      “Do të jetë një betejë e vështirë dhe e gjatë, një luftë e fuqishme. Mendoj se ne duhet të fokusohemi sërish dhe motivimi nuk do të jetë problem”, ka thënë Vettel.
      “Është një situatë e vështirë në të cilën jemi tash, mbase më e vështirë se sa që ishim vitin e kaluar, kur vetëm u zotuam, ‘le të luftojmë për titull’. Këtë vit është ndryshe. Do të përpiqemi ta mbrojmë atë, por duhet të zhvillohemi nga ajo se sa të mirë ishim vitin e kaluar”, ka shtuar më tej gjermani.
      [Blockierte Grafik: http://fiaf1.com.au/wp-content/gallery/290510/mark-webber-sebastian-vettel-redbull-turkey.jpg?960236331]

Sezoni i ri i Formula 1, i cili këtë vit do të përshijë 20 gara, fillon më 13 mars në Bahrejn.
      MIA SAN MIA