A E DINI SE !!!

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • A E DINI SE !!!

   A e dini se!!!

   Syri i nje struci eshte me i madh se truri i tij.

   Ne trurin e maceve ka 32 muskuj.

   Seul (kryeqyteti i Korese se Jugut) ne gjuhen vendase do te thote kryeqytet.

   Ne SHBA 1/3 e zezakeve mes 20-29 vjeç jane ne burg ose nen hetim.

   Kur thyhet nje xham disa copeza shperndahen me shpejtesi 3000 milje ne ore.

   Bethoveni para se te kompozonte fuste koken ne uje te ftohte.

   Planeti Uran mund te shihet me sy te lire.

   Aisbergu me i madh i matur deri me sot ka qene me gjatesi 200 milje dhe gjeresi 60 milje, ai ka pasur nje siperfaqe me te madhe se Belgjika.

   Dallga me e madhe e regjistruar deri me sot ka qene ne vitin 1971 ne Ishullin Ishigaki, Japoni, me lartesi 85 m.

   Ne nje nate te kthjellet mund te shihen rreth 2000 yje me sy te lire.

   Vetem mushkonjat femra piskojne.

   Lindjet vjetore ne Indi, e kalojne popullsine e Australise.

   96% e sallatorit, eshte uje.

   Ne 1 kg limon ka me teper sheqer se ne 1 kg luleshtrydhe.

   Shteti me me teper rruge te asfaltuara eshte Franca.

   Ajnshtajni deri ne moshen 9-vjeçare nuk fliste normalisht.

   Nje shqiponje mund ta shohe prejen e saj qe 3000 metra larg.

   Kuajt mund te qendrojne deri ne 1 muaj ne kembe.

   Eshte e Nuk mund te teshtis pa i mbyllur syte.

   Fluturat shijojne me ane te kembeve.

   Delfinet flene me nje sy hapur.

   Nje njeri qesh mesatarisht 13 here ne dite.

   Minjte mund te durojne pa uje me teper se devet.

   Ne trupin e nejriut muskuli me i forte eshte gjuha.

   Pavaresiht nga madhesia dhe trashesia nje flete nuk mund te paloset me teper se 9 here.

   Femrat i perpelitin syte 2 here me shume se meshkujt.

   Nje ari i rritur mund te vrapoje po aq shpejt sa nje kale.
  • Femrat i perpelitin syte 2 here me shume se meshkujt.

   Nje ari i rritur mund te vrapoje po aq shpejt sa nje kale.


   NR.1

   [Blockierte Grafik: http://img406.imageshack.us/img406/6928/ogon021zl7.jpg]

   NR.2

   [Blockierte Grafik: http://www.vf.se/upload/År%202008/September/Vecka%2039/Onsdag/björn1.jpg]

   [Blockierte Grafik: http://hastmarknad.hastnet.se/produktbilder/200668.jpg]

   PAK HAJGARE NORA VEQ DESHA ME U KYQ NE TEM hahaha
   [Blockierte Grafik: http://i48.servimg.com/u/f48/12/18/99/21/downlo10.gif]
   JETO SIKUR DO VDESESH NESER DHE MESO SIKUR DO JETOSH GJITHMONË
  • a e dini se floket edhe thonjet vazhdojn te rriten edhe pas vdekjes?
   a e dini se xhamia ma e madhe ne evrop asht ne romë?
   a e dini se dielli mund ti nxe branda tij 1 milion toka?
   a e dini se arusha e bardh mund te notoj deri 100klm panderprer?
   -.,ök¨.
   [Blockierte Grafik: http://i42.tinypic.com/2ytwkrd.gif] [Blockierte Grafik: http://i39.tinypic.com/14blxk9.jpg]


   ***Une ec ngadale, por asnjher nuk bej hapa prapa***