Voja e kalit

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Ish kane ni Rugovan edhe bjen bjeshkes te poshte ne pazar ne Peje, edhe tuj kerku e sheh njanin tuj shit buston (shalqi) edhe ky nuk kish pa kurr buston se atje nuk rritet ne Rugov edhe po e pyet qka jane keto : tash ky tjetri po mendohet vet me veti, thot cfare pyetje more budallic eshte kjo`, mendon qe po bon Rugovani hajgare edhe i thote keto jane Vo te Kalit,
   Po tash ky Rygovani po quditet thot opopo po ma shet nje edhe e blen edhe niset bjeshkes perpjet edhe tash tuj u gezu kur ti qel voja e ja ban ni kali e lmon rruges dhe i rrshet prej dore dhe i bjen ni qufurr ( ni tub me therra apo ni glli) edhe mu ne ate qufurr ish kane ni lepur i mshefur edhe trembet lepuri dhe ik, dhe ky tash pe shikon edhe thot upupuupupup po Gomar koka qen i rrumi dreqit
  • AVNI77 schrieb:

   Ish kane ni Rugovan edhe bjen bjeshkes te poshte ne pazar ne Peje, edhe tuj kerku e sheh njanin tuj shit buston (shalqi) edhe ky nuk kish pa kurr buston se atje nuk rritet ne Rugov edhe po e pyet qka jane keto : tash ky tjetri po mendohet vet me veti, thot cfare pyetje more budallic eshte kjo`, mendon qe po bon Rugovani hajgare edhe i thote keto jane Vo te Kalit,
   Po tash ky Rygovani po quditet thot opopo po ma shet nje edhe e blen edhe niset bjeshkes perpjet edhe tash tuj u gezu kur ti qel voja e ja ban ni kali e lmon rruges dhe i rrshet prej dore dhe i bjen ni qufurr ( ni tub me therra apo ni glli) edhe mu ne ate qufurr ish kane ni lepur i mshefur edhe trembet lepuri dhe ik, dhe ky tash pe shikon edhe thot upupuupupup po Gomar koka qen i rrumi dreqit

   flm shum per ket ...