Jeto(Dashuro)

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Jeto(Dashuro)

   Mos mu dorzo mos mu ligso
   veq nje gje ti mendo
   se ne ket jet esht dikush qe per ty jeto

   plaget jan te mdhaja sa qe fjala smun i shun dot
   veq qo kryt perpjet shikoje qiellin blue ti sod


   le te shkon mendja veq edhe per nje qast
   tek aj qe zemren esht ka ta afron ngat

   tek aj qe gjithqka do linte veq e veq per ty
   qe te shen te lumtun duke qesh e jo tuj kja me lot ne sy


   o Eshte dhimbja e thell e madhe shum
   jalla te han per se gjalli te ben krejt shkrum
   mos e mundo veten kot qaj qaj pa pushu
   po veq mendohu se edhe dikush larg qan se spo mundet ty me te qetsu


   njeher lindim dhe njeher vdesim kshu e ka kjo jet
   ta bejm sa mat bukur e mat hatashme te jetojm siq dojm vet


   dhimbja esht e thelll e madhe shum
   sidomos kur e humbin nje njeri qe kem pas pran vetes gjithnje pergjithmon


   nuk ka lot qe nuk trefishohet e qan shum me ze
   por kjo ketu dallohet se sa e kem dasht ate person ne


   ndoshta edhe e kap veten dhe e shtrengon e urren se nuk je kujdes teper
   por jo jo nuk duhet se kshu ja bajm ma zi vetes


   zoti esht i madh aj qe na ka fal e jet na ka dhuru
   aj na ka mesu se si ne meu gezu,na dha hidhrimin,naj dha vujtjet dhe qetsin
   i madhi zot na e dhuroj dashurin
   por plaget qe ndodhin brenda saj ne vet i bim.....


   qdo gje e ka nje kuptim dhe gjithqka dikur do mbaron
   sa do qe te jet e veshtir per ket shpirtin ton
   sado qe mundohesh te ja besh vetes me dije se nuk do te jet ashtu
   do te vie dikur fundi qe zemra me lot do mbushet dhe qe zor ka me pushu


   Jetoje jeten qe te ka mbet me ate qe mendon qe te dashuron me plot sinqeritet
   me ate qe kujdeset shum per ty me ate person qet sjell buzqeshjen e te gzon me dashuri


   me e mbyll veten dhe me qortu nuk eshten aspak mir
   se nuk do e ndihesh kurr ne shpirt ndonje ngrohtesir..
   urrno e hap rruget qe te jan mbyll perpara
   hapi krahet e fluturo si zana....naper fusha naper male veq ndalo aty ku ta kana


   lejoja vetit veq ket deshir
   qe t´afrohet aj qe ne zemren tende e qetson e ben te ndihet mir


   mos ngul kry ,hjeki ato principe se ste vyn asgje
   per jeten tende qe mund ta kesh te lumtun
   nuk duhet shum per te u lutur


   sa qel e mbyll syt sod je e ne fund te dites nuk egziston me
   duhet te mendosh se qfar shpirti jetes pot bje....


   lot ne sy apo dashuri gjithqka mvaret krejt nga ti


   hap krahet e ler te futet brenda te qaf e qaf me mall
   jepi kupim vetes jetes atij djali qe ka nevoj per ty
   i sjell ksaj bote edhe ti si ata me par para teje evlad tokes qet kujtojn me dashuri
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • dy lule ne ledin sod po qelin per ty,njera te dhuro puthje tjetra te shikon me sy
   dy lule po qeshin dhe zemren ta dhurojn
   po dojn nje gje lumturin po e kerkojn
   dy lule te bukura te dashura pa dallim ku e kan marr sod gjith ate guxim
   dy lule po qelin nen dritetn e diellit,dhe kerkojn ngrohtesi
   afrohu ma ngat dhe beju shoqni
   dy lule te embla te bukura shum
   po me lejn pa fjal po me lejn pa gjum
   dy lule bukuroshe siq jam edhe
   vet du ti qnuk me rraj ti mbjell ti kam pran meje krejt
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • jeto ( dashuro ) por kurrr mos e moho se mua me dashuron
   jeto si un per ty ashu dhe ti bej per mu
   jeto me momentin per mu te me takosh shpirti im
   jeto me shpresen se shum shpejt dot shoh
   jeto dhe shpresen kurr mos e humb
   jeto oj zemer per mu jeto me dashuro gjdo dit ma shum

   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • eja me zgjat doren te lutem me ndihmo
   me largo nga kjo dhimbje qe po me merr
   jeto me mua shum dit em gezim plot
   dashurom fort i qmendur pas meje si un pas teje
   sun te them se te dashuroj por me dhem shpirti qe pa ty du te jetoj
   mesnata sdo kaloj pa emndu per ty
   lotet me dalin te du vetem ty
   jetojm te dy me dashuri te fsheht po i plasim zemrat sikur nje dreq
   pse kaq e veshtir eshten ta pranoj te jetoj me ty
   mase frika sme lejon as dhe tet dashuroj
   ;(
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • nuk pres shum nga kjo jet
   vetem ty te shoh apet
   nuk du te mohoj se ty ste dua e ste dashuroj
   nuk esht asgje si me par
   zemra sme lejon as jasht me dal
   esht e humbur e sillet verdall
   ka shum mall per ty esht kam kall   veq nje gje do deshiroja ne jet te kuptosh dashurin qe dua te jep.......
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • jeten me ty e deshiroj
   shikimin nga ti kurr mes te largoj
   puthje pa kufi te te dhuroj
   dashurin qe kam per ty ta mbaj

   dua qe te ndjej trupin aromen tende
   te te marr ne perqafim
   dua te kem at guxim te te them se je shpirti im
   dua gjithqka me ty te baj te shtrihem e behem si i marr
   dua te tregoj qa me ke mungu te them se per syt e tu zemra don mem pushu
   qa dua un ne ket jet mes vet shum se e vetme je ti moj e shkret.......

   syt syt dojn me me dal pej veni nuk me pushojn rrahjet e zemres hiq
   per ty moj e bukura ime jam duke shku nje rruge pa kthim duke u habit.....
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • jeto dashuro por shum e kot
   mos u lodh e pa mua ske asgje ne bot
   sa e pa vlefshme te duket jeta
   kur pran mua sme ke syt et shohin vetenm mure
   erresir pa drit zemer jeten me dashurij sun ekalon dot
   un jam gezimi un jam lumturija te jetojojm te dashurojm deri sa kjo bot te ndaloj
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love: