Qfar esht Lumturia per ty

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Qfar esht Lumturia per ty

   pershkruaj me ca fjali me naj tregim shkurt apo gjat se qfar eshten lumturia per ty qfar nenkupton ti me fjalen lumturi ku eshten fundi fillimi jetes per te qen i lumtun qka te mjafton per te pas nje jet te mir......   per te qen i lumtun me vyn vetem dy gjera ne jet shendeti dhe dashuria,gjithqka tjeter qfar vjen dhe esht extra esht luksuz qe ska te bej fare me lumturin shpirtrore....


   shendeti te ben te ndihesh mir dhe dashuria kjo te ploteson qdo deshir je i humbur ne te a ka lumturi me te mir.....


   i lumtun dua te jem
   ta zgjat doren
   e te marr ne qaf ngadal
   te perthokoj me duart e mia se kam per ty shum mall

   te ti them ca fjal te embla
   duke te shpie ne shtepi
   ti shikoj me zjarr vetem ata dy sy

   qa me ben te lumtun
   kur jam afer teje
   kur me shikon me ata sy
   kur me buzqesh
   dhe e ul kryt teposht
   qa me rritet zemra
   me kerce ne trup ne qdo qoshe neper shtepi


   lumturin mund ta gjen njeri kudo
   nese e e hap zemren dhe shpirtin e len brenda at qe met vertet shum te do


   sa dua te jem afer sod ngat teje te mbuloj me duart e mia,te tregoj se qfar esht lumturia
   te jep qdo send qe shpirti jem ne ket jet e njeh edhe driten e syrit se pa ty ky nuk e sheh
   qkas do beja per ty ,per ate qe zoti e krijoj per mu .......jam ne gjendje shpirtin me ta ofru


   lumturia ajo esht enderr por edhe realitet.. e pres qe nje dit te bie ne duart e mia te gezoj ket knaqsi me plot e plot shendet...
   lumturin na njeri tjetrit ja sjellim me vepra e fjali,nese jemi met vertet te lumtun i bejm edhe tjert me kan si ne....
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • lumturija per mu esht kur tjem me ty
   ate e quaj lumturi ne perjetsij
   lumturin e ndjej ne syte tu
   te trishtuar por ne pritjen tim
   lumturij dot jet dita kr tet shoh ty
   para syve te me qnedrosh
   un nga puthjet zemer dot mbuloj
   at e quaj dashurij qe dua un dhe ti

   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • lumturija ishte kur te dy nje te ardhme emndonim
   qfar lumturije eshten kur njeri tjetrit spo i folim
   kur te dy meri po mbajm kur te dy as em fol zban
   lumturija per mu ishe ti tash ste kam pa
   me duket gati nje vit skam puthje asporosij
   se dij valla ku po shkon ti ne cilen rrug
   lumturin po kerkon pse ne zemren tend ske meshir aspak
   lumturi per ty ska askund pa u kan ne gjoksin tim
   ;(
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • Lumturi esht ajo vajz e cila me do pa nderpre
   e cila nuk i vje marre edhe mes 1 milion njerzve mem puth te tjeret si sheh
   lumturi esht aj send qe jeten ta ndryshon#
   lumturi esht bashk me kan me ty sod ne nje dhom
   vet smund ta kesh kurr lumturin ne jet
   pa e nda at me nje shpirt qe te don me shum sinqeritet
   lumturi eshte zemra qe te dhurohet pa pare
   e fiton me dashuri -lumturi per mua ishe ti......
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • LUMTURIJA ESHT KUR TE ZGJOHEM NE KRAHET ETU
   KUR TET PUTH NGADAL TET THEM ZEMER MIRMENGJESI
   LUMTURIJ DO ISHTE KUR MENGJESIN TA KALONIM BASHK
   KUR NJERI TJETRIT ZEMREN MJA KENAQ
   SA LUMTURIJ DOT ISHTE EDHE PER TY KUR TE MI PUTHJE
   SYT DHE UN MU HALIT
   LUMTURIN E MENDUAM SHUM MIR BASHK
   SHUM SHPEJT AJO U NDAL ZEMER SDI QA PAT ;( ;( ;( ;( ;(
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • LUMTURIJA SESHTEN PASURIJA AJO VJEN DHE SHKON
   SE QUAJ LUMTURIJ LARTESIN POR THJESHTESIN
   LUMTURIJ ESHTEN NGOHJA NE FAMILJE SI DIKUR
   LUMTURIJ ISHTE MOMENTI KUR TE TAKOVA RASTESI TY
   LUMTURIJ U BO GJOTHQKA NE SYTE MIJ
   LUMTURIJ ISHEN FJALET QE MI THOJE TI
   LUMTURIJ ISHTE DHE PER TY GJDO BISEDE ME MU
   LUMTURIJ ISHTE KUR TI PASH SY DHE ME THE TE DUA TY
   LUMTURIJ E QUAJA KET TASHME SKA ASGJE
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • lumturija eshten gjithqka e bukur ne ket bot
   lumturija ehsten ne qe jemi dhe marfrim frym lir
   lumturij eshten kur femija lind kur e meson fjalen e par em fol
   lumturija eshten kur dashuron nje djal
   gjithqka eshten lumturij por ma e bukura ehsten
   dita kur nuse behesh me fustan te bardh
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • i lumtun je dhe ndjeh lumturin kur syt fillojn te flasin e zerin se vesin nuk jau ndin
   i lumtun je veq me ate qe te buzqesh dhe te jap perkdhelje don te jet pran teje ne ket jet
   lumturia esht ajo qe e deshiroj qe shpirt e zemer jam gati ti jep per te gjithqka te baj
   lumturin e kam ne sy po me jan mbullur po shoh veq zi e di qe nje dit prap do ta shoh do ta mbaj afer vetit se e di qe edhe ajo mu shum me do
   lumturin e dua me te te rri, afer ne syt e saj po du mu qkri........ :love:
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • lumturi e quaj fjalen nese nje dit ty dot kem afer vetes
   doshat e tua te ti shtrengoj afer meje te ti afroj
   te ti puth embel e shum ngadal tet tregoj se sa kam malll


   lumturia esht e embel por veq kur jam me ty vetem ateher shpirti e ndjeh te embelen dashuri....... :love:
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • zemra ime e mbushum me kujtime sonte po ec neper shij
   thua se gabova bera faj sot te them faj skam
   e humba mbas teje gjith rinin
   shko tani ti me dhe zgjenjim
   ishe mbret ne boten time dashurin e kishe pikturu
   buzet jan venitur ska me puthje si atehjer
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • lumturija per mu eshten me ty te jem aty ku zemra deshiron
   te dua shum ket duet ta dish sme intereson se qka tjeret flasin ass e emndoj
   e dua lumturin em ty ta jetoj
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love: