Portreti i Lucian Freud, në ankand

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Portreti i Lucian Freud, në ankand

   Aksionarët e shtëpisë së ankandeve “Christie” do të ofrojnë një portret të
   Lucian Freud, që konsiderohet si një ndër më të çmuarit në karrierën e artistit
   britanik. “Woman Smiling”, e pikturuar në vitin 1958, është i vetmi portret që
   Freud i ka bërë Suzy Boyt, grua e cila ishte nëna e pesë fëmijëve të tij.

   Piktura, e cilësuar nga kritikët si kthesë e rëndësishme në karrierën e
   artistit, do të ekspozohet në Moskë më 2 dhe 3 prill, që, sipas shtëpisë së
   ankandeve, do të jetë ekspozita e parë madhështore e Freud në Rusi. Kjo do të
   ishte mundësi e mirë që të tërhiqen edhe koleksionistët rusë të artit.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1