Schumacher nuk heq dorë nga lufta për titull

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Schumacher nuk heq dorë nga lufta për titull





   Berlin, 3 prill - Kampioni i shtatëfishtë i Formula 1, Michael Schumacher, ka
   thënë se ai dhe skuderia e tij, Mercedes GP, nuk bën të hiqen nga lista e
   pretendentëve për të fituar titullin e kampionit, me gjithë startin e dobët në
   garën e parë të edicionit të mbajtur në Australi.
   Schumacher në Melbourne,
   fundjavën e kaluar, nuk arriti të përfundojë garën. U dorëzua pas 19 rrathëve.
   Njëjtë kaloi edhe kolegu i tij i skuderisë Mercedes GP, Nico Rosberg.
   "Ne
   duam të arrijmë rezultat më të mirë se në garën e parë. Gara e parë ishte
   zhgënjyese për ne. Por është ende herët që të hiqemi nga lufta për titull. Të
   gjithë në skuderi jemi pozitivë dhe aty mbizotëron atmosfera për të luftuar", ka
   thënë Schumacher, shkruan gazeta gjermane "Bild" të shtunën.
   Një përfundim i
   mirë në fazat testuese bëri që Mercedesi të llogaritej në mesin e skuderive
   favorite, ndërsa Schumacheri të vlerësohej sërish pretendent për titull. Mirëpo,
   pas dështimit në Melbourne, skuderia nuk po vlerësohet më e tillë.
   "Unë pres
   një fundjavë më të mirë në Shpërblimin e Madh të Malajzisë më 10 prill. Shtegu
   në Malajzi është shteg që na përshtatet", ka shtuar Schumacher.
   Në të
   vërtetë, skuderia e Mercedesit në Melbourne ishte dukshëm në disavantazh edhe
   gjatë kualifikimeve.
   "Ne patëm një fundjavë të vështirë në Meloburne, me
   gjithë faktin që patëm prova të suksesshme në Barcelonë. Ne patëm mjaft probleme
   gjatë kualifikimeve e garës dhe kjo solli deri te dështimi. Mirëpo, duhet të
   marrim veten nga kjo", ka thënë shefi i skuderisë Mercedes GP, Ross Brawn.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1