Schumacher nuk heq dorë nga lufta për titull

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

Përkthyes

Radio Projekt 21

Ndegjo me Internet Explorer

Ndegjo me Firefox

Forumsstruktur

Team

• Schumacher nuk heq dorë nga lufta për titull

Berlin, 3 prill - Kampioni i shtatëfishtë i Formula 1, Michael Schumacher, ka
      thënë se ai dhe skuderia e tij, Mercedes GP, nuk bën të hiqen nga lista e
      pretendentëve për të fituar titullin e kampionit, me gjithë startin e dobët në
      garën e parë të edicionit të mbajtur në Australi.
      Schumacher në Melbourne,
      fundjavën e kaluar, nuk arriti të përfundojë garën. U dorëzua pas 19 rrathëve.
      Njëjtë kaloi edhe kolegu i tij i skuderisë Mercedes GP, Nico Rosberg.
      "Ne
      duam të arrijmë rezultat më të mirë se në garën e parë. Gara e parë ishte
      zhgënjyese për ne. Por është ende herët që të hiqemi nga lufta për titull. Të
      gjithë në skuderi jemi pozitivë dhe aty mbizotëron atmosfera për të luftuar", ka
      thënë Schumacher, shkruan gazeta gjermane "Bild" të shtunën.
      Një përfundim i
      mirë në fazat testuese bëri që Mercedesi të llogaritej në mesin e skuderive
      favorite, ndërsa Schumacheri të vlerësohej sërish pretendent për titull. Mirëpo,
      pas dështimit në Melbourne, skuderia nuk po vlerësohet më e tillë.
      "Unë pres
      një fundjavë më të mirë në Shpërblimin e Madh të Malajzisë më 10 prill. Shtegu
      në Malajzi është shteg që na përshtatet", ka shtuar Schumacher.
      Në të
      vërtetë, skuderia e Mercedesit në Melbourne ishte dukshëm në disavantazh edhe
      gjatë kualifikimeve.
      "Ne patëm një fundjavë të vështirë në Meloburne, me
      gjithë faktin që patëm prova të suksesshme në Barcelonë. Ne patëm mjaft probleme
      gjatë kualifikimeve e garës dhe kjo solli deri te dështimi. Mirëpo, duhet të
      marrim veten nga kjo", ka thënë shefi i skuderisë Mercedes GP, Ross Brawn.
      Moxxi

Fc Barcelona Nr.1