Al Fayed në mbrojtje të statujës së Michael Jacksonit

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Al Fayed në mbrojtje të statujës së Michael Jacksonit


   [Blockierte Grafik: http://i55.tinypic.com/2rz5ms3.gif]


   Londër, 5 prill - Udhëheqësi i Fulhamit, Mohammed Al Fayed, u ka thënë
   adhuruesve se mund të “shkojnë në djall” nëse nuk e vlerësojnë statujën e re të
   Michael Jacksonit që është vënë në stadiumin “Craven Cottage”. Al Fayed e zbuloi
   statujën para ndeshjes kundër Blackpoolit. Vendimi për vendosjen e kësaj statuje
   qe marrë pas vdekjes së Jacksonit në qershor të 2009-s. “Pse është e çuditshme?
   Adhuruesve të futbollit u pëlqen”, ka thënë ai. Por jo të gjithë kanë këtë
   mendim. Një tiofoz i cili ishte jashtë stadiumit ka thënë: “Është shumë
   qesharake. Nuk ka asgjë të bëjë me futbollin”. Por Al Fayed ka thënë se ka
   tifozë të marrë që nuk e kuptojnë dhe çmojnë dhuratën që Jackson i kishte dhënë
   botës. “Nuk dua që ata të jenë tifozë. Nëse nuk e kuptojnë dhe nuk besojnë në
   gjërat që besoj unë mund të shkojnë te Chelsea ose kudo tjetër”, ka shtuar ai,
   derisa ka shtuar se vetë Jackson e donte Fulhamin dhe kishte qenë i pranishëm në
   disa ndeshje.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1