Shpjegimi I Enderrave...

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Shpjegimi I Enderrave...

   SHPJEGIMI I ENDERRAVE...

   [Blockierte Grafik: http://i51.tinypic.com/126bfvs.jpg]   FIQ
   TE PERFYTYROSH FIQTE NE ENDERR NENKUPTON NE GJENDJE MALARJE TE SISTEMIT
   NESE I HANI ATO ZAKONISHT JANE TE FAVORSHEM PER SHENDETIN DHE FITIM NES EI SHIKONI ATO DUKE U RRITUR
   PER NJE GOC TE RE TE SHOH FIQTE DUKE U PJEKUR NENKUPTON QE AJO DO TE MARTOHET ME NJE BURR TE PASUR DHE TE RENDESISHEM
  • FLAMUR
   TE SHOHESH FLAMURIN E VENDIT TUAJ QE TE VALVITET NE NJE QIELL TE PASTER SO TE SHIKOSH TRIUMF MBI ARMIQTE TUAJ.
   TA SHIKOSH ATE TE BERE COPA COPA LE TE KUPTOHET LUFTE DHE DHIMBJE TE NDERIMEVE USHATRAKE NE TOKE DHE DET.
   TE SHIKOSH FLAMURIN TUAJ KOMBETAR PARALAJMERON FITORE NESE ESHTE LUFTE.NESE ESHTE PAQE,PASURI
   PER NJE GRUA TE PERFYTYROJE NJE FLAMUR TREGON QE DO TE JETE ZENE NE GRACKE NGA NJE USHTAR
   TE PERFYTYROSH FLAMUJ TE HUAJ TREGON PRISHJE DHE NDERPRERJE MIDIS KOMBEVE DHE MIQEVE .
   TE PERFYTYROSH TE SINJALIZOHESH NGA NJE FLAMUR TREGON QE DO T EJENI I KUJDESSHEM PER SHENDETIN DHE EMRIN TUAJ MEQE TE DYJA JANE KERCENUAR
  • FLOKE
   NESE NJE GRUA SHEH FLOKET E SAJ TE BUKUR DHE E KREH ATE TREGON QE DO TE JETE E PAKUJDESSHME NE CESHTJET E SAJ PERSONALE DHE DO TE HUMBASE SUKSESIN NGA BRAKTISJA E APLIKIMIT MENDOR
   PER NEJ BURRE TE PERFYTYROJE QE FLOKU I TIJ RRALLOHET PARALAJMERON QE DO TE BEHET I VARFER NGA BUJARIA E TIJ DHE DO TE VUAJE SEMUNDJE PERMES SHQETESIMEVE MENDORE
   TE SHIKOSH NE ENDERR FLOKUN TUAJ TE ZBARDHET PARALAJMERON VDEKJE DHE SEMUNDJE NE FAMILJEN E NDONJE TE AFERMI OSE SHOKU
   TE SHIKOSH VETEN TUAJ TE MBULUAR ME FLOKE PARALAJMERON NJE PRIVILEGJ TE TILLE NE NJE SHTRIRJE AQ SA DO TJU LARGOJE JUVE NGA SHOQERIA E NJEREZVE TE ZGJEDHUR
   NESE NJE BURR PERFYTYRON QE KA FLOKE TE ZEZA DHE ME KACURRELA TREGON QE AI DO TE GENJEJE NJEREZIT NEPERMJET ADRESES SE TIJAI DO TE GENJEJE POR KA TE NGJARE QE GRATE SI BESOJNE ATIJ
   NESE FLOKU I GRUAS NE NJE ENDERR DUKET GRI ME KACURRELA SJO DO TE JETE KERCENUAR NGA MASHTRIMI
   NESE PERFYTYRONI TE SHIKONI NJE GRUA ME FLOKE TE VERDHA JU DO TE PROVONI NJE TE DASHUR.
   TE PERFYTYROSH QE E DASHURA JUAJ KA FLOKE TE KUQE TREGON QE DO TE JENI DENONCUAR NGA GRUAJA QE JU DASHURONTE.FLOKU I KUQ ZAKONISHT SUGJERON NDRYSHIME.
   NESE SHIKONI FLOKE KAFE DO TE JENI PAFAT NE ZGJEDHJEN E KARRIERES.
   NESE SHIKONI FLOKE TE KREHUR TE MBAJTUR MIRE DHE TE PASTER FATI JUAJ DO TE JETE PERMIRESUAR.
   TE PERFYTYRONI QE I PRISNI FLOKET TUAJA SHUME SHKURT TREGON QE DO TE JENI SHUME BUJAR NE DREJTIM TE NJE SHOKU.
   PAS KESAJ JU DO TE RRITNI KURSIMIN TUAJ.TE SHIKOSH FLOKUN TUAJ TE RRITET I BUTE DHE I HARLISUR NENKUPTON LUKS DHE LUMTURI
   PER NJE GOC TE RE TE KRAHASOJE FLOKUN E BARDHE ME TE ZIUN TE CILIN AJO E MERR NGA KOKA E SAJ PARALAJEMRON QE AJO DO TE HEZITOJE MIDIS DY OFERTAVE PER TE PARE TE ARDHMEN DHE PO TE MOS TREGOJE KUJDES TE MADH DO TE ZGJEDHE NJE QE DO TI SHKAKTOJE HUMBJEN OSE FATKEQESINE NE VEND TE NJE TE ARDHME TE KENDSHME.
   TE SHIKOSH FLOKE TE KOKOLEPSUR TREGON QE JETA DO TE JETE NJE NGARKESE E VERTETE,BIZNESI DO T EBEJRE DHE MARTESA E ZGJEDHUR DO TE JETE SHQETESUESE PER TU MBAJTUR.
   PER NJE GOC TE RE TE PERFYTYROJE GRATE ME FLOK GRI TREGON QE GRA TE REJA DO TE HYNE NE JETEN E SAJ SI RIVALE OSE DO TE LARGOJNE DASHURINE E TE FEJUARIT TE SAJ.
   TE PERFYTYROSH TE KENI FLOKET E TUAJA TE PRERA NENKUPTON ZHGENJIME TE MEDHA SERIOZE
   PER NJE GOC TE RE TE PERFYTYROJE QE FLOKU I SAJ PO I BIE DHE TULLA I ESHTE SHFAQUR ASAJ DUHET TE MBIJETOJE SEPSE FATI I KA KALUAR.
   PER NJE BURR OSE GRUA TE PERFYTYROJE QE ATO KANE FLOKE TE BARDHE TREGON QE ATO DO TE GEZOJNE NJE UDHETIM TE KENDSHEM DHE ME FAT PERMES JETES.
   -PER NJE BURRE TE KUJDESET PER FLOKET E NJE GRUAJE NE ENDERR TREGON QE AI DO TE GJEJE DASHURINE DHE KONFIDENCEN E NJE GRUAJE TE NDERUAR E CILA DO TI BESOJE ATIJ PAVARESISHT NGA DENIMI I SHOQERISE
   -TE SHIKOSH LULE NE FLOKET TUAJ PARALAJMERON SHQETESIME QE PO JU AFROHEN
   -TE SHIKOSH FLOKUN E NDONJERIT QE ZBARDHET NE MENYRE PERFEKTE BRENDA NJE ANTE DHE FYTYRA DUKET E RE PARALAJMERON FATKEQESI TE PAPRITUR DHE NJE PIKELLIM TE THELE.
   PER NJE GOC TE RE TE SHOH FLOK NENKUPTON QE DO TE HUMBASE TE DASHURIN E SAJ NGA NJE SEMUNDJE E PAPRITUR OSE AKSIDENT AJO KA TE NGJARE TE KETE NJE FATKEQESI NGA NJE PAKUJDESI E SAJ.AJO DO TE JETE E KUJDESSHME NE LIDHJEN E SAJ.
  • FLORI
   NESE TREGONI FLORIRIN TUAJ NE ENDRRAT TUAJA DO TE KENI NJE SUKSES TE MADH NE INISIATIVAT TUAJA.
   PER NJE GOC TE PERFYTYROJE QE AJO MERR NJE DHURATE PREJ FLORIRI PARA OSE SBUKURIME AJO DO TE MARTOHET ME NJE TE PASUR POR TE DHUNSHEM
   TE GJESH FLORIRIN NENKUPTON QE MUNDESITE TUAJA DO TE VENDOSEN LEHTESISHT NE ECJEN PER NDER DHE PASURI.
   NESE HUMBNI FLORIRIN JU DO TE HUMBISNI MUNDESITE ME TE MEDHA NE JETEN TUAJ PERMES NEGLIZHENCES.
   TE PERFYTYROSH TE GJESH NJE SHTRESE PREJ FLORIRI TREGON QE NJE NDER TURBULLUES DO TE JETE LIDHUR ME JU.
   TE PERFYTYRONI QE JU KENI NDERMEND TE PUNONI NE NJE MINIERE FLORIRI,JU DO TE PERPIQENI TE UZURPONI TE DREJTAT E TE TJEREVE DHE DO TE PARALAJMERONI SKANDALE SHTEPIAKE.
  • FLUTURIM
   TE PERFYTYROSH TE FLUTUROSH NE LARTESI PERMES HAPSIRES NENKUPTON FATKEQESI BASHKSHORTORE.
   TE FLUTUROSH ULET GATI ME TOKEN NENKUPTON SEMUNDJE DHE GJENDJE JO TE MIRE EMOCIONALE EKONOMIKE.
   TE FLUTUROSH MBI UJE TE TURBULLT PARALAJMERON QE DO TE GJENDENI NGUSHTE ME CESHTJET TUAJA PRIVATE MEQE KUNDERSHTARET JANE DUKE JU VEZHGUAR PER TJU JOSHUR JUVE.
   TE FLUTUROSH MBI SHESHE TE SHKATERRUARA NENKUPTON FAT TE KEQ DHE MJEDIS TE ZYMTE.
   NESE VERENI PEME TE GJELBERTA PERIME,POSHT JUSH GJATE FLUTURIMIT JU DO TE VUANI NGA NJE SHQETESIM I PARAKOHSHEM POR DO TE KENI NJE SHPERTHIM TE PASURISE.
   TE SHIKONI DIELLIN NDERKOHE QE FLUTURONI NENKUPTON SHQETESIME TE PANEVOJSHME meqe ceshtjet tuaja do te kene sukses pavaresisht nga frika juaj e te keqes
   TE PERFYTYROSH TE FLUTUROSH NE KUPEN E QIELLIT DUKE KALUAR HENEN DHE PLANETET E TJERA PARALAJMERON SKAMJE LUFTERA DHE SHQETESIME TE TJERA TE TE GJITHA LLOJEVE
   TE PERFYTYROSH QE FLUTURONI ME FLATRA TE ZEZA PARALAJMERON ZHGENJIME.TE BIESH GJATE KOHES SE FLUTURIMIT NENKUPTON RENIE.
   NESE ZGJOHENI NDERKOHE QE BINI NGA NJE FLUTURIM JU DO TE KENI SUKSES NE RIVENDOSJEN TUAJ
   PER NJE DJALE TE PERFYTYROJE QE AI ESHTE DUKE FLUTURUAR ME KRAHE TE BARDHE PERMBI GJETHET E GJELBERTA PARALAJMERON PERPARIM NE BIZNES DHE GJITHASHTU DO TE JENI I SUKSESSHEM NE DASHURI.NESE AI E PERFYTYRON KETE SHPESH ESHTE NJE SHENJE E NJE NGRITJEJE TE NJE PASURIE DHE NJE PLOTESIM I DESHIRAVE.
   NESE PEMET SHFAQEN SHTERPE ATJE DO TE SHFAQEN PENGESA QE DO TI LUFTONI PER PLOTESIMIN E DESHIRAVE.
   PER NJE GOCE TE RE TE PERFYTYROJE QE PO FLUTURON NGA NJE QYTET NE NJE TJETER DHE ZBRESIN MAJE NJE KISHE AJO DUHET TE LUFTOJE KUNDER GRINDJEVE DHE DEKLARATAVE FALLCO NE DASHURI.AJO DO TE KERCENOHET ME NJE STINE SHKATERRUESE E NJE SHENDETI TE SEMURE DHE VDEKJA E NDONJERIT PRANE SAJ MUND TJU SHOQEROJE
   PER NJE GOCE TE RE TE PERFYTYROJE QE AJO GJUHET NDERKOHE QE FLUTURON TREGON QE KUNDERSHTARET PENGOJNE PERPARIMIN E SAJ NE SFERAT E LARTA TE DOBISE DHE PASURISE
  • FOSHNJE
   TE SHIKOSH TE QARAT E NJE FOSHNJEJE ESHTE LAJMERUESE E DESHPERIMEVE DHE E NJE SHENDETI TE SEMURE.
   NJE FOSHNJE E PASTER DHE E BUKUR TREGON NJE SHPERBLIM DASHURIE DHE SHOKE TE MIRE.
   NESE SHIKON NJE FOSHNJE DUKE ECUR VETEM AJO ESHTE NJE SHENJE E SIGURTE E PAVARESISE DHE E MOSPERFILLJES SE SHPIRTRAVE TE VEGJEL.
   NESE NJE GRUA ENDERRON QE ESHTE DADO E NJE FOSHNJEJE AJO DO TE JETE MASHTRUAR NGA NJE PERSON QE I BESON SHUME.

   ESHTE NJE SHENJE E KEQE TE PERFYTYRONI QE MBANI FOSHNJEN TUAJ NESE AI ESHTE I SEMURE OSE ME ETHE.JU DO TE KENI SHUME SHQETESIME NE MENDJE.
   TE SHIKOSH NJE FOSHNJE TE LINDUR PARA KOHE TREGON QE SURPRIZA TE KENAQESHME JANE PRANE JUSH.
   PER NJE GOC TE RE TE PERFYTYROJE QE AJO ESHTE NJE FOSHNJE PARALAJMERON QE AJO DO TE JETE AKUZUAR PER PERMBUSHJE TE DESHIRAVE TE VETA NE DEFRIMET IMORALE
   TE SHIKOSH NJE FOSHNJE DUKE NOTUAR PARALAJMERON NJE SHPERTHIM TE FATIT NGA NJE NGATERRESE.
  • FOTOGRAFI
   NESE SHIKONI FOTOGRAFI NE ENDERRAT TUAJA AJO ESHTE NJE SHENJE E AFRIMIT TE MASHTRIMIT.
   NESE MERRNI FOTOGRAFITE E TE DASHURIT/DASHURES TUAJ JENI PARALAJMERUARQE AI/AJO NUK JU ESHTE DHENE JUVE BESNIKERISHT NDERKOHE QE PERPIQET TJU BEJE PERSHTYPJE JUVE.
   PER NJEREZIT E MARTUAR TE PERFYTYROJNE TE ZOTEROJNE FOTOGRAFITE E PERSONAVE TE TJERE,PARALAJMERON NDRYSHIM TE PAARITUR TE SJELLES TUAJ
   TE PERFYTYROSH QE MERRNI FOTOGRAFINE TUAJ TE BERE PARALAJMERON QE DO TI SHKAKTONI VETES TUAJ TE TJERA SHQETESIME
  • FRIKESUAR
   TE NDJEHENI I FRIKSUAR PER TE VAZHDUAR DISA CESHTJE NE ENDERR OSE PER TE VAZHDUAR NJE UDHETIM TREGON QE DO TE GJENI NE EKONOMINE TUAJ INISIATIVA TE PASUKSESSHME.
   TE SHIKOSH TE TJERET TE FRIKESUAR TREGON QE NJE SHOK DO TE JETE ZBRAPSUR NGA PERFITIMI I DISA FAVOREVE PER JU,PER SHKAK TE VESHTIRESIVE TE TIJ.
   PER NJE GOC TE RE TE PERFYTYROJE QE ESHTE E FRIKESUAR NGA NJE QEN TREGON QE DO TE GJENDET NJE MUNDESI PER TE GJETUR NJE SHOK TE VERTETE
  • FSHATI
   TE PERFYTYROSH QE JENI NE NJE FSHAT TREGON QE DO TE GEZONI SHENDET DHE TE GJENI VETEN TUAJ ME FAT.
   TE VIZITOSH SHTEPINE E FSHATIT KU KENI KALUAR RININE TUAJ TREGON QE DO TE KENI SURPRIZA TE KENDSHME DHE LAJME TE FAVORSHME NGA SHOKE TE CILET JU MUNGOJNE.
   NESE FSHATI DUKET I SHKATERRUAR OSE ENDERRA ESHTE E PAQARTE AJO PARALAJMERON QE SHQETESIMI SHPEJT DO TE VIJE TEK JU.
  • FYERJE
   TE PERFYTYROSH QE JU DO TE JENI FYER NGA NJE PERSON NENKUPTON QE JU DO TE JENI I PAFAT NE PUNET TUAJA DUKE HUMBUR SHUME PARA.
   PER NJE GOCE TE RE TE FANTAZOJE QE DEGJON NJE GJUHE FYESE LAJMERON QE AJO DO TE NDALOHET NGA CMIRA DHE XHELOZIA E DISA PERSONAVE.AJO DO TE TAKOHET ME KUNDERSHTIME TE PAPRITURA QE DO TA MBUSHIN ATE ME POSHTERIMIN DHE BREJTJE TE NDERGJEGJES PER SJELLJEN E SAJ TE PADENJE NE TE KALUAREN NE DREJTIM TE SHOKEVE.
   TE PERFYTYROSH TE JESH I FYER TREGON QE GABIMET DO TE JENE ZBULUAR NE SJELLJEN TUAJ E CILA DO TJU SHKAKTOJE NJE ZEMERIM TE BRENDSHEM NDERKOHE QE PERPIQENI TE JUSTIFIKONI VETEN TUAJ.
   TE FYESH TE TJERET NE ENDERR PREDIKON PER JU SHUME NDESHJE PERPARA SE TE ARRINI QELLIMET TUAJA.
   PER NJE GOCE TE RE TE BEJE FYERJE OSE TE NDIHET E FYER NENKUPTON QE AJO DO TE NDJEJE KEQARDHJE PER KONKLUZIONET E SHPEJTUARA DHE MOSBINDJEN NDAJ PRINDERVE OSE ROJES.
  • FYTYRA
   KJO ENDERR ESHTE E FAVORSHME NESE SHIKONI NJE FYTYRE TE LUMTUR E TE SHNDERRITSHME POR NENKUPTON SHQETESIM NESE ATO JANE TE SHEMTUARA OSE TE RRUDHURA.
   PER NJE PERSON TE RI NJE FYTYRE E SHEMTUAR PARALAJMERON GRINDJE TE TE DASHURVE OSE PER NJE TE DASHUR TE SHIKOJE FYTYREN E TE DASHURES/DASHURIT QE DUKET E VJETER TREGON NDARJE DHE PRISHJE TE LIDHJEVE TE LUMTURA
   TE SHIKOSH NJE FYTYRE TE CUDITSHME DHE NE PAMJE TE PAZAKONTE,TREGON QE KUNDERSHTARET DHE FATKEQESIA TJU RRETHON.
   TE SHIKOSH FYTYREN TUAJ TE VETEN TREGON FATKEQESI DHE PER TE MARTUARIT KERCENON DIVROC QE DO TE JETE BERE.
   TE SHIKOSH FYTYREN TUAJ TE VETEM TREGON PAKENAQSI ME VETEN TUAJ SEPSE NUK JENI NE GJENDJE TE CONI DERI NE FUND PLANET,DO TE HUMBISNI GJITHASHTU RESPEKTINNN E SHOKEVE.