Koko princesha

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Koko princesha

   [Blockierte Grafik: http://i54.tinypic.com/16lh57b.jpg]

   Përbërësit
   Kore të holla, të gatshme për tortë
   Për mbushje: 1 l qumësht, 6 lugë sheqer, 3 qese puding me shije të ajkës së ëmbël, 3 lugë xhelatinë, 200 g çokollatë të bardhë, 250 g margarinë, 500 g shllag me shije të ajkës së ëmbël, 0.5 litra ujë mineral të gazuar

   Për stolisje: 100 g miell kokoje, një lugë kakao

   Përgatitja
   Përziejeni pudingun dhe xhelatinën në një sasi të vogël të qumështit, kurse pjesën tjetër të qumështit përziejeni me sheqer dhe qiteni që të vlojë. Shtoni margarinë dhe puding të përzier me xhelatinë, duke vluar derisa të mos trashet. Në fund shtojeni çokollatën e bardhë, të gërryer. Pasi që të jetë ftohur mbushja, përziejeni mirë me mikser. Përziejeni shllagun me ujë mineral. Mbi koret e tortës qitni me rend një shtresë të hollë të mbushjes, dhe një shtresë të hollë të shllagut. Tërë tortën lyejeni me shllag dhe stoliseni me miell kokoje dhe me kakao.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1