Ferrari I Pakapshem ne Bahrein

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Ferrari I Pakapshem ne Bahrein

   [Blockierte Grafik: http://i52.tinypic.com/2py2djo.jpg]

   Sot ka startuar dhe kampionati automobilistik i Formula 1 ku kokekuqja ferrari eshte ngritur ne podium, respektivisht me Fernando Alonson ne vendin e pare dhe Felippe Massen ne vendin e dyte
   Ne pisten super moderne te Bahreinit nuk ka histori, kokekuqja Ferrari me dy pilotet e saj kane arritur nje fitore te madhe duke len pas anglezin e Mclaren-Mercedes, Lewis Hamilton.
   Ish 7 here kampioni i botes, Michael Schumacher nuk ka arritur te tregoje vlerat e tij ne kte gare te pare duke u pozicionuar keshtu vetem ne vendin e 6
   Me poshte eshte dhe tabela e klasifikimit:
   1. Fernando Alonso 25 Pike
   2. Felippe Massa 18 Pike
   3. Lewis Hamilton 15 Pike
   4. Sebastian Vettel 12 Pike
   5. Nico Rosberg 10 Pike
   6. Michael Schumacher 8 Pike
   7. Jenson Button 6 pike
   8. Mark Webber 4 Pike
   9. Vitantonio Liuzzi 2 pike
   10. Rubens Barichello 1 pike
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1