Lulja Jem Te dua shum

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Lulja Jem Te dua shum

   te kam lule te kam shpirt
   te kam zemer per ty mendoj qdo dit
   te kam nje brenda meje
   mes vuj kot nuk largohem pej teje

   lulja jem e bukur e bardh si bora
   te dua te dua shum un ty per ket jet te zgjodha
   kam met dasht dej kur ateher frym nuk muj te marr
   per ty zemra ime esht gjithqka qe me mban te gjall

   lulja jem e bukur asnjeher sme kupton
   gjithnje zemren time je ka ma lendon
   saher qe mundohem diqka met tregu
   syt e mi si vet pergjigje tjeterkund je tuj kerku

   te dua shum oj lule se te kam jet e dashni
   te dua te dua dua tjem me ty

   lule oj bukuri lujla jem e mir
   besoju syve te mi se ata kan veq nje deshir

   tet kem jet tet kem perher ne dor
   zemra jem e but vetem ty te don

   mes me shkruaj nese sje per mu
   mes me thuaj as qe me don
   mes u sill verdall rreth meje
   veq un zemren kurr se largoj pej teje

   pyte zemren time nese diqka deshiron
   afroju e degjoja rrahjet ndoshta e kupton
   kape njeher mir dhe shtrengo ti shum
   ka me te jap jeten per ty gjithqka ban


   lule te kam te bardh te bukur si zana
   per shpirtin tem je ajo qe se ka nana
   pra un te dua si gjithje te kam dasht
   kam met mbajt brenda meje
   saher ty ket mej ta thash.....

   lulja jem un blet dua te jem
   qe te vi tek ti saher dielli te shkelqen........ Te dua
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • Lulja jem te dua shum,sa herq e me buzqesh ti un knaqem pa fund
   si femija i vogel qe knaqet duke lujt
   knaqem un me ty mes me be me vujt
   lule je por veq per syt e mi
   e lule do mbetesh ne zemer se te kam dashni

   lulja jem te dua shum ama at buz ta ha pak dhom
   dua te tta puth pa nderpre
   ta kem at shije para se te hi ne dhe
   lule msheli syt njeher kur te lind dielli qeli dhe dot me kesh perher...... :love:
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • Lulja jem te dua shum
   per ty shpirti me ban bummmm
   per at sy qe per mu shkelqen
   jap qdo send veq pran teje te flej


   lule je e bukur ohh hoo shum e mir
   ami falmi ata sy e at buz dua te ta lepi


   trup shpirt e zemer dua te kem nga ti
   qe te jem i qet gjithqka dua te bej me ty
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥

  • Shpirti jem o shpirti jem
   Fjalen te dua ja ta them
   Duhet zemra gur me kon
   Dashurin ty mos me ta dhan

   Sa u mesuam mir te dy
   Shum te dua pasha keta
   dy sy
   Shum shum jan merzit
   per ata sy qe i kam djell e drit

   Shpirti jem o shpirti jem
   te kam shpirt nga zemra te them
   Shum shum jam merzit
   per ate qe e kam ne shpirt


   Fijuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ...:Zeshkanja:: .Shkroj me daten 25.05.2011 :thumbsup:
  • Ti dhe Unë...
   Ti dhe unë kemi pas gjithçka në dorë
   largësia na bëri si të panjohur në mes veti
   vetëm kur kujtoj se sa herë kemi rënë e jemi ngritur
   duke i shtrir duart njëri tjetrit gjithmon...
   Ti dhe unë tash dukët se jemi në fund të rugës
   e vërteta dhemb më shumë se plagët nga thika
   është dashur të ndalemi kur ka qenë koha
   tash është vonë,më së bashku nuk jemi ...
   Ti dhe unë së bashku,ka qenë Magji e vërtet
   rreth nesh shëtiste lirisht dashuria
   dikujt do ti trokas prapë në dyert e zemrës
   herët a vonë...
   a për ne sikur të mos egzistonte kurr...
   Për të gjitha këto vite merr diçka nga unë
   le të kesh pranë nëse stë ecën në jetë
   të gjithë këto vite ikun s'bashku me ty
   për mua mbetët zemra e thyer dhe loti në sy...
   Në jetë tri gjëra duhësh ti mendosh dy herë para se ti bësh :
   - Një Zemër para se ta thyesh...
   - Një Derë para se ta mbyllësh...dhe,
   - Një Fjalë para se ta thuash...
  • oj lulije lum kunata
   ku naj rrite floket e gjata

   ku naj rrite floket e gjata

   une i rrita ner ni dardhe
   me shqiponjat ball per ball e

   me shqiponjat ball per ball e

   do ta kallim dushkun
   da cojna perpjete

   do ta kallim dushkun
   da cojna perpjete

   oj me martu vellaun
   sa koka shyhrtete

   oj me martu vellaun
   sa koka shyhrtete

   do ta kallim dushkun
   ta cojna n´havae

   do ta kallim dushkun
   ta cojna n´havae

   oj me marre kunat e
   sa koka sevda e

   oj me marre kunat e
   sa koka sevda


   Qe une me 1 keng hahahahahaha
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • GJDO kujtim per ty e mbrojta
   gjdo lule per ty e ujita
   gjdo mengjes pa ty skalonte
   gjdo bised me ty me shkonte
   sa her qaja un ne heshtje
   se per ty malli me djeke
   sa her pytje vetes un i beja
   ku je vall pse veten mundoja
   sa e sa shum qe te doja
   nga momenti qe te njoha
   shum vehstir un epata
   te kuptoj se qka esht ndarja
   me lot ne sy un po shkruj
   e merzitur e perbuzur
   ne pafundesij shum vehstir
   un te besoj se qka dreqin
   po ndodh ,,shum veshtir
   ti po ma ben gjdo fjal
   qe ma injoron pse o zemer
   spo kupton se gjdo lule
   ka arom nje arom qe ti kerkokn
   dhe si un sun e gjon
   sa shum kesh ti mas shpine
   sa shum lot un derdh per tyje
   sa e leht te duket ty shum e
   vehstir ashte per mu
   gjdo second te mendoj
   mendoj kohen qe me ty po fol
   mendoj se a jam ne enderr
   mendoj se ti a me donen
   un ejotja kam mu kan
   edhe pse ket se beson vall
   asnje tjeter sdu ne bot
   me ty zemer snderroj askend
   nje dit ti do e kuptosh
   se sa shum kam vojt
   gjdo fjal e gjdo ofendim
   kam duru o shpirti im
   nese ti me perbuz un do te pres
   dhe nese nje dit do te vdes
   ti per mu lot mos derdh
   nje lule te bardh mbi dhe ma sill
   nje grusht dhe merre me vete
   mbaje kujtim si adres pa emer
   te dua nessa...........
   ;( ;(
   dikur i thash te dua ... me tha sdua tja dij
   sot u kthye dhe me tha... dua te jemi bashk ?
   i thash nihem gje bashk
   :P

   SHQIPET,EU,,,,,,,,,NESSA
   :love:
  • qdo fjal qe e mendoj nuk ngurroj te ta postoj
   nuk mund te mbaj ne fyt nese nuk te them se te dua me shpirt

   Lule te kam lule do te mbetesh lule nga shpirti jem ti nuk do vdesesh.......


   e dua nje lule a kam shum per zemre
   a se sheh moj lum se mua krejt me qmende
   te kam si lule te kam si mbretresh
   te kam dashuri dua te kem perjet


   te vjen era ashtu si kam qef
   dua tet kem afer dua tet kem per jet
   dua tet kem lule
   dua tet kem dashni
   dua ti kem ata sy nese i don dhe ti

   jete esht e embel e ka lule plot veq per mu lulzon ti per ket e di i madhi zot... :love:
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • Pse eke titullu lule e se ke titullu Luli ahahahahahahah o syri
   hahaha se paskam pa ket poj luli nuk esht lule oj blüte hehehehe.... e sheh :D se di per luli se di si mja fillu ku me shkru hahaha...per ket let te jet lulja ashtu edhe vet fjala te tregon qe esht magjike ne ket boten ton te mjer.... :thumbup:
   lulja jem e vockel
   ngo ti qa pot thom
   kisha pas sod qef
   faqet ti puth
   e veshin me ta hanger dhom


   jo jo veq me gic
   e ty pak me te shiju
   zemres mja ofru ket deshir
   qe per ty esht tuj tranu


   lule e bukur krejt shpirt ti je
   e embel e dashun
   si ti nuk ke

   lulja jem e embel
   me keto doshat e mia
   dua te te prek e te bi sa ma shpejt te shpija


   lule je e lule ki mbet
   se je e gjall
   je per kit jet
   te ka hije gjithqka mej ty
   syt e tu te bukur ne gjep do doja mi shti

   kshtu qe te ti kem ata perher
   sa her te me merr malli
   pej gjepi me i nxerr

   te ti puth mej leht
   ta hjeki ket mall
   sepse je ti ajo lule qe me freskon zemren
   e ma mban te gjalll

   lulu oj lule sa e bukur jee
   a shen edhe ti te njejten gje
   qfar shpirti jem shehh

   lulee ti moj lule afromu ma ngat
   do ti puthja ato buz se pa to spo muj rri rahat
   lule mes u merzit se nuk ti ha dhom
   veq pak do ti gic e koha tuj puth le te shkon

   lule e din se je e vetmja deshir
   tet mbaj ne perqafim vetem keshtu ndihem une mir
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • Mengjesi me kalon per ty duke mendue

   as kaffen mir si duket nuk po muj me shijue

   sme pihet asgje hiq se ste kam ty pran

   per ket oj loqka ime mua zemra pom dhemb   deshira esht e madhe tet shoh njeher me sy

   te ti prek ato flok tet buzeqesh si me magji

   te flas fjal te embla e me ze shum te but

   se je fati i zemres sime nga un ske pse mu tut

   koha me kalon e pakuptimt ohh zot

   qe sje ti me mua qe sje ti ketu sod

   spo jep rendsi asgje qef nuk po kam

   kur sje ti ketu malli veq pom han

   dua ta kem at shije at qe ne zemer me ka hy

   dua ti jep te gjitha tja fali ket mbretri

   zemren e embel te but qe a ka fal zoti

   merre te gjithen se shpirtin ta kam fal moti

   Ti je nje engjull qe ende krahet si kan dal

   kur te afrohesh afer meje duhet fort me te mbajt

   kam frik se do te qohesh ne ajer

   dhe do shkosh an e mban ksaj bote

   kur te kuptosh ngrohtsin e zemres sime

   qe ke endrra jote   veq per ty esht aty pret e pret te perqafoj

   dy duar te holla me lekur te but

   ohh zot sa kam qef ato ti puth   edhe faqet sti la mangu

   edhe buzen e du pej teje

   syt qe me tranojn

   gjithqka nga ti dua te shijoj.......

   Lulja jem te dua shum
   se je nje ti je llokum
   per shpirtin tim ti je magji
   diqka qa ska e kurr skam ni
   ti je brenda zemres sime
   me lot e gzim aty te kam rrit
   ti je gjithqka qa deshiroj
   ty o shpirt te kam jet......
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • lule moj mbretresha ime
   qe syt mi qorrove
   e vetem ty pot shoh

   afrohu afer zemres sime
   mes em vet se qka me mu po bo

   vetem pak pranin tande
   dua qe ta ndjej
   ti le zemrat tona
   me gjith trup qe te shkelqejn

   si lule te vertet syt te shohin ty
   dua te jem ajo blet
   te te prek disi

   oj loqka jeme lulja e ksaj bote
   sa deshir po kam
   zemer met jap puthje

   ashtu si i deshiron
   ato qej meriton
   te gjitha qfar do shpirti
   per ty un do ti baj


   lulja jem e mir qe zerin po ma dridh
   e trupin sma len rahat
   sa qef do kisha te te kem qetash ngat
   jo per dit jo veq nje sahat
   por gjith jeten e gat
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥
  • Lulja jem o zeri i dashuris
   sa e bukur je o emgjulli perendis
   e veqnat ashtu siq te ka fal zoti
   per shpirtin tim te ka ba qe moti


   ne duar dua te te kem edhe sod te mbaj ne krah
   te dhuroj shpirtin tim
   se pa ty un nuk mund te jem ma

   me jep shpres me jep gezim
   qe je pjes e kti shpirtit tim
   ti je dashuri e vertet
   qe sma len zemren hiq njeher te qet

   lule te kam pas e do te kem gjithmon
   nga syt qe me shkelqejn e shoh edhe endrren ton

   qdo dit qe shkon e nuk je ketu
   esht dit e humbur qe sje me mu
   ah zemer zemer
   deshir dashurie
   qkas do jepja per ty ta shijoj at shije

   me sy e dur e kam pot thom
   qe zemren tende nje sekund vet sta kisha lan

   trupin tend se sa e deshiroj
   buzet e tua kurr zdua ti leshoj
   duart e tua fort ti shtrengoj
   qafen e holl te ta ledhatoj
   belin e bukur mes ta kqyr veq me sy
   shikimet qe na qmendim ti bashkojm ti bejm njiii:P
   E mira e nje njeriu te dashur vjen nga dashuria per te pare te tjeret te Lumtur ♥