Ushqimi në mëngjes

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Ushqimi në mëngjes


   Tashmë të gjithë duhet ta dinë, se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Ju nuk mund të prisni që organizmi juaj të funksionojë më së miri pa zëvendësuar energjinë e humbur.

   Mëngjesi nuk ka pse të jetë një vakt i komplikuar dhe i përpunuar. Nëse nuk jeni të mësuar të hani në mëngjes (pasi zgjoheni), ka disa mënyra kompakte dhe jo të çrregullta, nëpërmjet të cilave ju mund të paketoni dhe të merrni me vete ushqimin tuaj për ta konsumuar më vonë.

   Personat që ushqehen në mëngjes janë në gjendje të humbasin peshë më shpejt se të tjerët. Një ushqim i rregullt çdo mëngjes siguron se ju nuk do ta teproni në drekë, do të jeni më të vëmendshëm dhe do të punoni më mirë. Fëmijët të cilët hanë ushqim çdo mëngjes janë më të aftë në shkollë dhe më pak hiperaktiv.

   Ndërsa lëngu i frutave konsiderohet si një pjesë thelbësore e një mëngjesi të mirë, të hani fruta është një ide edhe më e mirë - do të ju ofrojë më pak kalori dhe më shumë fibra, të cilat në lëng mund të jenë në sasi më të vogla.

   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1