Një gotë verë në ditë

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Po valla kom lexu disa statistika,kroat e perdorin veren shume gjate ushqimit dhe mbas gjate ahengjeve,osht zbulu se Kroat jane populli i cili mas paku lengon prej Leukemis,smundjeve te zemres,ostorpozes(smunje e eshnave)e konstatimi ishte vera e kuqe edhe te tjerat por posaqerisht vera e kuqe.Ky botim ka qene ne vitin 2000 ka bo buum ne Evrop,ka fillu mu trefishu menjiher konzumi i veres,edhe zvicrant ishin mas kroatve te cilit kishin pak si lloj lengimesh.
   E veriu asht plot me kto lloje te smundjesh prej Gjermanis e deri te Finlanda ku kto smundje ishin shume te shpeshta,kta te mramt pine raki edhe me shishe bile edhe shume,po jo vene tash veq klasa pak ma e ngritun ka fillu me konsumu veren.
  • Valla une spo di qka me ju than nashta ka njerz qe di shum per veren se sa e shnetshme asht vetem une se perdori,po sikur te kish qen ashtu ilaq qysh po flitet e shkruhet perse se kan qit ne barnator aty e gjejn njerzia ma mir edhe vetem kani got me jau dhan kush asht i smut ose simbas smundjes me recept me pi,une kisha than se ka boll fruta qe mundet njeriu me i konsumu e ska nevoj me pi at qe asht alkohol e me u ba livadh krejt,si psh,pse mos me hanger rrushin keshtu te freskt asht me i shnetshem,po nejse ky ke mendimi im e secilit vepron per veten e veten qysh te deshiroj